Seznam olympijských medailistů v jachtingu
Toto je seznam olympijských medailistů ve jachtingu na letních olympijských hrách.
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Třída RS–X
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 2008 | Tom Ashley Nový Zéland (NZL) | Julien Bontemps Francie (FRA) | Shahar Zubari Izrael (ISR) |
LOH 2012 | Dorian van Rijsselberghe Nizozemsko (NED) | Nick Dempsey Velká Británie (GBR) | Przemyslaw Miarczynski Polsko (POL) |
LOH 2016 | Dorian van Rijsselberghe Nizozemsko (NED) | Nick Dempsey Velká Británie (GBR) | Pierre Le Coq Francie (FRA) |
LOH 2020 | Kiran Badloe Nizozemsko (NED) | Thomas Goyard Francie (FRA) | Bi Kun Čína (CHN) |
Třída Laser
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1996 | Robert Scheidt Brazílie (BRA) | Ben Ainslie Velká Británie (GBR) | Peer Moberg Norsko (NOR) |
LOH 2000 | Ben Ainslie Velká Británie (GBR) | Robert Scheidt Brazílie (BRA) | Michael Blackburn Austrálie (AUS) |
LOH 2004 | Robert Scheidt Brazílie (BRA) | Andreas Geritzer Rakousko (AUT) | Vasilij Žbogar Slovinsko (SLO) |
LOH 2008 | Paul Goodison Velká Británie (GBR) | Vasilij Žbogar Slovinsko (SLO) | Diego Romero Itálie (ITA) |
LOH 2012 | Tom Slingsby Austrálie (AUS) | Pavlos Kontides Kypr (CYP) | Rasmus Myrgren Švédsko (SWE) |
LOH 2016 | Tom Burton Austrálie (AUS) | Tonči Stipanović Chorvatsko (CRO) | Sam Meech Nový Zéland (NZL) |
LOH 2020 | Matthew Wearn Austrálie (AUS) | Tonči Stipanović Chorvatsko (CRO) | Hermann Tomasgaard Norsko (NOR) |
Třída 470
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1976 | Frank Hübner Harro Bode (FRG) | Antonio Gorostegui Pedro Millet (ESP) | Ian Brown Ian Ruff (AUS) |
LOH 1980 | Marcos Soares Eduardo Penido (BRA) | Jorn Borowski Egbert Swensson (GDR) | Jouko Lindgrén Georg Tallberg (FIN) |
LOH 1984 | Luis Doreste Roberto Molina (ESP) | Steve Benjamin Chris Steinfeld (USA) | Thierry Peponnet Luc Pillot (FRA) |
LOH 1988 | Thierry Peponnet Luc Pillot (FRA) | Tõnu Tõniste Toomas Tõniste (URS) | John Shadden Charles McKee (USA) |
LOH 1992 | Jordi Calafat Francisco Sanchez (ESP) | Morgan Reeser Kevin Burnham (USA) | Tõnu Tõniste Toomas Tõniste (EST) |
LOH 1996 | Yevhen Braslavets Ihor Matviyenko (UKR) | John Merricks Ian Walker (GBR) | Victor Rocha Nuno Barreto (POR) |
LOH 2000 | Tom King Mark Turnbull (AUS) | Paul Foerster Robert Merrick (USA) | Juan de la Fuente Javier Conte (ARG) |
LOH 2004 | Paul Foerster Kevin Burnham (USA) | Nick Rogers Joe Glanfield (GBR) | Kazuto Seki Kenjiro Todoroki (JPN) |
LOH 2008 | Nathan Wilmot Malcolm Page (AUS) | Nick Rogers Joe Glanfield (GBR) | Nicolas Charbonnier Olivier Bausset (FRA) |
LOH 2012 | Mathew Belcher Malcolm Page (AUS) | Luke Patience Stuart Bithell (GBR) | Lucas Calabrese Juan de la Fuente (ARG) |
LOH 2016 | Šime Fantela Igor Marenić (CRO) | Mathew Belcher William Ryan (AUS) | Panagiotis Mantis Pavlos Kagialis (GRE) |
LOH 2020 | Mathew Belcher William Ryan (AUS) | Anton Dahlberg Fredrik Bergström (SWE) | Jordi Xammar Nicolás Rodríguez (ESP) |
Třída 49er
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 2000 | Jyrki Järvi Thomas Johanson (FIN) | Ian Barker Simon Hiscocks (GBR) | Jonathan McKee Charlie McKee (USA) |
LOH 2004 | Iker Martínez Xabier Fernández (ESP) | Rodion Luka George Leonchuk (UKR) | Chris Draper Simon Hiscocks (GBR) |
LOH 2008 | Jonas Warrer Martin Kirketerp Ibsen (DEN) | Iker Martínez Xabier Fernández (ESP) | Jan Peter Peckolt Hannes Peckolt (GER) |
