Israël op de Olympische Winterspelen 2018
Israël op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Israël | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | ISR | |||||||||||||||||||||
NOC | The Olympic Committee of Israel (he) (en) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Israël op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Israël op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Israël was een van de deelnemende landen aan de Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang, Zuid-Korea.
Bij de zevende deelname van het land aan de Winterspelen werd ook voor de zevende keer deelgenomen in het kunstschaatsen, voor de vierde keer in het alpineskiën, voor de derde keer bij shorttrack en voor het eerst bij skeleton; de vierdeolympische sportdiscipline waarin namens Israël werd deelgenomen. Kunstschaatser Oleksij Bytsjenko was de vlaggendrager bij de openingsceremonie.
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Alpineskiën
Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Itamar Biran | reuzenslalom (m) | 1e run: 1.17,52 (58e) 2e run: 1.16,19 (45e) totaal: 2.33,71 (+15,67) | |
slalom (m) | 1e run: niet gefinisht |
Kunstrijden
Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Oleksij Bytsjenko | mannen | 11e | 257.01 (korte kür: 84.13, vrije kür: 172.88) |
Daniel Samohin | 13e | 251.44 (korte kür: 80.69, vrije kür: 170.75) | |
Paige Conners Evgeni Krasnopolski | paren | 19e | 60.35 (korte kür: 60.35) |
Adel Tankova Ronald Zilberberg | ijsdansen | 24e | 46.66 (korte kür: 46.66) |
Oleksij Bytsjenko Aimee Buchanan Paige Conners / Evgeni Krasnopolski Adel Tankova / Ronald Zilberberg | landenteam | 8e | mannen, korte kür: 9 pnt (88,49 pnt) vrouwen, korte kür: 1 pnt (46,30 pnt) paren, korte kür: 2 pnt (54,47) ijsdansen, korte kür: 1 pnt (44,61 pnt) totaal: 13 punten |
Shorttrack
Zie Shorttrack op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vladislav Bykanov | 500 m (m) | serie 2: 47,177 (4e) | |
1000 m (m) | serie 7: penalty | ||
1500 m (m) | serie 3: penalty |
Skeleton
Zie Skeleton op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Adam Edelman | mannen | 2.37,26 (52,48 / 52,43 / 52,35) |
Externe links
- (en) Officiële site van de Olympische Winterspelen 2018
- (en) Website IOC over de Olympische Winterspelen 2018