Skoki narciarskie na Igrzyskach Europejskich 2023
| |||
Data | 27 czerwca – 1 lipca 2023 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Zakopane | ||
Dyscyplina | skoki narciarskie | ||
Organizator | |||
Mężczyźni | |||
konkurs indywidualny na skoczni HS-105 | Daniel Tschofenig | ||
konkurs indywidualny na skoczni HS-140 | Dawid Kubacki | ||
Kobiety | |||
konkurs indywidualny na skoczni HS-105 | Jacqueline Seifriedsberger | ||
konkurs indywidualny na skoczni HS-140 | |||
Konkurs mieszany | |||
konkurs mieszany na skoczni HS-105 | |||
Strona internetowa |
Skoki narciarskie na Igrzyskach Europejskich 2023 – zawody w skokach narciarskich, które zostały rozegrane w dniach 27 czerwca – 1 lipca 2023 w Zakopanem, w ramach Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023[1].
Rozegranych zostało 5 konkursów – 4 indywidualne (mężczyzn oraz kobiet na skoczni normalnej i dużej) oraz konkurs drużyn mieszanych na skoczni normalnej[2].
Kwalifikacje
Każdy narodowy komitet olimpijski mógł wystawić określoną liczbę zawodników, wynoszącą maksymalnie 5 osób. Każdy zgłoszony zawodnik musiał być urodzony przed 1 stycznia 2008 oraz zdobyć co najmniej 1 punkt w Pucharze Świata, Letnim Grand Prix, Pucharze Kontynentalnym lub FIS Cupie[3].
Program zawodów
Kobiety
Dzień | Konkurencja | Początek (Czas CET) |
---|---|---|
27 czerwca | Oficjalny trening | 15:30 |
Seria próbna | 16:30 | |
Konkurs indywidualny na skoczni normalnej | 17:35 | |
30 czerwca | Oficjalny trening | 15:30 |
Seria próbna | 16:30 | |
Konkurs indywidualny na skoczni dużej | 17:30 |
Mężczyźni
Dzień | Konkurencja | Początek (Czas CET) |
---|---|---|
29 czerwca | Seria próbna | 8:30 |
Konkurs indywidualny na skoczni normalnej | 9:30 | |
1 lipca | Oficjalny trening | 15:30 |
Seria próbna | 16:30 | |
Konkurs indywidualny na skoczni dużej | 17:30 |
Mikst
Dzień | Konkurencja | Początek (Czas CET) |
---|---|---|
29 czerwca | Seria próbna | 16:30 |
Konkurs drużyn mieszanych | 17:30 |
Skocznie
Trzy konkursy Igrzysk Europejskich (indywidualny kobiet i mężczyzn oraz drużyn mieszanych) zostaną przeprowadzone na skoczni normalnej, a dwa pozostałe (indywidualny kobiet i mężczyzn) na skoczni dużej.
Nazwa skoczni | Miasto | Parametry | Rekord skoczni[a][4][5] | Współczynnik belki | Współczynnik wiatru | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkt K | HS | ||||||||
Średnia Krokiew | Zakopane | K-95 | HS-105 | 107,0 m | Gregor Deschwanden | 29.06.2023 | ±7,00 pkt / m | przedni: –8,00 pkt / m/s tylny: +12,00 pkt / m/s | |
102,0 m | Nika Križnar | 29.06.2023 | |||||||
Wielka Krokiew | K-125 | HS-140 | 145,0 m | Yukiya Satō | 18.08.2019 | ±7,56 pkt / m | przedni: –10,80 pkt / m/s tylny: +16,20 pkt / m/s | ||
137,5 m | Nika Križnar | 30.06.2023 |
Medaliści
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Skocznia normalna kobiet | Jacqueline Seifriedsberger | Nika Prevc | Marita Kramer |
Skocznia normalna mężczyzn | Daniel Tschofenig | Jan Hörl | Gregor Deschwanden |
Skocznia duża kobiet | Nika Križnar | Nika Prevc | Selina Freitag |
Skocznia duża mężczyzn | Dawid Kubacki | Jan Hörl | Philipp Raimund |
Konkurs drużyn mieszanych | Austria
| Norwegia | Słowenia
|
Klasyfikacja medalowa
Gospodarz ( Polska)
