Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 – ósemka kobiet
- Główny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Rywalizacja w ósemkach mężczyzn w wioślarstwie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 rozgrywana była między 24 a 30 lipca na Sea Forest Waterway.
Do zawodów zgłoszonych zostało 7 osad.
Terminarz
Wszystkie godziny podane są w czasie brazylijskim (UTC+09:00).
Data | Godzina | |
---|---|---|
UTC+09:00 | ||
24 lipca 2021 | 12:20 | Eliminacje |
28 lipca 2021 | 12:40 | Repasaże |
30 lipca 2021 | 10:50 | Finały |
Wyniki
Eliminacje
Do finału bezpośrednio awansowali zwycięzcy biegów. Pozostałe osady wzięły udział w repasażu.
- Bieg 1
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | Ella Greenslade Emma Dyke Lucy Spoors Grace Prendergast Kelsey Bevan Kerri Gowler Beth Ross Jackie Gowler Caleb Shepherd | Nowa Zelandia | 6:07,65 | |
2. | 1 | Lisa Roman Kasia Gruchalla-Wesierski Christine Roper Andrea Proske Susanne Grainger Madison Mailey Sydney Payne Avalon Wasteneys Kristen Kit | Kanada | 6:07,97 | |
3. | 2 | Wang Zifeng Wang Yuwei Xu Fei Miao Tian Zhang Min Ju Rui Li Jingjing Guo Linlin Zhang Dechang | Chiny | 6:10,77 | |
4. | 4 | Fiona Gammond Sara Parfett Emily Ford Rebecca Muzerie Caragh McMurtry Katherine Douglas Rebecca Edwards Chloe Brew Matilda Horn | Wielka Brytania | 6:26,76 |
- Bieg 2
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | Jessica Thoennes Charlotte Buck Gia Doonan Brooke Mooney Olivia Coffey Regina Salmons Meghan Musnicki Kristine O'Brien Katelin Guregian | Stany Zjednoczone | 6:08,69 | |
2. | 2 | Maria-Magdalena Rusu Viviana Iuliana Bejinariu Georgiana Dedu Maria Tivodariu Ioana Vrînceanu Amalia Bereș Mădălina Bereș Denisa Tîlvescu Daniela Druncea | Rumunia | 6:09,95 | |
3. | 1 | Genevieve Horton Olympia Aldersey Bronwyn Cox Giorgia Patten Sarah Hawe Georgina Rowe Katrina Werry Molly Goodman James Rook | Australia | 6:18,95 |
Repasaże
Cztery pierwsze osady awansowały do finału. Pozostałe osady odpadły.
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 2 | Maria-Magdalena Rusu Viviana Iuliana Bejinariu Georgiana Dedu Maria Tivodariu Ioana Vrînceanu Amalia Bereș Mădălina Bereș Denisa Tîlvescu Daniela Druncea | Rumunia | 5:52,99 | |
2. | 3 | Lisa Roman Kasia Gruchalla-Wesierski Christine Roper Andrea Proske Susanne Grainger Madison Mailey Sydney Payne Avalon Wasteneys Kristen Kit | Kanada | 5:53,73 | |
3. | 2 | Wang Zifeng Wang Yuwei Xu Fei Miao Tian Zhang Min Ju Rui Li Jingjing Guo Linlin Zhang Dechang | Chiny | 5:55,69 | |
4. | 5 | Genevieve Horton Olympia Aldersey Bronwyn Cox Giorgia Patten Sarah Hawe Georgina Rowe Katrina Werry Molly Goodman James Rook | Australia | 5:57,15 | |
5. | 1 | Fiona Gammond Sara Parfett Emily Ford Rebecca Muzerie Caragh McMurtry Katherine Douglas Rebecca Edwards Chloe Brew Matilda Horn | Wielka Brytania | 6:05,26 |
Finał
Pozycja | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
2 | Lisa Roman Kasia Gruchalla-Wesierski Christine Roper Andrea Proske Susanne Grainger Madison Mailey Sydney Payne Avalon Wasteneys Kristen Kit | Kanada | 5:59,13 | ||
3 | Ella Greenslade Emma Dyke Lucy Spoors Grace Prendergast Kelsey Bevan Kerri Gowler Beth Ross Jackie Gowler Caleb Shepherd | Nowa Zelandia | 6:00,04 | ||
6 | Wang Zifeng Wang Yuwei Xu Fei Miao Tian Zhang Min Ju Rui Li Jingjing Guo Linlin Zhang Dechang | Chiny | 6:01,21 | ||
4. | 4 | Jessica Thoennes Charlotte Buck Gia Doonan Brooke Mooney Olivia Coffey Regina Salmons Meghan Musnicki Kristine O'Brien Katelin Guregian | Stany Zjednoczone | 6:02,78 | |
5. | 1 | Genevieve Horton Olympia Aldersey Bronwyn Cox Giorgia Patten Sarah Hawe Georgina Rowe Katrina Werry Molly Goodman James Rook | Australia | 6:03,92 | |
6. | 5 | Maria-Magdalena Rusu Viviana Iuliana Bejinariu Georgiana Dedu Maria Tivodariu Ioana Vrînceanu Amalia Bereș Mădălina Bereș Denisa Tîlvescu Daniela Druncea | Rumunia | 6:04,06 |
Przypisy
- Rowing W8x Women's eight [online] (ang.).
- Rowing Heat 1 Results [online] (ang.).
- Rowing Heat 2 Results [online] (ang.).
- Rowing Repachage 1 Results [online] (ang.).
- Rowing Final A Results [online] (ang.).