Светско првенство у рукомету за жене 2011.
Светско првенство у рукомету за жене 2011. 2011 World Women's Handball Championship | |
---|---|
Информације о турниру | |
Домаћин | Бразил |
Време одржавања | 3. децембар - 16. децембар |
Екипа | 24 (из 5 конфедерација) |
Дворане | 4 (у 4 градова) |
Позиције | |
Прваци | Норвешка |
Другопласирани | Француска |
Трећепласирани | Шпанија |
Четвртопласирани | Данска |
Статистика | |
Одиграно утакмица | 88 |
Укупно голова | 4643 (52.76 по утакмици) |
Укупно гледалаца | 65.750 (747 по утакмици) |
Најбољи стрелац | Александра до Наскименто (57 голова) |
Најбољи голман | Чана Масон |
Инфокутија ажурирана: 13.јул 2012.. |
Светско првенство у рукомету за жене 2011. је одржано од 3-16. децембра 2011. у Бразилу. Ово је било 20. издање овог такмичења и тек треће које се одиграло ван Европе. Победник се директно пласирао на Олимпијске игре и на следеће светско првенство, док су екипе пласиране од другог до седмог места обезбедиле место у квалификацијама за Оилимпијске игре.
Норвешка је освојила титулу победивши Француску у финалу са 32:24, тако поставши прва екипа након Данске која је у исто време била и светски и европски и олимпијски првак. Француска је други пут за редом изгубила у финалу светског првенства, након пораза од Русије у финалу 2009. године. Шпанија је освојила бронзану медаљу победивши Данску са 24:18 и тако освојивши своју прву медаљу на светским првенствима. Домаћин, Бразил, је победио браниоце титуле, Русију, са 36:20 у утакмици за пето место, тиме остваривши свој најбољи пласман на светским првенствима.
Дворане
Такмичење ће се одржати у Бразилској провинцији Сао Пауло.
Четири града ће угостити такмичаре:
Град | Хала | Капацитет | Утакмице |
---|---|---|---|
Сао Пауло | Жиназио до Ибирапуера | 11.000 | Група Ц, Осмина финала, Президент куп, Завршница |
Сао Бернардо до Кампо | Жиназио Адеб Мојзес Диб | 7.000 | Група Д, Осмина финала, Президент куп |
Сантос | Арена Сантос | 5.000 | Група А, Осмина финала, |
Баруери | Жиназио Жозе Кореа | 5.000 | Група Б, Осмина финала, |
Квалификације
Домаћин
- Браниоци титуле
- Квалификовани са Афричког првенства 2010.
- Ангола
- Тунис
- Обала Слоноваче
- Квалификовани са Европског првенства 2010.
- Квалификовани са Азијског првенства 2010.
- Казахстан
- Јужна Кореја
- Кина
- Јапан
- Квалификовани са Америчког првенства 2011.
- Аргентина
- Куба
- Уругвај
- Квалификовани са Океанијског првенства 2011.
- Аустралија
- Квалификовани са Европског плеј-офа
Прве утакмице су игране 4. и 5. јуна 2011. а друге 11. и 12. јуна исте године.
Екипа 1 | Резултат | Екипа 2 | 1. ут. | 2. ут. |
---|---|---|---|---|
Чешка | 52:75 | Црна Гора | 26:42 | 26:33 |
Холандија | 78:62 | Турска | 40:28 | 38:34 |
Шпанија | 58:46 | Северна Македонија | 37:22 | 21:24 |
Француска | 56:39 | Словенија | 28:19 | 28:20 |
Хрватска | 66:56 | Србија | 36:25 | 30:31 |
Исланд | 61:42 | Украјина | 37:18 | 24:24 |
Немачка | 53:46 | Мађарска | 26:24 | 27:22 |
Пољска | 35:47 | Данска | 16:23 | 19:24 |
Жреб
Шешир 1 | Шешир 2 | Шешир 3 | Шешир 4 | Шешир 5 | Шешир 6 |
---|---|---|---|---|---|
|
|
|
- БР= Браниоци титуле
Први круг
Група А
3. децембар 2011. 15:00 | Црна Гора | 21:22 | Исланд | Арена Сантос, Сантос Судије: Менезес, Пињто (БРА) |
Поповић, Булатовић 6 | (10:11) | Кнутсдотир 6 | ||
6× 3× | Детаљи | 1× 4× 1× |
3. децембар 2011. 17:15 | Норвешка | 28:31 | Немачка | Арена Сантос, Сантос Гледалаца: 1.200 Судије: Губица, Милошевић (ХРВ) |
