Seznam olympijských medailistek ve vzpírání
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Toto je seznam olympijských medailistek ve vzpírání.
Muší váha
Rok | Limit | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 2000 | 48 kg | Tara Nott Spojené státy americké (USA) | Raema Lisa Rumbewasová Indonésie (INA) | Sri Indriyani Indonésie (INA) | |
LOH 2004 | 48 kg | Nurcan Taylan Turecko (TUR) | Li Zhuo Čína (CHN) | Aree Wiratthaworn Thajsko (THA) | |
LOH 2008 | 48 kg | Čchen Wej-ling Tchaj-wan (TPE) | Im Džjung-hwa Jižní Korea (KOR) | Pensiri Laosirikulová Thajsko (THA) | |
LOH 2012 | 48 kg | Wang Ming-ťüan Čína (CHN) | Hiromi Miyake Japonsko (JPN) | Ryang Chun-Hwa Severní Korea (PRK) | |
LOH 2016 | 48 kg | Sopita Tanasan Thajsko (THA) | Sri Wahyuni Agustiani Indonésie (INA) | Hiromi Miyake Japonsko (JPN) | |
LOH 2020 | 49 kg | Hou Zhihui Čína (CHN) | Saikhom Mirabai Chanu Indie (IND) | Windy Cantika Aisahová Indonésie (INA) |
Pérová váha
Rok | Limit | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 2000 | 53 kg | Yang Xia Čína (CHN) | Li Fengying Tchaj-wan (TPE) | Winarni Binti Slamet Indonésie (INA) | |
LOH 2004 | 53 kg | Udomporn Polsak Thajsko (THA) | Raema Lisa Rumbewasová Indonésie (INA) | Mabel Mosquera Kolumbie (COL) | |
LOH 2008 | 53 kg | Prapawadee Jaroenrattanatarakoon Thajsko (THA) | Jun Čin-he Jižní Korea (KOR) | Raema Lisa Rumbewasová Indonésie (INA) | |
LOH 2012 | 53 kg | Sü Šu-ťing Tchaj-wan (TPE) | Citra Febrianti Indonésie (INA) | Julija Paratovová Ukrajina (UKR) | |
LOH 2016 | 53 kg | Sü Šu-ťing Tchaj-wan (TPE) | Hidilyn Diazová Filipíny (PHI) | Yoon Jin-hee Jižní Korea (KOR) | |
LOH 2020 | 55 kg | Hidilyn Diazová Filipíny (PHI) | Liao Qiuyun Čína (CHN) | Zulfija Činšanlová Kazachstán (KAZ) |
Lehká váha
Rok | Limit | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 2000 | 58 kg | Soraya Jiménezová Mexiko (MEX) | Ri Song Hui Severní Korea (PRK) | Khassaraporn Suta Thajsko (THA) | |
LOH 2004 | 58 kg | Chen Yanqing Čína (CHN) | Ri Song Hui Severní Korea (PRK) | Wandee Kameaimová Thajsko (THA) | |
LOH 2008 | 58 kg | Čchen Jen-čching Čína (CHN) | O Džong-ä Severní Korea (PRK) | Wandee Kameaimová Thajsko (THA) | |
LOH 2012 | 58 kg | Li Süe-jing Čína (CHN) | Pimsiri Sirikaewová Thajsko (THA) | Julija Kalinová Ukrajina (UKR) | |
LOH 2016 | 58 kg | Sukanya Srisurat Thajsko (THA) | Pimsiri Sirikaewová Thajsko (THA) | Kuo Hsing-chun Tchaj-wan (TPE) | |
LOH 2020 | 59 kg | Kuo Hsing-chun Tchaj-wan (TPE) | Polina Guryeva Turkmenistán (TKM) | Mikiko Ando Japonsko (JPN) |
Střední váha
Rok | Limit | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 2000 | 63 kg | Chen Xiaomin Čína (CHN) | Valentina Popovová Rusko (RUS) | Ioanna Khatziioannou Řecko (GRE) | |
LOH 2004 | 63 kg | Natalija Skakunová Ukrajina (UKR) | Hanna Batsiushka Bělorusko (BLR) | Tatsiana Stukalava Bělorusko (BLR) | |
LOH 2008 | 63 kg | Pak Hjon-suk Severní Korea (PRK) | Lu Jing-čchi Tchaj-wan (TPE) | Christine Girardová Kanada (CAN) | |