Miejsce | Reprezentacja | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Austria | 3 | 2 | 1 | 6 |
2 | Słowenia | 1 | 2 | 1 | 4 |
3 | Polska | 1 | 0 | 0 | 1 |
4 | Norwegia | 0 | 1 | 0 | 1 |
5 | Niemcy | 0 | 0 | 2 | 2 |
6 | Szwajcaria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Razem | 5 | 5 | 5 | 15 |
Wyniki
Kobiety
Konkurs indywidualny na skoczni normalnej HS-105 (27.06.2023)
Lok. | Zawodniczka | Reprezentacja | Seria 1 | Seria 2 | Nota końcowa | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Skok | Nota | Skok | Nota | ||||
1. | Seifriedsberger, JacquelineJacqueline Seifriedsberger | Austria | 99,0 m | 133,7 | 98,5 m | 128,9 | 262,6 |
2. | Prevc, NikaNika Prevc | Słowenia | 97,5 m | 133,2 | 100,5 m | 129,1 | 262,3 |
3. | Kramer, MaritaMarita Kramer | Austria | 100,0 m | 124,3 | 93,5 m | 118,3 | 242,6 |
4. | Križnar, NikaNika Križnar | Słowenia | 93,0 m | 115,1 | 98,0 m | 123,5 | 238,6 |
5. | Komar, KatraKatra Komar | Słowenia | 93,5 m | 117,7 | 95,5 m | 119,1 | 236,8 |
6. | Kreuzer, ChiaraChiara Kreuzer | Austria | 91,0 m | 112,2 | 97,0 m | 121,8 | 234,0 |
7. | Kvandal, Eirin MariaEirin Maria Kvandal | Norwegia | 95,5 m | 115,3 | 93,0 m | 112,8 | 228,1 |
8. | Freitag, SelinaSelina Freitag | Niemcy | 90,0 m | 115,1 | 94,0 m | 112,8 | 227,9 |
9. | Odine Strøm, AnnaAnna Odine Strøm | Norwegia | 92,5 m | 118,8 | 85,0 m | 107,8 | 226,6 |
10. | Bjørseth, Thea MinyanThea Minyan Bjørseth | Norwegia | 92,0 m | 102,6 | 91,0 m | 118,2 | 220,8 |
11. | Pagnier, JoséphineJoséphine Pagnier | Francja | 91,0 m | 108,8 | 89,5 m | 108,1 | 216,9 |
12. | Rautionaho, JennyJenny Rautionaho | Finlandia | 86,0 m | 106,1 | 92,0 m | 107,2 | 213,3 |
13. | Mühlbacher, JuliaJulia Mühlbacher | Austria | 85,5 m | 103,8 | 90,0 m | 107,8 | 211,6 |
14. | Schmid, KatharinaKatharina Schmid | Niemcy | 85,5 m | 96,1 | 94,0 m | 111,5 | 207,6 |
15. | Vtič, MajaMaja Vtič | Słowenia | 84,5 m | 99,2 | 89,0 m | 103,7 | 202,9 |
16. | Rupprecht, AnnaAnna Rupprecht | Niemcy | 83,0 m | 91,9 | 86,0 m | 105,7 | 197,6 |
17. | Wiegele, HannahHannah Wiegele | Austria | 79,5 m | 91,0 | 91,0 m | 106,3 | 197,3 |
18. | Clair, JuliaJulia Clair | Francja | 88,0 m | 95,5 | 86,0 m | 94,3 | 189,8 |
19. | Košnjek, AjdaAjda Košnjek | Słowenia | 81,0 m | 92,8 | 85,0 m | 96,9 | 189,7 |
20. | Heßler, PaulinePauline Heßler | Niemcy | 81,0 m | 84,4 | 86,0 m | 98,0 | 182,4 |
21. | Haralambie, DanielaDaniela Haralambie | Rumunia | 84,0 m | 91,3 | 80,5 m | 88,8 | 180,1 |
22. | Görlich, LuisaLuisa Görlich | Niemcy | 83,5 m | 90,4 | 83,0 m | 84,0 | 174,4 |
23. | Arnet, SinaSina Arnet | Szwajcaria | 76,5 m | 85,0 | 79,5 m | 82,5 | 167,5 |
24. | Ulrichová, KláraKlára Ulrichová | Czechy | 86,0 m | 90,8 | 76,5 m | 76,5 | 167,3 |
25. | Twardosz, AnnaAnna Twardosz | Polska | 76,0 m | 75,4 | 84,0 m | 84,7 | 160,1 |
26. | Bełtowska, PolaPola Bełtowska | Polska | 75,0 m | 79,1 | 71,0 m | 75,6 | 154,7 |
27. | Indráčková, KarolínaKarolína Indráčková | Czechy | 73,0 m | 82,5 | 70,0 m | 59,2 | 141,5 |
28. | Indráčková, AnežkaAnežka Indráčková | Czechy | 75,5 m | 72,2 | 72,0 m | 67,1 | 139,3 |
29. | Konderla, NicoleNicole Konderla | Polska | 72,0 m | 67,6 | 72,0 m | 71,5 | 139,1 |
30. | Chervet, EmmaEmma Chervet | Francja | 72,0 m | 67,5 | 72,5 m | 68,0 | 135,5 |