LOH 2012 | Nathan Outteridge Iain Jensen (AUS) | Peter Burling Blair Tuke (NZL) | Allan Nørregaard Peter Lang (DEN) |
LOH 2016 | Peter Burling Blair Tuke (NZL) | Nathan Outteridge Iain Jensen (AUS) | Erik Heil Thomas Plößel (GER) |
LOH 2020 | Dylan Fletcher Stuart Bithell (GBR) | Peter Burling Blair Tuke (NZL) | Erik Heil Thomas Plößel (GER) |
Třída Finn
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1924 | Léon Huybrechts Belgie (BEL) | Henrik Robert Norsko (NOR) | Hans Dittmar Finsko (FIN) |
LOH 1928 | Sven Gustaf Thorell Švédsko (SWE) | Henrik Robert Norsko (NOR) | Bertil Broman Finsko (FIN) |
LOH 1932 | Jacques Lebrun Francie (FRA) | Adriaan Lambertus Joseph Maas Nizozemsko (NED) | Santiago Amat Cansino Španělsko (ESP) |
LOH 1936 | Daniel Marinus Johannes Kagchelland Nizozemsko (NED) | Werner Krogmann Německo (GER) | Peter Scott Velká Británie (GBR) |
LOH 1948 | Paul Elvstrøm Dánsko (DEN) | Ralph Evans Spojené státy americké (USA) | Jacobus Hermanus Hendrik de Jong Nizozemsko (NED) |
LOH 1952 | Paul Elvstrøm Dánsko (DEN) | Charles Currey Velká Británie (GBR) | Rickard Sarby Švédsko (SWE) |
LOH 1956 | Paul Elvstrøm Dánsko (DEN) | André Nelis Belgie (BEL) | John Marvin Spojené státy americké (USA) |
LOH 1960 | Paul Elvstrøm Dánsko (DEN) | Alexandr Čučelov Sovětský svaz (URS) | André Nelis Belgie (BEL) |
LOH 1964 | Wilhelm Kuhweide Tým sjednoceného Německa (EUA) | Peter Johnes Barrett Spojené státy americké (USA) | Henning Wind Dánsko (DEN) |
LOH 1968 | Valentin Mankin Sovětský svaz (URS) | Hubert Raudaschl Rakousko (AUT) | Fabio Albarelli Itálie (ITA) |
LOH 1972 | Serge Maury Francie (FRA) | Ilias Hatzipavlis Řecko (GRE) | Viktor Potapov Sovětský svaz (URS) |
LOH 1976 | Jochen Schümann Německá demokratická republika (GDR) | Andrej Balašov Sovětský svaz (URS) | John Bertrand Austrálie (AUS) |
LOH 1980 | Esko Rechardt Finsko (FIN) | Wolfgang Mayrhofer Rakousko (AUT) | Andrej Balašov Sovětský svaz (URS) |
LOH 1984 | Russell Coutts Nový Zéland (NZL) | John Bertrand Spojené státy americké (USA) | Terry Neilsen Kanada (CAN) |
LOH 1988 | José Luis Doreste Španělsko (ESP) | Peter Holmberg Americké Panenské ostrovy (ISV) | John Cutler Nový Zéland (NZL) |
LOH 1992 | José van der Ploeg Španělsko (ESP) | Brian Ledbetter Spojené státy americké (USA) | Craig Monk Nový Zéland (NZL) |
LOH 1996 | Mateusz Kusznierewicz Polsko (POL) | Sébastien Godefroid Belgie (BEL) | Roy Heiner Nizozemsko (NED) |
LOH 2000 | Iain Percy Velká Británie (GBR) | Luca Devoti Itálie (ITA) | Fredrik Lööf Švédsko (SWE) |
LOH 2004 | Ben Ainslie Velká Británie (GBR) | Rafael Trujillo Španělsko (ESP) | Mateusz Kusznierewicz Polsko (POL) |
LOH 2008 | Ben Ainslie Velká Británie (GBR) | Zach Railey Spojené státy americké (USA) | Guillaume Florent Francie (FRA) |
LOH 2012 | Ben Ainslie Velká Británie (GBR) | Jonas Høgh-Christensen Dánsko (DEN) | Jonathan Lobert Francie (FRA) |
LOH 2016 | Giles Scott Velká Británie (GBR) | Vasilij Žbogar Slovinsko (SLO) | Caleb Paine Spojené státy americké (USA) |
LOH 2020 | Giles Scott Velká Británie (GBR) | Zsombor Berecz Maďarsko (HUN) | Joan Cardona Méndez Španělsko (ESP) |
Ukončené disciplíny (muži)
Joly 12 stop
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1920 | Nizozemsko (NED) | Nizozemsko (NED) | medaile neudělena - startovaly pouze 2 lodě |
Joly 18 stop