Суланд 6 | (14:13) | Мјецнер 8 | ||
1× | Детаљи | 2× 3× |
3. децембар 2011. 19:30 | Ангола | 30:29 | Кина | Арена Сантос, Сантос Гледалаца: 200 Судије: Клико, Јохансон (ШВЕ) |
4 играчице по 5 | (10:12) | Јиакин 6 | ||
2× 2× | Детаљи | 3× 3× |
4. децембар 2011. 14:30 | Немачка | 24:25 | Црна Гора | Арена Сантос, Сантос Гледалаца: 400 Судије: Клико, Јохансон (ШВЕ) |
Мјецнер 8 | (10:12) | Булатовић 8 | ||
3× 3× | Детаљи | 2× 3× |
4. децембар 2011. 17:15 | Кина | 16:43 | Норвешка | Арена Сантос, Сантос Гледалаца: 1.000 Судије: Бонавентура, Бонавентура (ФРА) |
Чунлеи 7 | (7:20) | Локе 7 | ||
5× 3× | Детаљи | 3× |
4. децембар 2011. 19:30 | Исланд | 24:28 | Ангола | Арена Сантос, Сантос Гледалаца: 450 Судије: Губица, Милошевић (ХРВ) |
Сигурдадотир 7 | (12:15) | Кјала 6 | ||
3× 3× | Детаљи | 4× 2× |
6. децембар 2011. 17:15 | Норвешка | 27:14 | Исланд | Арена Сантос, Сантос Гледалаца: 700 Судије: Клико, Јохансон (ШВЕ) |
Суланд 6 | (14:7) | Сигурдадотир 5 | ||
4× 3× | Детаљи | 5× 3× |
6. децембар 2011. 15:00 | Црна Гора | 28:26 | Ангола | Арена Сантос, Сантос Гледалаца: 350 Судије: Бонавентура, Бонавентура (ФРА) |
Поповић 6 | (14:13) | Кјала 7 | ||
2× 3× | Детаљи | 3× 2× |
6. децембар 2011. 19:30 | Немачка | 23:22 | Кина | Арена Сантос, Сантос Гледалаца: 400 Судије: Менезес, Пињто (БРА) |
Мјецнер, Лангкјат 4 | (7:12) | Јао 5 | ||
6× 3× | Детаљи | 5× 3× |
7. децембар 2011. 15:00 | Црна Гора | 42:15 | Кина | Арена Сантос, Сантос Гледалаца: 200 Судије: Губица, Милошевић (ХРВ) |
Радичевић 9 | (19:7) | Чунлеи 4 | ||
2× 3× | Детаљи | 4× 2× |
7. децембар 2011. 17:15 | Ангола | 20:26 | Норвешка | Арена Сантос, Сантос Гледалаца: 800 Судије: Менезес, Пињто (БРА) |
Кјала 7 | (10:16) | Суланд 10 | ||
5× 3× 2× | Детаљи | 6× 3× |
7. децембар 2011. 19:30 | Исланд | 26:20 | Немачка | Арена Сантос, Сантос Гледалаца: 500 Судије: Бонавентура, Бонавентура (ФРА) |
Кнутсдотир 9 | (13:12) | Мјецнер 8 | ||
5× 3× | Детаљи | 5× 3× |
9. децембар 2011. 19:30 | Кина | 16:23 | Исланд | Арена Сантос, Сантос Судије: Клико, Јохансон (ШВЕ) |
Јин 5 | (9:12) | Скуладотир 8 | ||
5× 4× | Детаљи | 6× 4× |
9. децембар 2011. 15:00 | Ангола | 25:22 | Немачка | Арена Сантос, Сантос Гледалаца: 400 Судије: Губица, Милошевић (ХРВ) |
Л. Кјала 8 | (14:10) | Мелбек 7 | ||
3× 2× | Детаљи | 6× 2× |
9. децембар 2011. 17:15 | Норвешка | 28:27 | Црна Гора | Арена Сантос, Сантос Гледалаца: 1800 Судије: Бонавентура, Бонавентура (ФРА) |
Суланд 9 | (15:11) | Поповић, Булатовић 7 | ||
4× 3× | Детаљи | 10× 3× |
Плас. | Екипа | И | П | Н | ПО | ГД | ГП | ГР | Бодови |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Норвешка | 5 | 4 | 0 | 1 | 152 | 108 | +44 | 8 |
2. | Ангола | 5 | 3 | 0 | 2 | 129 | 129 | 0 | 6 |
3. | Црна Гора | 5 | 3 | 0 | 2 | 143 | 115 | +28 | 6 |
4. | Исланд | 5 | 3 | 0 | 2 | 109 | 112 | -3 | 6 |
5. | Немачка | 5 | 1 | 0 | 4 | 120 | 126 | -6 | 4 |
6. | Кина | 5 | 0 | 0 | 5 | 98 | 161 | -63 | 0 |
Група Б
3. децембар 2011. 18:00 | Русија | 39:24 | Јужна Кореја | Жиназио Жозе Кореа, Баруери Гледалаца: 300 Судије: Гједниг, Хансен (ДАН) |
Близнова, Кмирова 6 | (19:13) | Ву Сун Хе 7 | ||
4× 3× | Детаљи | 2× 2× |
3. децембар 2011. 15:45 | Казахстан | 37:9 | Аустралија | Жиназио Жозе Кореа, Баруери Гледалаца: 200 Судије: Абид, Чауч (ТУН) |
Волнукина 7 | (20:6) | Хадсон-Гоферс 3 | ||
4× 3× | Детаљи | 4× 3× |
