Denemarken op de Olympische Winterspelen 2018
Denemarken op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Denemarken | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | DEN | |||||||||||||||||||||
NOC | Danmarks Idrætsforbund (da) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Denemarken op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Denemarken op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Denemarken was een van de deelnemende landen aan de Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang, Zuid-Korea.
Bij de veertiende deelname van het land aan de Winterspelen namen zeventien sporters in vijf olympische sportdisciplines deel. De schaatsers Elena Møller Rigas (opening) en Viktor Hald Thorup (sluiting) waren de vlaggendragers bij openings- en sluitingsceremonie.
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Alpineskiën
Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Christoffer Faarup | combinatie (m) | 30e | afdaling: 1.21,08 (20e) slalom: 54,13 (34e) totaal: 2.15,21 (+8,69) |
afdaling (m) | 1.44,48 (+4,23) | ||
super g (m) | 1.27,81 (+3,37) | ||
Casper Dyrbye Næsted | reuzenslalom (m) | 1e run: 1.20,33 (69e) 2e run: 1.18,01 (56e) totaal: 2.38,34 (+20,30) |
Curling
Zie Curling op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Oliver Dupont Johnny Frederiksen Mikkel Poulsen Rasmus Stjerne Morten Thomsen | mannen | groepsfase 5 - 9 Zweden 7 - 9 Zwitserland 6 - 4 Italië 5 - 9 Verenigde Staten 8 -10 Noorwegen 9 - 8 Zuid-Korea 6 - 7 Groot-Brittannië 4 - 6 Japan 3 - 8 Canada | |
Denise Dupont Madeleine Dupont Mathilde Halse Julie Høgh Lina Almind Knudsen | vrouwen | groepsfase 3 - 9 Zweden 5 - 8 Japan 9 - 8 Canada 6 - 7 Groot-Brittannië 7 - 10 China 6 - 7 Verenigde Staten 7 - 8 Olympische atleten uit Rusland 4 - 6 Zwitserland 3 - 9 Zuid-Korea |
Freestyleskiën
Zie Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Laila Friis-Salling | halfpipe (v) | 45.00 (45.00, 11.80) |
Langlaufen
Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Martin Møller | 15 km vrije stijl (m) | 39.35,4 (+5.51,5) | |
50 km klassieke stijl (m) | 2:36.10,8 (+27.48,7) |
Schaatsen
Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Stefan Due Schmidt | massastart (m) | HF-2: 40 pnt; 2e finale: 0 pnt; 13e (7.47,53) | |
Viktor Hald Thorup | HF-1: 5 pnt; 4e (8.34,06) finale: 8 pnt; 5e | ||
Elena Møller Rigas | massastart (v) | HF-1: 0 pnt; 9e (8.54,39) |
Externe links
- (en) Officiële site van de Olympische Winterspelen 2018
- (en) Website IOC over de Olympische Winterspelen 2018