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1920 | Velká Británie (GBR) | medaile neudělena - startovala pouze 1 loď | medaile neudělena - startovala pouze 1 loď |
Třída Dragon
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1948 | Norsko (NOR) | Švédsko (SWE) | Dánsko (DEN) |
LOH 1952 | Norsko (NOR) | Švédsko (SWE) | Německo (GER) |
LOH 1956 | Švédsko (SWE) | Dánsko (DEN) | Velká Británie (GBR) |
LOH 1960 | Řecko (GRE) | Argentina (ARG) | Itálie (ITA) |
LOH 1964 | Dánsko (DEN) | Tým sjednoceného Německa (EUA) | Spojené státy americké (USA) |
LOH 1968 | Spojené státy americké (USA) | Dánsko (DEN) | Německá demokratická republika (GDR) |
LOH 1972 | Austrálie (AUS) | Německá demokratická republika (GDR) | Spojené státy americké (USA) |
Třída Lechner
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1988 | Bruce Kendall Nový Zéland (NZL) | Jan D. Boersma Nizozemské Antily (AHO) | Michael Gebhardt Spojené státy americké (USA) |
LOH 1992 | Franck David Francie (FRA) | Michael Gebhardt Spojené státy americké (USA) | Lars Kleppich Austrálie (AUS) |
Třída Létající Holanďan
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1960 | Norsko (NOR) | Dánsko (DEN) | Tým sjednoceného Německa (EUA) |
LOH 1964 | Nový Zéland (NZL) | Velká Británie (GBR) | Spojené státy americké (USA) |
LOH 1968 | Velká Británie (GBR) | Západní Německo (FRG) | Brazílie (BRA) |
LOH 1972 | Velká Británie (GBR) | Francie (FRA) | Západní Německo (FRG) |
LOH 1976 | Západní Německo (FRG) | Velká Británie (GBR) | Brazílie (BRA) |
LOH 1980 | Španělsko (ESP) | Irsko (IRL) | Maďarsko (HUN) |
LOH 1984 | Spojené státy americké (USA) | Kanada (CAN) | Velká Británie (GBR) |
LOH 1988 | Dánsko (DEN) | Norsko (NOR) | Kanada (CAN) |
LOH 1992 | Španělsko (ESP) | Spojené státy americké (USA) | Dánsko (DEN) |
Třída Mistral
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1996 | Nikolaos Kaklamanakis Řecko (GRE) | Carlos Espinola Argentina (ARG) | Gal Fridman Izrael (ISR) |
LOH 2000 | Christoph Sieber Rakousko (AUT) | Carlos Espinola Argentina (ARG) | Aaron McIntosh Nový Zéland (NZL) |
LOH 2004 | Gal Fridman Izrael (ISR) | Nikolaos Kaklamanakis Řecko (GRE) | Nick Dempsey Velká Británie (GBR) |
Třída Sharpie
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1956 | Nový Zéland (NZL) | Austrálie (AUS) | Velká Británie (GBR) |
Třída Soling
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1972 | Spojené státy americké (USA) | Švédsko (SWE) | Kanada (CAN) |
LOH 1976 | Dánsko (DEN) | Spojené státy americké (USA) | Německá demokratická republika (GDR) |
LOH 1980 | Dánsko (DEN) | Sovětský svaz (URS) | Řecko (GRE) |
LOH 1984 | Spojené státy americké (USA) | Brazílie (BRA) | Kanada (CAN) |
LOH 1988 | Německá demokratická republika (GDR) | Spojené státy americké (USA) | Dánsko (DEN) |
LOH 1992 | Dánsko (DEN) | Spojené státy americké (USA) | Velká Británie (GBR) |
LOH 1996 | Německo (GER) | Rusko (RUS) | Spojené státy americké (USA) |
LOH 2000 | Dánsko (DEN) | Německo (GER) | Norsko (NOR) |
Třída Tempest
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1972 | Sovětský svaz (URS) | Velká Británie (GBR) | Spojené státy americké (USA) |
LOH 1976 | Švédsko (SWE) | Sovětský svaz (URS) | Spojené státy americké (USA) |
Třída Tornado
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1976 | Velká Británie (GBR) | Spojené státy americké (USA) | Západní Německo (FRG) |
LOH 1980 | Brazílie (BRA) | Dánsko (DEN) | Švédsko (SWE) |