3. децембар 2011. 20:15 | Холандија | 27:34 | Шпанија | Жиназио Жозе Кореа, Баруери Гледалаца: 300 Судије: Кулибали, Диабате (ОСЛ) |
ван дер Висел 6 | (15:18) | 3 играчице по 6 | ||
6× 3× | Детаљи | 5× 3× |
4. децембар 2011. 15:45 | Јужна Кореја | 31:19 | Казахстан | Жиназио Жозе Кореа, Баруери Гледалаца: 300 Судије: Кулибали, Диабате (ОСЛ) |
3 играчице по 4 | (16:4) | Недопекина 5 | ||
2× 2× | Детаљи | 2× 2× |
4. децембар 2011. 18:00 | Шпанија | 22:28 | Русија | Жиназио Жозе Кореа, Баруери Гледалаца: 300 Судије: Марина, Миноре (АРГ) |
Мартин 5 | (9:14) | Левина 7 | ||
5× 4× | Детаљи | 5× 2× |
4. децембар 2011. 20:15 | Аустралија | 15:53 | Холандија | Жиназио Жозе Кореа, Баруери Гледалаца: 300 Судије: Гједниг, Хансен (ДАН) |
Флечер 4 | (6:27) | Полман 11 | ||
4× 2× 1× | Детаљи | 2× 2× |
6. децембар 2011. 15:45 | Русија | 45:8 | Аустралија | Жиназио Жозе Кореа, Баруери Гледалаца: 500 Судије: Кулибали, Диабате (ОСЛ) |
Близнова 8 | (21:4) | Кук 2 | ||
2× 3× | Детаљи | 2× 2× |
6. децембар 2011. 18:00 | Казахстан | 20:325 | Холандија | Жиназио Жозе Кореа, Баруери Гледалаца: 200 Судије: Марина, Миноре (АРГ) |
Барановскаја 6 | (8:18) | Абинг 7 | ||
6× 4× 1× | Детаљи | 5× 3× |
6. децембар 2011. 20:15 | Јужна Кореја | 26:29 | Шпанија | Жиназио Жозе Кореа, Баруери Гледалаца: 200 Судије: Гједниг, Хансен (ДАН) |
Им-Јонг 8 | (12:13) | Манге 6 | ||
2× 1× | Детаљи | 4× 3× |
7. децембар 2011. 18:00 | Казахстан | 18:27 | Шпанија | Жиназио Жозе Кореа, Баруери Гледалаца: 450 Судије: Кулибали, Диабате (ОСЛ) |
Волнукина 6 | (8:11) | Алонсо 6 | ||
5× 1× | Детаљи | 1× 3× |
7. децембар 2011. 15:45 | Холандија | 26:35 | Русија | Жиназио Жозе Кореа, Баруери Гледалаца: 400 Судије: Гједниг, Хансен (ДАН) |
ван дер Висел 7 | (10:18) | Боднијева 7 | ||
6× 2× | Детаљи | 3× 3× |
7. децембар 2011. 20:15 | Аустралија | 11:45 | Јужна Кореја | Жиназио Жозе Кореа, Баруери Гледалаца: 200 Судије: Абид, Чауч (ТУН) |
Кук 5 | (3:24) | Хјун-Кјунг 7 | ||
4× 3× | Детаљи | 1× 3× |
9. децембар 2011. 15:45 | Шпанија | 39:9 | Аустралија | Жиназио Жозе Кореа, Баруери Гледалаца: 300 Судије: Кулибали, Диабате (ОСЛ) |
Алонсо 7 | (18:5) | 3 играчице по 3 | ||
3× | Детаљи | 5× 2× |
9. децембар 2011. 18:00 | Холандија | 26:38 | Јужна Кореја | Жиназио Жозе Кореа, Баруери Гледалаца: 300 Судије: Марина, Миноре (АРГ) |
Абинг 4 | (10:18) | Ча-Јун, Им-јонг | ||
3× 4× | Детаљи | 2× 3× |
9. децембар 2011. 20:15 | Русија | 34:19 | Казахстан | Жиназио Жозе Кореа, Баруери Гледалаца: 200 Судије: Абид, Чауч (ТУН) |
Туреј 7 | (13:13) | Волнукина 6 | ||
6× 4× | Детаљи | 10× 2× |
Плас. | Екипа | И | П | Н | ПО | ГД | ГП | ГР | Бодови |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Русија | 5 | 5 | 0 | 0 | 181 | 99 | +82 | 10 |
2. | Шпанија | 5 | 4 | 0 | 1 | 151 | 108 | +43 | 8 |
3. | Јужна Кореја | 5 | 3 | 0 | 2 | 164 | 124 | +40 | 6 |
4. | Холандија | 5 | 2 | 0 | 3 | 164 | 142 | +22 | 4 |
5. | Казахстан | 5 | 1 | 0 | 4 | 113 | 133 | -20 | 2 |
6. | Аустралија | 5 | 0 | 0 | 5 | 52 | 219 | -167 | 0 |
Група Ц
2. децембар 2011. 21:00 | Бразил | 37:21 | Куба | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 3.000 Судије: Арнтсен, Гуалксен (НОР) |
да Силва 8 | (17:11) | Рамирез 9 | ||
3× 2× | Детаљи | 4× 3× |
3. децембар 2011. 15:00 | Румунија | 30:28 | Тунис | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 500 Судије: Ал Сувалди, Баматраф (КАТ) |
Фјера 8 | (14:15) | 3 играчице по 5 | ||
4× 3× | Детаљи | 1× 3× |