31. | Cieślar, PaulinaPaulina Cieślar | Polska | 72,5 m | 66,6 | NQ | 66,6 | |
32. | Mesíková, TamaraTamara Mesíková | Słowacja | 67,5 m | 61,5 | NQ | 61,5 | |
33. | Przybyła, WiktoriaWiktoria Przybyła | Polska | 69,0 m | 56,4 | NQ | 56,4 | |
34. | Pyłypczuk, TetianaTetiana Pyłypczuk | Ukraina | 67,0 m | 55,6 | NQ | 55,6 | |
35. | Hłuchowa, ŻannaŻanna Hłuchowa | Ukraina | 63,5 m | 35,8 | NQ | 35,8 | |
36. | Folea, DeliaDelia Folea | Rumunia | 59,0 m | 28,6 | NQ | 28,6 | |
99 !– | Græsli, KjerstiKjersti Græsli | Norwegia | DSQ |
Konkurs indywidualny na skoczni dużej HS-140 (30.06.2023)
Lok. | Zawodniczka | Reprezentacja | Seria 1 | Seria 2 | Nota końcowa | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Skok | Nota | Skok | Nota | ||||
1. | Križnar, NikaNika Križnar | Słowenia | 137,5 m | 135,0 | 132,0 m | 142,4 | 277,4 |
2. | Prevc, NikaNika Prevc | Słowenia | 130,0 m | 122,2 | 125,5 m | 126,0 | 248,2 |
3. | Freitag, SelinaSelina Freitag | Niemcy | 126,5 m | 115,6 | 130,5 m | 130,2 | 245,8 |
4. | Seifriedsberger, JacquelineJacqueline Seifriedsberger | Austria | 128,0 m | 113,5 | 130,0 m | 127,4 | 240,9 |
5. | Kreuzer, ChiaraChiara Kreuzer | Austria | 128,5 m | 117,9 | 123,5 m | 119,7 | 237,6 |
6. | Kvandal, Eirin MariaEirin Maria Kvandal | Norwegia | 124,5 m | 113,2 | 127,0 m | 115,7 | 228,9 |
7. | Rautionaho, JennyJenny Rautionaho | Finlandia | 123,5 m | 108,4 | 126,0 m | 118,6 | 227,0 |
8. | Kramer, MaritaMarita Kramer | Austria | 129,0 m | 111,9 | 124,0 m | 110,2 | 222,1 |
9. | Schmid, KatharinaKatharina Schmid | Niemcy | 118,0 m | 96,5 | 126,0 m | 110,0 | 206,5 |
10. | Pagnier, JoséphineJoséphine Pagnier | Francja | 117,5 m | 94,5 | 124,5 m | 105,6 | 200,1 |
11. | Rupprecht, AnnaAnna Rupprecht | Niemcy | 119,0 m | 97,5 | 117,0 m | 100,0 | 197,5 |
12. | Mühlbacher, JuliaJulia Mühlbacher | Austria | 119,0 m | 93,8 | 124,0 m | 103,0 | 196,8 |
13. | Komar, KatraKatra Komar | Słowenia | 124,0 m | 105,5 | 112,0 m | 88,5 | 194,0 |
14. | Bjørseth, Thea MinyanThea Minyan Bjørseth | Norwegia | 112,5 m | 84,9 | 122,0 m | 101,0 | 185,9 |
15. | Strøm, Anna OdineAnna Odine Strøm | Norwegia | 109,0 m | 82,4 | 124,0 m | 103,0 | 185,4 |
16. | Heßler, PaulinePauline Heßler | Niemcy | 115,5 m | 83,1 | 122,0 m | 99,5 | 182,6 |
17. | Košnjek, AjdaAjda Košnjek | Słowenia | 114,5 m | 88,2 | 119,0 m | 91,0 | 179,2 |
18. | Vtič, MajaMaja Vtič | Słowenia | 113,5 m | 83,3 | 114,5 m | 86,6 | 169,9 |
19. | Konderla, NicoleNicole Konderla | Polska | 107,5 m | 74,9 | 115,5 m | 92,2 | 167,1 |
20. | Arnet, SinaSina Arnet | Szwajcaria | 107,5 m | 74,5 | 113,5 m | 86,7 | 161,2 |
21. | Wiegele, HannahHannah Wiegele | Austria | 111,0 m | 80,3 | 110,0 m | 75,1 | 155,4 |
22. | Græsli, KjerstiKjersti Græsli | Norwegia | 103,5 m | 68,0 | 114,5 m | 86,5 | 154,5 |
23. | Clair, JuliaJulia Clair | Francja | 106,0 m | 69,9 | 112,0 m | 83,7 | 153,6 |
24. | Haralambie, DanielaDaniela Haralambie | Rumunia | 107,5 m | 67,3 | 109,0 m | 76,7 | 144,0 |
25. | Ulrichová, KláraKlára Ulrichová | Czechy | 105,0 m | 70,6 | 105,5 m | 70,0 | 140,6 |
26. | Torazza, EmelyEmely Torazza | Szwajcaria | 98,5 m | 57,7 | 105,0 m | 73,8 | 131,5 |
27. | Görlich, LuisaLuisa Görlich | Niemcy | 101,0 m | 61,0 | 104,0 m | 69,3 | 130,3 |