LOH 1984 | Nový Zéland (NZL) | Spojené státy americké (USA) | Austrálie (AUS) |
LOH 1988 | Francie (FRA) | Nový Zéland (NZL) | Brazílie (BRA) |
LOH 1992 | Francie (FRA) | Spojené státy americké (USA) | Austrálie (AUS) |
LOH 1996 | Španělsko (ESP) | Austrálie (AUS) | Brazílie (BRA) |
LOH 2000 | Rakousko (AUT) | Austrálie (AUS) | Německo (GER) |
LOH 2004 | Rakousko (AUT) | Spojené státy americké (USA) | Argentina (ARG) |
LOH 2008 | Španělsko (ESP) | Austrálie (AUS) | Argentina (ARG) |
Třída Vlaštovka
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1948 | Velká Británie (GBR) | Portugalsko (POR) | Spojené státy americké (USA) |
Třída Windglider
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1984 | Stephan van den Berg Nizozemsko (NED) | Randall Scott Steele Spojené státy americké (USA) | Bruce Kendall Nový Zéland (NZL) |
Třída Yngling
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 2004 | Velká Británie (GBR) | Ukrajina (UKR) | Dánsko (DEN) |
LOH 2008 | Velká Británie (GBR) | Nizozemsko (NED) | Řecko (GRE) |
Třída 470
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1976 | Západní Německo (FRG) | Španělsko (ESP) | Austrálie (AUS) |
LOH 1980 | Brazílie (BRA) | Německá demokratická republika (GDR) | Finsko (FIN) |
LOH 1984 | Španělsko (ESP) | Spojené státy americké (USA) | Francie (FRA) |
Třída 5,5 m
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1952 | Spojené státy americké (USA) | Norsko (NOR) | Švédsko (SWE) |
LOH 1956 | Švédsko (SWE) | Velká Británie (GBR) | Austrálie (AUS) |
LOH 1960 | Spojené státy americké (USA) | Dánsko (DEN) | Švýcarsko (SUI) |
LOH 1964 | Austrálie (AUS) | Švédsko (SWE) | Spojené státy americké (USA) |
LOH 1968 | Švédsko (SWE) | Švýcarsko (SUI) | Velká Británie (GBR) |
Třída 6 m
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1908 | Velká Británie (GBR) | Belgie (BEL) | Francie (FRA) |
LOH 1912 | Francie (FRA) | Dánsko (DEN) | Švédsko (SWE) |
LOH 1920 | Norsko (NOR) | Belgie (BEL) | medaile neudělena - startovaly pouze 2 lodě |
LOH 1924 | Norsko (NOR) | Dánsko (DEN) | Nizozemsko (NED) |
LOH 1928 | Norsko (NOR) | Dánsko (DEN) | Estonsko (EST) |
LOH 1932 | Švédsko (SWE) | Spojené státy americké (USA) | Kanada (CAN) |
LOH 1936 | Velká Británie (GBR) | Norsko (NOR) | Švédsko (SWE) |
LOH 1948 | Spojené státy americké (USA) | Argentina (ARG) | Švédsko (SWE) |
LOH 1952 | Spojené státy americké (USA) | Norsko (NOR) | Finsko (FIN) |
Třída 6 m (typ 1907)
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1920 | Belgie (BEL) | Norsko (NOR) | Norsko (NOR) |
Třída 6,5 m (typ 1919)
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1920 | Nizozemsko (NED) | Francie (FRA) | medaile neudělena - startovaly pouze 2 lodě |
Třída 7 m
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1908 | Velká Británie (GBR) | medaile neudělena - startovala pouze 1 loď | medaile neudělena - startovala pouze 1 loď |
LOH 1920 | Velká Británie (GBR) | medaile neudělena - startovala pouze 1 loď | medaile neudělena - startovala pouze 1 loď |
Třída 8 m
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1908 | Velká Británie (GBR) | Švédsko (SWE) | Velká Británie (GBR) |
LOH 1912 | Norsko (NOR) | Švédsko (SWE) | Finsko (FIN) |
LOH 1920 | Norsko (NOR) | Norsko (NOR) | Belgie (BEL) |
LOH 1924 | Norsko (NOR) | Velká Británie (GBR) | Francie (FRA) |
LOH 1928 | Francie (FRA) | Nizozemsko (NED) | Švédsko (SWE) |
LOH 1932 | Spojené státy americké (USA) | Kanada (CAN) | medaile neudělena - startovaly pouze 2 lodě |