3. децембар 2011. 17:15 | Француска | 41:22 | Јапан | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 500 Судије: Коен, Перец (ИЗР) |
Аиглон 6 | (18:13) | Фуџи 6 | ||
2× | Детаљи | 1× 2× |
5. децембар 2011. 17:15 | Тунис | 17:25 | Француска | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 500 Судије: Гарсија, Марин (ШПА) |
Чеба 6 | (9:12) | Дероан 6 | ||
4× 3× | Детаљи | 4× 3× |
5. децембар 2011. 15:00 | Куба | 27:33 | Румунија | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 300 Судије: Лиу, Лиу (КИН) |
Лусон 8 | (14:20) | 4 играчице по 5 | ||
2× 2× | Детаљи | 2× 3× |
5. децембар 2011. 19:45 | Јапан | 24:32 | Бразил | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 1.500 Судије: Гателис, Мазеика (ЛИТ) |
Камимачи 7 | (12:16) | до Наскименто 7 | ||
4× 2× | Детаљи | 5× 3× |
6. децембар 2011. 17:15 | Румунија | 28:28 | Јапан | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 600 Судије: Гарсија, Марин (ШПА) |
Ардеан-Елисеи 9 | (13:12) | Фуџи 11 | ||
7× 3× | Детаљи | 4× 3× |
6. децембар 2011. 19:45 | Француска | 22:26 | Бразил | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 3.500 Судије: Ал Сувалди, Баматраф (КАТ) |
Пињо 5 | (17:10) | Родригез 6 | ||
1× 3× | Детаљи | 4× 1× |
6. децембар 2011. 15:00 | Тунис | 32:29 | Куба | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 200 Судије: Арнтсен, Гуалксен (НОР) |
Кулиди 8 | (18:11) | Гомез 9 | ||
8× 2× | Детаљи | 5× 2× |
8. децембар 2011. 17:15 | Француска | 38:18 | Куба | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 1.000 Судије: Хизаки, Икебучи (ЈАП) |
Спинсер 6 | (17:8) | Рамирез 5 | ||
3× | Детаљи | 6× 2× |
8. децембар 2011. 19:45 | Бразил | 33:28 | Румунија | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 3.000 Судије: Коен, Перец (ИЗР) |
до Наскименто 8 | (14:11) | Браденау, Пушкацу 5 | ||
7× 3× | Детаљи | 6× 4× |
8. децембар 2011. 15:00 | Јапан | 32:31 | Тунис | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 500 Судије: Гателис, Мазеика (ЛИТ) |
Фуџи 11 | (16:16) | Туми 12 | ||
4× 3× | Детаљи | 6× 4× |
9. децембар 2011. 15:00 | Куба | 24:32 | Јапан | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 200 Судије: Лиу, Лиу (КИН) |
Фернандез 9 | (9:16) | Камимачи 10 | ||
5× 3× | Детаљи | 1× 3× |
9. децембар 2011. 19:45 | Бразил | 34:33 | Тунис | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 1.500 Судије: Ал Сувалди, Баматраф (КАТ) |
Мораеш 8 | (16:20) | Марзук 10 | ||
6× 3× | Детаљи | 4× 3× |
9. децембар 2011. 17:15 | Румунија | 20:39 | Француска | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 600 Судије: Гарсија, Марин (ШПА) |
Манеа 4 | (12:20) | Бадуин 10 | ||
3× 3× | Детаљи | 5× 3× |
Плас. | Екипа | И | П | Н | ПО | ГД | ГП | ГР | Бодови |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Бразил | 5 | 5 | 0 | 0 | 162 | 128 | +34 | 10 |
2. | Француска | 5 | 4 | 0 | 1 | 165 | 103 | +62 | 8 |
3. | Румунија | 5 | 2 | 1 | 2 | 139 | 155 | -16 | 5 |
4. | Јапан | 5 | 2 | 1 | 2 | 138 | 156 | -18 | 5 |
5. | Тунис | 5 | 1 | 0 | 4 | 141 | 150 | -9 | 2 |
6. | Куба | 5 | 0 | 0 | 5 | 119 | 172 | -53 | 0 |
Група Д
3. децембар 2011. 13:00 | Шведска | 37:11 | Аргентина | Жиназио Адеб Мојзес Диб, Сао Бернардо до Кампо Судије: Хизаки, Икебучи (ЈАП) |
Босон, Фогелстром 5 | (19:7) | Мендоза 3 | ||
2× 4× | Детаљи | 3× 2× |
3. децембар 2011. 15:15 | Данска | 36:10 | Уругвај | Жиназио Адеб Мојзес Диб, Сао Бернардо до Кампо Гледалаца: 400 Судије: Лиу, Лиу (КИН) |