28. | Indráčková, KarolínaKarolína Indráčková | Czechy | 99,5 m | 59,3 | 101,0 m | 64,5 | 123,8 |
29. | Twardosz, AnnaAnna Twardosz | Polska | 94,5 m | 55,2 | 98,0 m | 63,3 | 118,5 |
30. | Mesíková, TamaraTamara Mesíková | Słowacja | 94,5 m | 55,0 | 93,5 m | 52,6 | 107,6 |
31. | Indráčková, AnežkaAnežka Indráčková | Czechy | 94,5 m | 51,7 | NQ | 51,7 | |
32. | Cieślar, PaulinaPaulina Cieślar | Polska | 90,5 m | 44,8 | NQ | 44,8 | |
33. | Bełtowska, PolaPola Bełtowska | Polska | 91,0 m | 43,3 | NQ | 43,3 | |
34. | Chervet, EmmaEmma Chervet | Francja | 89,0 m | 42,2 | NQ | 42,2 | |
35. | Przybyła, WiktoriaWiktoria Przybyła | Polska | 84,5 m | 30,8 | NQ | 30,8 | |
36. | Mîțu-Coșca, AlessiaAlessia Mîțu-Coșca | Rumunia | 82,5 m | 23,6 | NQ | 23,6 | |
37. | Pyłypczuk, TetianaTetiana Pyłypczuk | Ukraina | 78,0 m | 22,5 | NQ | 22,5 | |
38. | Folea, DeliaDelia Folea | Rumunia | 77,5 m | 15,8 | NQ | 15,8 |
Mężczyźni
Konkurs indywidualny na skoczni normalnej HS-105 (29.06.2023)
Lok. | Zawodnik | Reprezentacja | Seria 1 | Seria 2 | Nota końcowa | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Skok | Nota | Skok | Nota | ||||
1. | Tschofenig, DanielDaniel Tschofenig | Austria | 104,0 m | 136,0 | 104,5 m | 134,3 | 270,3 |
2. | Hörl, JanJan Hörl | Austria | 101,0 m | 128,4 | 104,5 m | 134,3 | 262,7 |
3. | Deschwanden, GregorGregor Deschwanden | Szwajcaria | 107,0 m | 130,6 | 101,5 m | 127,4 | 258,0 |
4. | Raimund, PhilippPhilipp Raimund | Niemcy | 103,0 m | 127,0 | 103,0 m | 130,0 | 257,0 |
5. | Lindvik, MariusMarius Lindvik | Norwegia | 100,0 m | 124,4 | 101,5 m | 130,3 | 254,7 |
6. | Johansson, RobertRobert Johansson | Norwegia | 101,0 m | 122,0 | 105,0 m | 128,8 | 250,8 |
7. | Schmid, ConstantinConstantin Schmid | Niemcy | 99,0 m | 119,0 | 102,5 m | 130,5 | 249,5 |
7. | Żyła, PiotrPiotr Żyła | Polska | 95,5 m | 116,9 | 106,5 m | 132,6 | 249,5 |
9. | Zajc, TimiTimi Zajc | Słowenia | 98,5 m | 121,9 | 100,5 m | 122,0 | 243,9 |
10. | Kubacki, DawidDawid Kubacki | Polska | 95,5 m | 116,9 | 101,0 m | 124,9 | 241,8 |
11. | İpcioğlu, Fatih ArdaFatih Arda İpcioğlu | Turcja | 101,0 m | 123,0 | 97,5 m | 116,8 | 239,8 |
12. | Forfang, Johann AndréJohann André Forfang | Norwegia | 98,0 m | 117,0 | 100,5 m | 122,4 | 239,4 |
13. | Hoffmann, FelixFelix Hoffmann | Niemcy | 100,0 m | 118,3 | 98,0 m | 119,4 | 237,7 |
14. | Müller, MarkusMarkus Müller | Austria | 99,0 m | 115,8 | 99,0 m | 120,2 | 236,0 |
15. | Zografski, WładimirWładimir Zografski | Bułgaria | 98,0 m | 117,8 | 101,0 m | 117,7 | 235,5 |
16. | Palosaari, VilhoVilho Palosaari | Finlandia | 99,5 m | 114,9 | 99,0 m | 119,1 | 234,0 |
17. | Lanišek, AnžeAnže Lanišek | Słowenia | 94,5 m | 109,7 | 98,0 m | 122,3 | 232,0 |
18. | Fettner, ManuelManuel Fettner | Austria | 92,0 m | 112,4 | 98,0 m | 118,5 | 230,9 |
19. | Jelar, ŽigaŽiga Jelar | Słowenia | 96,0 m | 116,0 | 97,0 m | 114,1 | 230,1 |
20. | Peier, KillianKillian Peier | Szwajcaria | 97,0 m | 112,5 | 94,5 m | 111,3 | 223,8 |
21. | Roth, LucaLuca Roth | Niemcy | 100,5 m | 118,0 | 93,5 m | 105,1 | 223,1 |
22. | Stoch, KamilKamil Stoch | Polska | 93,5 m | 105,3 | 97,0 m | 117,2 | 222,5 |
23. | Sundal, Kristoffer EriksenKristoffer Eriksen Sundal | Norwegia | 96,0 m | 106,1 | 98,0 m | 115,5 | 221,6 |