LOH 1936 | Itálie (ITA) | Norsko (NOR) | Německo (GER) |
Třída 8 m (typ 1907)
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1920 | Norsko (NOR) | Norsko (NOR) | medaile neudělena - startovaly pouze 2 lodě |
Třída 10 m
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1912 | Švédsko (SWE) | Finsko (FIN) | Rusko (RUS) |
Třída 10 m (typ 1907)
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1920 | Norsko (NOR) | medaile neudělena - startovala pouze 1 loď | medaile neudělena - startovala pouze 1 loď |
Třída 10 m (typ 1919)
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1920 | Norsko (NOR) | medaile neudělena - startovala pouze 1 loď | medaile neudělena - startovala pouze 1 loď |
Třída 12 m
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1908 | Velká Británie (GBR) | Velká Británie (GBR) | medaile neudělena - startovaly pouze 2 lodě |
LOH 1912 | Norsko (NOR) | Švédsko (SWE) | Finsko (FIN) |
Třída 12 m (typ 1907)
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1920 | Norsko (NOR) | medaile neudělena - startovala pouze 1 loď | medaile neudělena - startovala pouze 1 loď |
Třída 12 m (typ 1919)
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1920 | Norsko (NOR) | medaile neudělena - startovala pouze 1 loď | medaile neudělena - startovala pouze 1 loď |
Třída 15 m
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1908 | medaile neuděleny - v soutěži nestartovala žádná loď |
Třída 30 m²
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1920 | Švédsko (SWE) | medaile neudělena - startovala pouze 1 loď | medaile neudělena - startovala pouze 1 loď |
Třída 40 m²
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1920 | Švédsko (SWE) | Švédsko (SWE) | medaile neudělena - startovaly pouze 2 lodě |
Otevřená třída
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1900 | Velká Británie (GBR) | Německo (GER) | Francie (FRA) |
Třída 0,5 tuny
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1900 | Francie (FRA) (Baby) Francie (FRA)(Quand-même) | medaile neudělena | Francie (FRA) (Sarcelle) Francie (FRA)(Fantlet) |
Třída 0,5 - 1 tuna
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1900 | Velká Británie (GBR) | Francie (FRA) | Francie (FRA) |
Třída 1 - 2 tuny
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1900 | Francie (FRA) | Německo (GER) | Francie (FRA) |
Třída 2 - 3 tuny
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1900 | Velká Británie (GBR) | Francie (FRA) | Francie (FRA) |
Třída 3 - 10 tun
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1900 | Velká Británie (GBR) | Francie (FRA) | Spojené státy americké (USA) |
Třída 10 - 20 tun
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1900 | Francie (FRA) | Francie (FRA) | Velká Británie (GBR) |
Třída Star
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1932 | Gilbert Gray Andrew Libano (USA) | George Colin Ratsey Peter Jaffe (GBR) | Gunnar Asther Daniel Sundén-Cullberg (SWE) |
LOH 1936 | Peter Bischoff Hans-Joachim Weise (GER) | Arvid Laurin Uno Wallentin (SWE) | Bob Maas Willem de Vries Lentsch (NED) |
LOH 1948 | Hilary Smart Paul Smart (USA) | Carlos de Cardenas Carlos de Cardenas, Jr. (CUB) | Adriaan Maas Edward Stutterheim (NED) |
LOH 1952 | Agostino Straulino Nicolò Rode (ITA) | John Price John Reid (USA) | Joaquim Fiúza Francisco de Andrade (POR) |