Кристијансен 7 | (20:6) | Фалко 3 | ||
3× 3× | Детаљи | 3× 2× |
3. децембар 2011. 17:30 | Хрватска | 36:20 | Обала Слоноваче | Жиназио Адеб Мојзес Диб, Сао Бернардо до Кампо Гледалаца: 400 Судије: Гателис, Мазеика (ЛИТ) |
Пенезић 7 | (20:10) | Мамбо 5 | ||
6× 3× | Детаљи | 3× 2× |
5. децембар 2011. 17:45 | Аргентина | 13:31 | Данска | Жиназио Адеб Мојзес Диб, Сао Бернардо до Кампо Гледалаца: 500 Судије: Арнтсен, Гулаксен (НОР) |
Салвадо 4 | (5:18) | Кристијансен 6 | ||
3× 2× | Детаљи | 3× 1× |
5. децембар 2011. 15:15 | Обала Слоноваче | 25:28 | Шведска | Жиназио Адеб Мојзес Диб, Сао Бернардо до Кампо Гледалаца: 500 Судије: Ал Суваиди, Баматраф (КАТ) |
Мамбо 8 | (14:15) | Гулден 5 | ||
2× 2× | Детаљи | 2× 3× |
5. децембар 2011. 20:00 | Уругвај | 15:45 | Хрватска | Жиназио Адеб Мојзес Диб, Сао Бернардо до Кампо Гледалаца: 500 Судије: Хизаки, Икебучи (ЈАП) |
Кастро 5 | (9:21) | Јоветић 6 | ||
2× 3× | Детаљи | 1× |
6. децембар 2011. 15:15 | Шведска | 31:14 | Уругвај | Жиназио Адеб Мојзес Диб, Сао Бернардо до Кампо Гледалаца: 400 Судије: Хизаки, Икебучи (ЈАП) |
Робертс 6 | (13:7) | 3 играчице по 3 | ||
4× 2× | Детаљи | 1× 3× |
6. децембар 2011. 17:45 | Данска | 23:19 | Хрватска | Жиназио Адеб Мојзес Диб, Сао Бернардо до Кампо Гледалаца: 500 Судије: Гателис, Мазеика (ЛИТ) |
Троелсен 6 | (10:8) | Пенезић 9 | ||
7× 3× | Детаљи | 5× 4× |
6. децембар 2011. 20:00 | Аргентина | 19:25 | Обала Слоноваче | Жиназио Адеб Мојзес Диб, Сао Бернардо до Кампо Гледалаца: 500 Судије: Коен, Перец (ИЗР) |
Мендоза, Десило 5 | (8:14) | Гондо, Туали 5 | ||
4× 2× | Детаљи | 6× 2× |
8. децембар 2011. 17:15 | Данска | 38:17 | Обала Слоноваче | Жиназио Адеб Мојзес Диб, Сао Бернардо до Кампо Гледалаца: 300 Судије: Арнтсен, Гулаксен (НОР) |
Биле 8 | (22:7) | Мамбо, Курселес 3 | ||
3× | Детаљи | 3× 3× |
8. децембар 2011. 15:00 | Хрватска | 27:26 | Шведска | Жиназио Адеб Мојзес Диб, Сао Бернардо до Кампо Гледалаца: 500 Судије: Гарсија, Марин (ШПА) |
Франић 7 | (14:12) | Торстенсон 10 | ||
5× 4× | Детаљи | 5× 4× |
8. децембар 2011. 19:30 | Уругвај | 19:16 | Аргентина | Жиназио Адеб Мојзес Диб, Сао Бернардо до Кампо Гледалаца: 200 Судије: Лиу, Лиу (КИН) |
Кастро 6 | (11:11) | Мендоза 6 | ||
3× 2× | Детаљи | 4× 3× |
9. децембар 2011. 15:00 | Обала Слоноваче | 31:24 | Уругвај | Жиназио Адеб Мојзес Диб, Сао Бернардо до Кампо Гледалаца: 300 Судије: Хизаки, Икебучи (ЈАП) |
Мамбо 9 | (12:12) | Кастро 8 | ||
2× 3× | Детаљи | 2× 3× |
9. децембар 2011. 19:30 | Хрватска | 23:18 | Аргентина | Жиназио Адеб Мојзес Диб, Сао Бернардо до Кампо Гледалаца: 400 Судије: Коен, Перец (ИЗР) |
Зебић 6 | (9:11) | Десило 4 | ||
10× 3× | Детаљи | 4× 3× |
9. децембар 2011. 17:15 | Шведска | 19:20 | Данска | Жиназио Адеб Мојзес Диб, Сао Бернардо до Кампо Гледалаца: 1.500 Судије: Гателис, Мазеика (ЛИТ) |
Алм 8 | (8:9) | Јоргенсен, Нергард 4 | ||
4× 3× | Детаљи | 5× 3× |
Плас. | Екипа | И | П | Н | ПО | ГД | ГП | ГР | Бодови |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Данска | 5 | 5 | 0 | 0 | 148 | 78 | +70 | 10 |
2. | Хрватска | 5 | 4 | 0 | 1 | 150 | 102 | +48 | 8 |
3. | Шведска | 5 | 3 | 0 | 2 | 141 | 97 | +44 | 6 |
4. | Обала Слоноваче | 5 | 2 | 0 | 3 | 118 | 145 | -27 | 4 |
5. | Уругвај | 5 | 1 | 0 | 4 | 82 | 159 | -77 | 2 |
6. | Аргентина | 5 | 0 | 0 | 5 | 77 | 135 | -58 | 0 |
Президент куп
Полуфинале од 21. до 24. места