24. | Nousiainen, EetuEetu Nousiainen | Finlandia | 97,0 m | 110,5 | 95,0 m | 108,8 | 219,3 |
25. | Aigro, ArttiArtti Aigro | Estonia | 93,5 m | 105,2 | 96,0 m | 113,9 | 219,1 |
26. | Kytösaho, NikoNiko Kytösaho | Finlandia | 95,0 m | 107,9 | 93,0 m | 107,4 | 215,3 |
27. | Juroszek, KacperKacper Juroszek | Polska | 97,5 m | 117,6 | 87,5 m | 96,1 | 213,7 |
28. | Heggli, Bendik JakobsenBendik Jakobsen Heggli | Norwegia | 90,5 m | 105,2 | 92,5 m | 108,2 | 213,4 |
29. | Kos, LovroLovro Kos | Słowenia | 95,0 m | 106,2 | 92,0 m | 103,6 | 209,8 |
30. | Valto, KasperiKasperi Valto | Finlandia | 93,5 m | 103,4 | 83,0 m | 95,6 | 199,0 |
31. | Bedir, Muhammed AliMuhammed Ali Bedir | Turcja | 95,0 m | 102,7 | NQ | 102,7 | |
32. | Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł | Polska | 93,0 m | 102,2 | NQ | 102,2 | |
33. | Marusiak, JewhenJewhen Marusiak | Ukraina | 92,0 m | 101,8 | NQ | 101,8 | |
34. | Prevc, DomenDomen Prevc | Słowenia | 89,0 m | 100,5 | NQ | 100,5 | |
35. | Cacina, DanielDaniel Cacina | Rumunia | 92,5 m | 99,9 | NQ | 99,9 | |
36. | Foubert, ValentinValentin Foubert | Francja | 91,0 m | 99,2 | NQ | 99,2 | |
37. | Kapustík, HektorHektor Kapustík | Słowacja | 91,5 m | 98,9 | NQ | 98,9 | |
38. | Rýdl, RadekRadek Rýdl | Czechy | 93,0 m | 98,6 | NQ | 98,6 | |
39. | Rygl, DavidDavid Rygl | Czechy | 90,0 m | 95,4 | NQ | 95,4 | |
40. | Holub, BenediktBenedikt Holub | Czechy | 89,5 m | 92,7 | NQ | 92,7 | |
41. | Kaliniczenko, WitalijWitalij Kaliniczenko | Ukraina | 86,5 m | 90,9 | NQ | 90,9 | |
42. | Çintımar, Muhammet İrfanMuhammet İrfan Çintımar | Turcja | 85,0 m | 90,1 | NQ | 90,1 | |
43. | Milesi, EnzoEnzo Milesi | Francja | 87,0 m | 86,7 | NQ | 86,7 | |
44. | Maltsev, KevinKevin Maltsev | Estonia | 89,0 m | 86,1 | NQ | 86,1 | |
45. | Spulber, MihneaMihnea Spulber | Rumunia | 84,0 m | 83,4 | NQ | 83,4 | |
46. | Repellin, AriAri Repellin | Francja | 85,5 m | 83,2 | NQ | 83,2 | |
47. | Chervet, JulesJules Chervet | Francja | 84,0 m | 82,8 | NQ | 82,8 | |
48. | Feldorean, AndreiAndrei Feldorean | Rumunia | 82,5 m | 79,9 | NQ | 79,9 | |
49. | Hauser, KryštofKryštof Hauser | Czechy | 81,0 m | 72,0 | NQ | 72,0 | |
50. | Batby, AlessandroAlessandro Batby | Francja | 68,5 m | 44,2 | NQ | 44,2 | |
99 !– | Škarka, DanielDaniel Škarka | Czechy | DSQ | ||||
99 !– | Kapp, AnderoAndero Kapp | Estonia | DSQ | ||||
99 !– | Mitrofan, SorinSorin Mitrofan | Rumunia | DSQ | ||||
99 !– | Vagul, KaimarKaimar Vagul | Estonia | DSQ |
Konkurs indywidualny na skoczni dużej HS-140 (1.07.2023)
Lok. | Zawodnik | Reprezentacja | Seria 1 | Seria 2 | Nota końcowa | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Skok | Nota | Skok | Nota | ||||
1. | Kubacki, DawidDawid Kubacki | Polska | 139,0 m | 139,4 | 134,5 m | 139,7 | 279,1 |
2. | Hörl, JanJan Hörl | Austria | 140,0 m | 140,5 | 130,0 m | 132,5 | 273,0 |
3. | Raimund, PhilippPhilipp Raimund | Niemcy | 138,0 m | 138,6 | 132,5 m | 133,2 | 271,8 |
4. | Tschofenig, DanielDaniel Tschofenig | Austria | 130,5 m | 130,7 | 134,0 m | 136,2 | 266,9 |
5. | Lindvik, MariusMarius Lindvik | Norwegia | 134,5 m | 133,2 | 133,0 m | 130,7 | 263,9 |
6. | Lanišek, AnžeAnže Lanišek | Słowenia | 133,0 m | 127,9 | 136,0 m | 135,3 | 263,2 |