LOH 1956 | Herbert Williams Lawrence Low (USA) | Agostino Straulino Nicolò Rode (ITA) | Durward Knowles Sloane Farrington (BAH) |
LOH 1960 | Timir Pinegin Fjodor Šutkov (URS) | Mario Gentil Jose Gentil (POR) | William Parks Robert Halperin (USA) |
LOH 1964 | Durward Knowles Cecil Cooke (BAH) | Richard Stearns Lynn Williams (USA) | Pelle Pettersson Holger Sundström (SWE) |
LOH 1968 | Lowell North Peter Barrett (USA) | Peder Lunde, Jr. Per Olav Wiken (NOR) | Franco Cavallo Camillo Gargano (ITA) |
LOH 1972 | David Forbes John S. Anderson (AUS) | Pelle Petterson Stellan Westerdahl (SWE) | Wilhelm Kuhweide Karsten Meyer (FRG) |
LOH 1976 | závod nebyl na programu LOH | ||
LOH 1980 | Valentin Mankin Aleksandrs Muzičenko (URS) | Karl Ferstl Hubert Raudaschl (AUT) | Giorgio Gorla Alfio Peraboni (ITA) |
LOH 1984 | William Earl Buchan Steven Erickson (USA) | Joachim Griese Michael Marcour (FRG) | Giorgio Gorla Alfio Peraboni (ITA) |
LOH 1988 | Michael McIntyre Bryn Vaile (GBR) | Mark Reynolds Harold Haenel (USA) | Torben Grael Nelson Falcão (BRA) |
LOH 1992 | Mark Reynolds Harold Haenel (USA) | Roderick Davis Donald Cowie (NZL) | Ross MacDonald Eric Jespersen (CAN) |
LOH 1996 | Torben Grael Marcelo Ferreira (BRA) | Hans Wallen Bobby Lohse (SWE) | Colin Beashel David Giles (AUS) |
LOH 2000 | Mark Reynolds Magnus Liljedahl (USA) | Ian Walker Mark Covell (GBR) | Torben Grael Marcelo Ferreira (BRA) |
LOH 2004 | Torben Grael Marcelo Ferreira (BRA) | Ross MacDonald Mike Wolfs (CAN) | Pascal Rambeau Xavier Rohart (FRA) |
LOH 2008 | Iain Percy Andrew Simpson (GBR) | Robert Scheidt Bruno Prada (BRA) | Fredrik Lööf Anders Ekström (SWE) |
LOH 2012 | Fredrik Lööf Max Salminen (SWE) | Iain Percy Andrew Simpson (GBR) | Robert Scheidt Bruno Prada (BRA) |
LOH 2016 | závod nebyl na programu LOH | ||
LOH 2020 | závod nebyl na programu LOH |
Ukončené disciplíny (ženy)
Třída Evropa
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1992 | Linda Andersenová Norsko (NOR) | Natalia Via Dufresneová Španělsko (ESP) | Julia Trotmanová Spojené státy americké (USA) |
LOH 1996 | Kristine Rougová Dánsko (DEN) | Margriet Matthijsseová Nizozemsko (NED) | Courtenay Beckerová-Deyová Spojené státy americké (USA) |
LOH 2000 | Shirley Robertsonová Velká Británie (GBR) | Margriet Matthijsseová Nizozemsko (NED) | Serena Amatová Argentina (ARG) |
LOH 2004 | Siren Sundbyová Norsko (NOR) | Lenka Šmídová Česko (CZE) | Signe Livbjergová Dánsko (DEN) |
Třída Mistral
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1996 | Lee Lai Shan Hongkong (HKG) | Barbara Kendallová Nový Zéland (NZL) | Alessandra Sensiniová Itálie (ITA) |
LOH 2000 | Alessandra Sensiniová Itálie (ITA) | Amelie Luxová Německo (GER) | Barbara Kendallová Nový Zéland (NZL) |
LOH 2004 | Faustine Merretová Francie (FRA) | Yin Jian Čína (CHN) | Alessandra Sensiniová Itálie (ITA) |
Třída Lechner
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1992 | Barbara Kendallová Nový Zéland (NZL) | Zhang Xiaodong Čína (CHN) | Dorien de Vriesová Nizozemsko (NED) |
Třída Elliott 6 m
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 2012 | Španělsko (ESP) Támara Echegoyen Ángela Pumariega Sofía Toro | Austrálie (AUS) Olivia Price Nina Curtis Lucinda Whitty | Finsko (FIN) Silja Lehtinen Silja Kanerva Mikaela Wulff |
Jachting na letních olympijských hrách | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Paříž 1900 • 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | |||||||||
Seznamy medailistů |
|