11. децембар 17:15 | Кина | 45:11 | Аустралија | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 1.200 Судије: Хизаки, Икебучи (ЈАП) |
Чунлеи 11 | (22:4) | Кук 4 | ||
2× 2× | Детаљи | 2× 3× |
11. децембар 19:30 | Куба | 25:20 | Аргентина | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 100 Судије: Ал Суваиди, Баматраф (КАТ) |
Лусон 9 | (12:11) | Мендоза 4 | ||
11× 2× | Детаљи | 7× 3× |
Полуфинале од 17. до 20. места
11. децембар 11:45 | Немачка | 37:14 | Казахстан | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 100 Судије: Арнтсен, Гулаксен (НОР) |
Надгорнаја 6 | (15:6) | Волнукина 6 | ||
2× | Детаљи | 5× 3× 1× |
11. децембар 14:30 | Тунис | 34:17 | Уругвај | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 100 Судије: Гарсија, Марин (ШПА) |
Елгауи 9 | (14:10) | Паља 4 | ||
3× | Детаљи | 4× 3× |
Утакмица за 23. место
12. децембар 11:45 | Аустралија | 12:30 | Аргентина | Жиназио Адеб Мојзес Диб, Сао Бернардо до Кампо Гледалаца: 100 Судије: Лиу, Лиу (КИН) |
Хадсон-Гоферс 4 | (4:12) | Фереа 7 | ||
3× 3× | Детаљи | 1× 3× |
Утакмица за 21. место
12. децембар 20:00 | Кина | 30:29 | Куба | Жиназио Адеб Мојзес Диб, Сао Бернардо до Кампо Гледалаца: 200 Судије: Абид, Чауч (ТУН) |
Јао 8 | (15:13) | Лусон 10 | ||
1× 3× | Детаљи | 2× 3× |
Утакмица за 19. место
12. децембар 19:45 | Казахстан | 31:22 | Уругвај | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 100 Судије: Менезес, Пињто (БРА) |
Волнукина 12 | (17:9) | Кастро 8 | ||
4× 3× | Детаљи | 4× 3× |
Утакмица за 17. место
12. децембар 17:15 | Немачка | 33:25 | Тунис | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 800 Судије: Марина, Миноре (АРГ) |
Надгорнаја 11 | (16:14) | Чеба 5 | ||
3× 2× | Детаљи | 2× 3× |
Завршница
Осмина финала | Четвртфинале | Полуфинале | Финале | |||||||||||
11. децембар | ||||||||||||||
Русија | 30 | |||||||||||||
14. децембар | ||||||||||||||
Исланд | 19 | |||||||||||||
Русија | 23 | |||||||||||||
12. децембар | ||||||||||||||
Француска | 25 | |||||||||||||
Шведска | 23 | |||||||||||||
16. децембар | ||||||||||||||
Француска | 26 | |||||||||||||
Француска | 28 | |||||||||||||
11. децембар | ||||||||||||||
Данска | 23 | |||||||||||||
Ангола | 30 | |||||||||||||
14. децембар | ||||||||||||||
Јужна Кореја | 29 | |||||||||||||
Ангола | 23 | |||||||||||||
12. децембар | ||||||||||||||
Данска | 28 | |||||||||||||
Јапан | 22 | |||||||||||||
18. децембар | ||||||||||||||
Данска | 23 | |||||||||||||
Француска | 24 | |||||||||||||
11. децембар | ||||||||||||||
Норвешка | 32 | |||||||||||||
Норвешка | 34 | |||||||||||||
14. децембар | ||||||||||||||
Холандија | 22 | |||||||||||||
Норвешка | 30 | |||||||||||||
12. децембар | ||||||||||||||
Хрватска | 25 | |||||||||||||
Румунија | 27 | |||||||||||||
16. децембар | ||||||||||||||
Хрватска | 28 | |||||||||||||
Норвешка | 30 | |||||||||||||
11. децембар | ||||||||||||||
Шпанија | 22 | Треће место | ||||||||||||
Шпанија | 23 | |||||||||||||
14. децембар | 18. децембар | |||||||||||||
Црна Гора | 19 | |||||||||||||
Шпанија | 27 | Данска | 18 | |||||||||||
12. децембар | ||||||||||||||
Бразил | 26 | Шпанија | 24 | |||||||||||
Обала Слоноваче | 22 | |||||||||||||
Бразил | 35 | |||||||||||||
Полуфинале | За 5. место | |||||
16. децембар | ||||||
Русија | 41 | |||||
18. децембар | ||||||
Ангола | 31 | |||||
Русија | 20 | |||||
16. децембар | ||||||
Бразил | 36 | |||||
Хрватска | 31 | |||||
Бразил | 32 | |||||