LOH 2012 | 63 kg | Majja Manezová Kazachstán (KAZ) | Světlana Carukajevová Rusko (RUS) | Christine Girardová Kanada (CAN) | |
LOH 2016 | 63 kg | Teng Wej Čína (CHN) | Čchoi Hjo-sim Severní Korea (PRK) | Karina Goričevová Kazachstán (KAZ) | |
LOH 2020 | 64 kg | Maude Charron Kanada (CAN) | Giorgia Bordignon Itálie (ITA) | Chen Wen-huei Tchaj-wan (TPE) |
Polotěžká váha
Rok | Limit | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 2000 | 69 kg | Lin Weining Čína (CHN) | Erzsébet Márkus Maďarsko (HUN) | Karnam Malleswari Indie (IND) | |
LOH 2004 | 69 kg | Liu Chunhong Čína (CHN) | Eszter Krutzler Maďarsko (HUN) | Zarema Kasaeva Rusko (RUS) | |
LOH 2008 | 69 kg | Oxana Slivenková Rusko (RUS) | Leidy Solísová Kolumbie (COL) | Abir Khalilová Egypt (EGY) | |
LOH 2012 | 69 kg | Rim Jong-Sim Severní Korea (PRK) | Roxana Cocoș Rumunsko (ROU) | Maryna Shkermankova Bělorusko (BLR) | |
LOH 2016 | 69 kg | Siang Jen-mej Čína (CHN) | Žazira Žapparkulová Kazachstán (KAZ) | Sara Ahmedová Egypt (EGY) | |
LOH 2020 | 76 kg | Neisi Dajomesová Ekvádor (ECU) | Katherine Nye Spojené státy americké (USA) | Aremi Fuentes Mexiko (MEX) |
Těžká váha
Rok | Limit | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 2000 | 75 kg | María Isabel Urrutiaová Kolumbie (COL) | Ruth Ogbeifo Nigérie (NGR) | Kuo Yi-Hang Tchaj-wan (TPE) | |
LOH 2004 | 75 kg | Pawina Thongsuk Thajsko (THA) | Natalja Zabolotná Rusko (RUS) | Valentina Popovová Rusko (RUS) | |
LOH 2008 | 75 kg | Alla Važeninová Kazachstán (KAZ) | Lidia Valentínová Španělsko (ESP) | Damaris Aguirreová Mexiko (MEX) | |
LOH 2012 | 75 kg | Lidia Valentínová Španělsko (ESP) | Natalja Zabolotná Rusko (RUS) | Iryna Kulesha Bělorusko (BLR) | |
LOH 2016 | 75 kg | Rim Džong-sim Severní Korea (PRK) | Darja Navumavová Bělorusko (BLR) | Lidia Valentínová Španělsko (ESP) | |
LOH 2020 | 87 kg | Wang Zhouyu Čína (CHN) | Tamara Salazar Ekvádor (ECU) | Crismery Santana Dominikánská republika (DOM) |
Supertěžká váha
Rok | Limit | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
LOH 2000 | +75 kg | Ding Meiyuan Čína (CHN) | Agata Wrobelová Polsko (POL) | Cheryl Haworth Spojené státy americké (USA) | |
LOH 2004 | +75 kg | Tang Gonghong Čína (CHN) | Jang Mi-Ran Jižní Korea (KOR) | Agata Wrobelová Polsko (POL) | |
LOH 2008 | +75 kg | Jang Mi-Ran Jižní Korea (KOR) | Ele Opelogeová Samoa (SAM) | Maryam Usmanová Nigérie (NGR) | |
LOH 2012 | +75 kg | Čou Lu-lu Čína (CHN) | Taťana Kaširinová Rusko (RUS) | Hripsime Khurshudyan Arménie (ARM) | |
LOH 2016 | +75 kg | Meng Su-pching Čína (CHN) | Kim Kuk-hjang Severní Korea (PRK) | Sarah Roblesová Spojené státy americké (USA) | |
LOH 2020 | +87 kg | Li Wenwen Čína (CHN) | Emily Campbell Velká Británie (GBR) | Sarah Roblesová Spojené státy americké (USA) |
Vzpírání na letních olympijských hrách | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Athény 1896 • 1900 • St. Louis 1904 • 1908–1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||
Seznamy medailistů |
| ||||||
Olympijské rekordy ve vzpírání |
Portály: Sport