7. | Żyła, PiotrPiotr Żyła | Polska | 136,5 m | 135,8 | 130,0 m | 126,4 | 262,2 |
8. | Johansson, RobertRobert Johansson | Norwegia | 134,0 m | 132,9 | 131,0 m | 125,4 | 258,3 |
9. | İpcioğlu, Fatih ArdaFatih Arda İpcioğlu | Turcja | 127,0 m | 123,1 | 138,0 m | 131,1 | 254,2 |
10. | Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł | Polska | 136,0 m | 132,9 | 127,5 m | 115,7 | 248,6 |
11. | Deschwanden, GregorGregor Deschwanden | Szwajcaria | 131,0 m | 128,9 | 126,0 m | 115,1 | 244,0 |
12. | Heggli, Bendik JakobsenBendik Jakobsen Heggli | Norwegia | 132,0 m | 123,6 | 130,0 m | 114,9 | 238,5 |
13. | Marusiak, JewhenJewhen Marusiak | Ukraina | 126,0 m | 121,8 | 124,0 m | 116,3 | 238,1 |
14. | Zajc, TimiTimi Zajc | Słowenia | 121,5 m | 114,1 | 134,5 m | 123,6 | 237,7 |
15. | Fettner, ManuelManuel Fettner | Austria | 127,0 m | 122,2 | 123,0 m | 115,0 | 237,2 |
15. | Wąsek, PawełPaweł Wąsek | Polska | 130,0 m | 125,1 | 127,0 m | 112,1 | 237,2 |
17. | Hoffmann, FelixFelix Hoffmann | Niemcy | 123,5 m | 114,0 | 133,5 m | 122,3 | 236,3 |
18. | Nousiainen, EetuEetu Nousiainen | Finlandia | 120,5 m | 111,6 | 135,0 m | 123,9 | 235,5 |
19. | Schmid, ConstantinConstantin Schmid | Niemcy | 130,5 m | 125,2 | 126,5 m | 109,6 | 234,8 |
20. | Peier, KillianKillian Peier | Szwajcaria | 122,5 m | 116,1 | 131,0 m | 117,0 | 233,1 |
21. | Kytösaho, NikoNiko Kytösaho | Finlandia | 125,5 m | 113,2 | 133,0 m | 119,7 | 232,9 |
22. | Prevc, DomenDomen Prevc | Słowenia | 128,0 m | 122,6 | 124,5 m | 109,9 | 232,5 |
23. | Kapustík, HektorHektor Kapustík | Słowacja | 125,0 m | 119,1 | 126,5 m | 113,3 | 232,4 |
24. | Forfang, Johann AndréJohann André Forfang | Norwegia | 126,0 m | 117,9 | 126,5 m | 113,7 | 231,6 |
25. | Jelar, ŽigaŽiga Jelar | Słowenia | 125,5 m | 114,3 | 131,0 m | 117,0 | 231,3 |
26. | Roth, LucaLuca Roth | Niemcy | 126,5 m | 121,2 | 121,0 m | 109,1 | 230,3 |
27. | Aigro, ArttiArtti Aigro | Estonia | 125,5 m | 120,5 | 122,0 m | 108,2 | 228,7 |
28. | Sundal, Kristoffer EriksenKristoffer Eriksen Sundal | Norwegia | 129,0 m | 117,4 | 126,5 m | 111,1 | 228,5 |
29. | Stoch, KamilKamil Stoch | Polska | 127,0 m | 118,4 | 122,5 m | 106,9 | 225,3 |
30. | Palosaari, VilhoVilho Palosaari | Finlandia | 124,5 m | 118,5 | 121,5 m | 104,1 | 222,6 |
31. | Kos, LovroLovro Kos | Słowenia | 124,0 m | 111,3 | NQ | 111,3 | |
32. | Bedir, Muhammed AliMuhammed Ali Bedir | Turcja | 120,0 m | 107,5 | NQ | 107,5 | |
33. | Müller, MarkusMarkus Müller | Austria | 118,0 m | 106,5 | NQ | 106,5 | |
34. | Kaliniczenko, WitalijWitalij Kaliniczenko | Ukraina | 118,0 m | 106,3 | NQ | 106,3 | |
35. | Zografski, WładimirWładimir Zografski | Bułgaria | 120,5 m | 106,1 | NQ | 106,1 | |
36. | Valto, KasperiKasperi Valto | Finlandia | 119,0 m | 106,0 | NQ | 106,0 | |
37. | Foubert, ValentinValentin Foubert | Francja | 122,5 m | 101,9 | NQ | 101,9 | |
38. | Rýdl, RadekRadek Rýdl | Czechy | 115,0 m | 100,4 | NQ | 100,4 | |
39. | Cacina, DanielDaniel Cacina | Rumunia | 116,0 m | 95,8 | NQ | 95,8 | |
40. | Vagul, KaimarKaimar Vagul | Estonia | 115,5 m | 94,5 | NQ | 94,5 | |
41. | Rygl, DavidDavid Rygl | Czechy | 118,5 m | 90,1 | NQ | 90,1 | |
42. | Milesi, EnzoEnzo Milesi | Francja | 111,5 m | 88,9 | NQ | 88,9 | |
43. | Spulber, MihneaMihnea Spulber | Rumunia | 120,0 m | 88,4 | NQ | 88,4 | |