За 7. место | ||||||
18. децембар | ||||||
Ангола | 29 | |||||
Хрватска | 32 |
Осмина финала
11. децембар 14:30 | Јужна Кореја | 29:30 | Ангола | Арена Сантос, Сантос Гледалаца: 600 Судије: Бонавентура, Бонавентура (ФРА) |
Им-јонг 10 | (13:13) | Л. Кјала 7 | ||
7× 2× | Детаљи | 2× 3× |
11. децембар 14:30 | Русија | 30:19 | Исланд | Жиназио Жозе Кореа, Баруери Гледалаца: 400 Судије: Марина, Миноре (АРГ) |
Постнова 7 | (15:12) | Кнутсдотир 4 | ||
5× 4× | Детаљи | 5× 2× |
11. децембар 17:15 | Норвешка | 34:22 | Холандија | Арена Сантос, Сантос Гледалаца: 700 Судије: Менезес, Пињто (БРА) |
Локе 8 | (15:11) | ван дер Хајден, Бонт 5 | ||
4× 3× | Детаљи | 3× |
11. децембар 17:15 | Црна Гора | 19:23 | Шпанија | Жиназио Жозе Кореа, Баруери Гледалаца: 400 Судије: Гједниг, Хансен (ДАН) |
Јовановић 5 | (9:11) | Пињедо 7 | ||
3× 4× | Детаљи | 2× 2× |
12. децембар 14:30 | Шведска | 23:26 | Француска | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 400 Судије: Губица, Милошевић (ХРВ) |
Торстенсон, Гулден 5 | (15:12) | Бадуин 6 | ||
2× 3× | Детаљи | 3× 3× |
12. децембар 14:30 | Румунија | 27:28 | Хрватска | Жиназио Адеб Мојзес Диб, Сао Бернардо до Кампо Гледалаца: 300 Судије: Клико, Јохансон (ШВЕ) |
Соит 6 | (18:15) | Пенезић 6 | ||
5× 3× | Детаљи | 4× 4× |
12. децембар 17:15 | Данска | 23:22 (пп) | Јапан | Жиназио Адеб Мојзес Диб, Сао Бернардо до Кампо Гледалаца: 500 Судије: Коен, Перец (ИЗР) |
Троелсен 6 | (9:11) | Фуџи 8 | ||
4× 4× | Детаљи | 1× 3× |
12. децембар 20:00 | Бразил | 35:22 | Обала Слоноваче | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 4.000 Судије: Хизаки, Икебучи (ЈАП) |
до Наскименто 10 | (15:8) | Мамбо 8 | ||
1× 2× | Детаљи | 1× 3× 1× |
Четвртфинале
14. децембар 11:45 | Русија | 23:25 | Француска | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 2.000 Судије: Гарсија, Марин (ШПА) |
Туреј 7 | (12:13) | Лакрабере 5 | ||
5× 3× | Детаљи | 4× 3× |
14. децембар 14:30 | Ангола | 23:28 | Данска | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 2.000 Судије: Гателис, Мазеика (ЛИТ) |
Карлос 7 | (11:15) | Норгард 7 | ||
2× 1× | Детаљи | 4× 4× |
14. децембар 17:15 | Хрватска | 25:30 | Норвешка | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 1.300 Судије: Ал Сувалди, Баматраф (КАТ) |
Пенезић 4 | (12:16) | Локе 8 | ||
5× 4× 1× | Детаљи | 5× 3× |
14. децембар 20:00 | Шпанија | 27:26 | Бразил | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 6.000 Судије: Гједниг, Хансен (ДАН) |
Мартин 8 | (19:17) | Каваљеро, до Наскименто 7 | ||
5× 3× | Детаљи | 6× 4× |
Пласман од 5. до 8. места
16. децембар 11:45 | Русија | 41:31 | Ангола | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 200 Судије: Кулибали, Диабате (ОСЛ) |
Шипилова 6 | (17:18) | Каландула 5 | ||
5× 1× | Детаљи | 5× 3× |
16. децембар 14:30 | Хрватска | 31:32 | Бразил | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 200 Судије: Клико, Јохансон (ШВЕ) |
Пенезић 10 | (15:14) | до Наскименто 7 | ||
4× 3× | Детаљи | 4× 3× |
Полуфинале
16. децембар 17:15 | Француска | 28:23 | Данска | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 1.500 Судије: Губица, Милошевић (ХРВ) |
Лакрабере 10 | (14:12) | Јоргенсен 7 | ||
3× 3× | Детаљи | 5× 2× |
16. децембар 20:00 | Норвешка | 30:22 | Шпанија | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 2.500 Судије: Гателис, Мазеика (ЛИТ) |
Локе 7 | (16:9) | Агилар 6 | ||
4× 3× | Детаљи | 3× 4× |
Утакмице за пласман
Утакмица за седмо место
18. децембар 11:45 | Ангола | 29:32 | Хрватска | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 500 Судије: Арнтсен, Гулаксен (НОР) |
Карлос, Кјала 7 | (12:14) | Зебић 11 | ||
2× 3× | Детаљи | 3× 2× |
Утакмица за пето место
18. децембар 09:00 | Русија | 20:36 | Бразил | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 1.500 Судије: Бонавентура, Бонавентура (ФРА) |
Близнова 5 | (11:18) | до Наскименто 8 | ||
3× 3× | Детаљи | 3× 2× |
Утакмица за треће место
18. децембар 14:30 | Данска | 18:24 | Шпанија | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 2.000 Судије: Коен, Перец (ИЗР) |
Нергард 4 | (9:9) | Мартин 10 | ||
4× 4× | Детаљи | 3× 3× |
Утакмица за прво место
18. децембар 17:15 | Француска | 24:32 | Норвешка | Жиназио до Ибирапуера, Сао Пауло Гледалаца: 4.000 Судије: Губица, Милошевић (ХРВ) |
Спинсер, Менди 4 | (13:19) | Лунде-Боргенсен 6 | ||
5× 3× | Детаљи | 2× 3× |
2° место Француска | Победник 20. Светског првенства у рукомету за жене 2011. Норвешка 2° титула | 3° место Шпанија |
Статистика
Најбољи стрелци
Извор: IHF.info
| Најбољи голмани
Извор: IHF.info
|
Коначан пласман
| НаградеЕкипа првенства
Изабран од стране званичника и ИХФ експерата: IHF.info
Друге награде
|
Састави победничких екипа
Злато | Норвешка | Кари Алвик Гримсбо, Мари Молид, Стине Бредал Офтедал, Ида Алстад, Хајди Локе, Тоње Нестволд, Каролин Дире Брајванг, Кристин Лунде-Боргерсен, Кари Мете Јохансен, Марит Малм Фрафјорд, Катрин Лунде-Харалдсен, Лин Јорум Суланд, Лин-Кристин Рајгелхут, Горил Снореген, Аманда Куртовић, Камила Херем | Селектор: Торир Хергеирсон |
Сребро | Француска | Амели Гуџо, Бландин Дансет, Нина Камто Њитам, Камила Аиглон, Анђелик Спинсер, Алисон Пињо, Клодин Менди, Пола Бадуин, Амандин Лејно, Мари-Пола Гнабуџу, Одри Бруно, Клеопатра Дарло, Сираба Дембеле, Одри Дероин, Рафаел Тервел, Маријама Сињат, Александра Лакрабере | Селектор: Оливије Крумболц |
Бронза | Шпанија | Кристина Гонзалес, Андреа Барно, Кармен Мартин, Нели Карла Алберто, Вероника Куадрадо, Марта Манге, Макарена Агилар, Силвија Наваро, Џесика Алонсо, Елизабет Чавез, Елизабет Пињедо, Ванеса Аморош, Нереа Пења, Патрисија Пињедо, Патрисија Елорза, Михаела Кјобану | Селектор: Хорхе Дуењас |
Спољашње везе
- Званична веб презентација
- п
- р
- у
- Немачка 1938.
- Шведска 1954.
- Источна Немачка 1958.
- Западна Немачка 1961.
- Чехословачка 1964.
- Шведска 1967.
- Француска 1970.
- Источна Немачка 1974.
- Данска 1978.
- Западна Немачка 1982.
- Швајцарска 1986.
- Чехословачка 1990.
- Шведска 1993.
- Исланд 1995.
- Јапан 1997.
- Египат 1999.
- Француска 2001.
- Португалија 2003.
- Тунис 2005.
- Немачка 2007.
- Хрватска 2009.
- Шведска 2011.
- Шпанија 2013.
- Катар 2015.
- Француска 2017.
- Данска / Немачка 2019.
- Египат 2021.
- Пољска / Шведска 2023.
- Хрватска / Данска / Норвешка 2025.
- Немачка 2027.
- Југославија 1957.
- Румунија 1962.
- Западна Немачка 1965.
- Холандија 1971.
- Југославија 1973.
- СССР 1975.
- Чехословачка 1978.
- Мађарска 1982.
- Холандија 1986.
- Јужна Кореја 1990.
- Норвешка 1993.
- Аустрија / Мађарска 1995.
- Немачка 1997.
- Данска / Норвешка 1999.
- Италија 2001.
- Хрватска 2003.
- Русија 2005.
- Француска 2007.
- Кина 2009.
- Бразил 2011.
- Србија 2013.
- Данска 2015.
- Немачка 2017.
- Јапан 2019.
- Шпанија 2021.
- Данска / Норвешка / Шведска 2023.
- Немачка / Холандија 2025.
- Мађарска 2025.