44. | Chervet, JulesJules Chervet | Francja | 108,5 m | 84,4 | NQ | 84,4 | |
45. | Mitrofan, SorinSorin Mitrofan | Rumunia | 114,5 m | 83,9 | NQ | 83,9 | |
46. | Maltsev, KevinKevin Maltsev | Estonia | 107,5 m | 82,3 | NQ | 82,3 | |
46. | Repellin, AriAri Repellin | Francja | 104,5 m | 82,3 | NQ | 82,3 | |
48. | Çintımar, Muhammet İrfanMuhammet İrfan Çintımar | Turcja | 110,0 m | 78,4 | NQ | 78,4 | |
49. | Holub, BenediktBenedikt Holub | Czechy | 102,0 m | 72,5 | NQ | 72,5 | |
50. | Batby, AlessandroAlessandro Batby | Francja | 103,0 m | 69,8 | NQ | 69,8 | |
51. | Kapp, AnderoAndero Kapp | Estonia | 105,5 m | 65,8 | NQ | 65,8 | |
52. | Feldorean, AndreiAndrei Feldorean | Rumunia | 107,0 m | 63,6 | NQ | 63,6 | |
53. | Škarka, DanielDaniel Škarka | Czechy | 99,5 m | 60,3 | NQ | 60,3 | |
54. | Hauser, KryštofKryštof Hauser | Czechy | 101,5 m | 59,8 | NQ | 59,8 |
Konkurs mieszany
Konkurs drużynowy na skoczni normalnej HS-105 – 29 czerwca 2023
Lok. | Reprezentacja | Skład zespołu | Seria 1 | Seria 2 | Nota | Nota zespołu | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skok | Nota | Skok | Nota | |||||
1. | Austria | Kramer, MaritaMarita Kramer | 98,0 m | 111,4 | 96,5 m | 105,7 | 217,1 | 939,3 |
Hörl, JanJan Hörl | 102,5 m | 121,8 | 106,0 m | 126,7 | 248,5 | |||
Seifriedsberger, JacquelineJacqueline Seifriedsberger | 95,5 m | 116,9 | 99,5 m | 113,5 | 230,4 | |||
Tschofenig, DanielDaniel Tschofenig | 98,0 m | 118,2 | 104,0 m | 125,1 | 243,3 | |||
2. | Norwegia | Strøm, Anna OdineAnna Odine Strøm | 94,0 m | 102,0 | 95,0 m | 104,1 | 206,1 | 876,7 |
Johansson, RobertRobert Johansson | 99,5 m | 112,8 | 98,0 m | 107,1 | 219,9 | |||
Kvandal, Eirin MariaEirin Maria Kvandal | 97,5 m | 116,1 | 100,0 m | 117,0 | 233,1 | |||
Lindvik, MariusMarius Lindvik | 92,5 m | 106,8 | 94,5 m | 110,8 | 217,6 | |||
3. | Słowenia | Prevc, NikaNika Prevc | 99,5 m | 112,6 | 101,0 m | 118,4 | 231,0 | 872,0 |
Zajc, TimiTimi Zajc | 92,5 m | 96,8 | 97,5 m | 104,0 | 200,8 | |||
Križnar, NikaNika Križnar | 98,5 m | 115,7 | 102,0 m | 122,9 | 238,6 | |||
Lanišek, AnžeAnže Lanišek | 96,5 m | 106,4 | 90,0 m | 95,2 | 201,6 | |||
4. | Niemcy | Rupprecht, AnnaAnna Rupprecht | 94,0 m | 97,6 | 89,5 m | 91,2 | 188,8 | 818,3 |
Schmid, ConstantinConstantin Schmid | 97,5 m | 110,1 | 99,5 m | 111,9 | 222,0 | |||
Freitag, SelinaSelina Freitag | 93,5 m | 103,0 | 97,5 m | 111,5 | 214,5 | |||
Raimund, PhilippPhilipp Raimund | 105,0 m | 91,8 | 93,0 m | 101,2 | 193,0 | |||
5. | Polska | Twardosz, AnnaAnna Twardosz | 87,5 m | 77,6 | 81,0 m | 72,7 | 150,3 | 767,2 |
Kubacki, DawidDawid Kubacki | 101,5 m | 119,1 | 96,5 m | 103,7 | 222,8 | |||
Konderla, NicoleNicole Konderla | 90,0 m | 82,8 | 77,5 m | 71,0 | 153,8 | |||
Żyła, PiotrPiotr Żyła | 105,5 m | 121,0 | 102,0 m | 119,3 | 240,3 | |||
6. | Szwajcaria | Torazza, EmelyEmely Torazza | 76,0 m | 63,9 | 81,5 m | 66,7 | 130,6 | 765,7 |
Peier, KillianKillian Peier | 93,5 m | 100,3 | 96,5 m | 106,8 | 207,1 | |||
Arnet, SinaSina Arnet | 91,5 m | 93,0 | 90,0 m | 96,3 | 189,3 | |||
Deschwanden, GregorGregor Deschwanden | 106,5 m | 121,3 | 101,0 m | 117,4 | 238,7 | |||
7. | Francja | Clair, JuliaJulia Clair | 79,0 m | 72,4 | 93,0 m | 90,7 | 163,1 | 723,2 |
Foubert, ValentinValentin Foubert | 88,5 m | 91,7 | 90,0 m | 91,5 | 183,2 | |||
Pagnier, JoséphineJoséphine Pagnier | 90,5 m | 89,8 | 83,5 m | 86,3 | 176,1 | |||
Milesi, EnzoEnzo Milesi | 97,5 m | 98,3 | 93,5 m | 102,5 | 200,8 | |||
8. | Rumunia | Mîțu-Coșca, AlessiaAlessia Mîțu-Coșca | 68,0 m | 44,2 | 66,0 m | 40,3 | 84,5 | 580,5 |
Spulber, MihneaMihnea Spulber | 89,0 m | 84,3 | 86,0 m | 77,1 | 161,4 | |||
Haralambie, DanielaDaniela Haralambie | 93,0 m | 89,3 | 76,0 m | 73,3 | 162,6 | |||
Cacina, DanielDaniel Cacina | 90,5 m | 85,6 | 88,5 m | 86,4 | 172,0 | |||
9. | Czechy | Indráčková, KarolínaKarolína Indráčková | 80,0 m | 68,8 | NQ | 276,4 | ||
Rygl, DavidDavid Rygl | 83,5 m | 74,7 | ||||||
Ulrichová, KláraKlára Ulrichová | 74,0 m | 52,0 | ||||||
Rýdl, RadekRadek Rýdl | 90,0 m | 80,9 | ||||||
10. | Ukraina | Hłuchowa, ŻannaŻanna Hłuchowa | 63,0 m | 26,0 | NQ | 242,9 | ||
Marusiak, JewhenJewhen Marusiak | 92,5 m | 96,6 | ||||||
Pyłypczuk, TetianaTetiana Pyłypczuk | 65,5 m | 39,1 | ||||||
Kaliniczenko, WitalijWitalij Kaliniczenko | 86,5 m | 81,2 |
Składy reprezentacji
Do zawodów zgłoszonych zostało 39 zawodniczek z 12 krajów oraz 55 zawodników z 15 krajów[2]
Reprezentacje kobiet | ||||
Zawodniczka | Data urodzenia | |||
---|---|---|---|---|
indywidualny HS105 | indywidualny HS140 | mikst HS105 | ||
Austria (5) | ||||
Marita Kramer | 25 października 2001 | 3. | 8. | 1. |
Chiara Kreuzer | 18 lipca 1997 | 6. | 5. | – |
Julia Mühlbacher | 2 sierpnia 2004 | 13. | 12. | – |
Jacqueline Seifriedsberger | 20 stycznia 1991 | 1. | 4. | 1. |
Hannah Wiegele | 22 września 2001 | 17. | 21. | – |
Czechy (3) | ||||
Anežka Indráčková | 30 lipca 2006 | 28. | 31. | – |
Karolína Indráčková | 26 sierpnia 1997 | 27. | 28. | 9. |
Klára Ulrichová | 14 maja 2004 | 24. | 25. | 9. |
Finlandia (1) | ||||
Jenny Rautionaho | 26 lipca 1996 | 12. | 7. | – |
Francja (3) | ||||
Emma Chervet | 31 grudnia 2003 | 30. | 34. | – |
Julia Clair | 20 marca 1994 | 18. | 23. | 7. |
Joséphine Pagnier | 4 czerwca 2002 | 11. | 10. | 7. |
Niemcy (5) | ||||
Selina Freitag | 19 maja 2001 | 8. | 3. | 4. |
Luisa Görlich | 21 grudnia 1998 | 22. | 27. | – |
Pauline Heßler | 13 września 1998 | 20. | 16. | – |
Anna Rupprecht | 29 grudnia 1996 | 16. | 11. | 4. |
Katharina Schmid | 23 maja 1996 | 14. | 9. | – |
Norwegia (4) | ||||
Thea Minyan Bjørseth | 30 października 2003 | 10. | 14. | – |
Kjersti Græsli | 12 stycznia 2007 | DSQ | 22. | – |
Eirin Maria Kvandal | 12 grudnia 2001 | 7. | 6. | 2. |
Anna Odine Strøm | 17 kwietnia 1998 | 9. | 15. | 2. |
Polska (5) | ||||
Pola Bełtowska | 12 listopada 2006 | 26. | 33. | – |
Paulina Cieślar | 5 kwietnia 2002 | 31. | 32. | – |
Nicole Konderla | 8 grudnia 2001 | 29. | 19. | 5. |
Wiktoria Przybyła | 2 października 2004 | 33. | 35. | – |
Anna Twardosz | 12 kwietnia 2001 | 25. | 29. | 5. |
Rumunia (3) | ||||
Delia Folea | 29 stycznia 2004 | 36. | 38. | – |
Daniela Haralambie | 14 sierpnia 1997 | 21. | 24. | 8. |
Alessia Mîțu-Coșca | 31 grudnia 2004 | – | 36. | 8. |
Słowacja (1) | ||||
Tamara Mesíková | 16 lipca 2006 | 32. | 30. | – |
Słowenia (5) | ||||
Katra Komar | 16 maja 2001 | 5. | 13. | – |
Ajda Košnjek | 21 października 2007 | 19. | 17. | – |
Nika Križnar | 9 marca 2000 | 4. | 1. | 3. |
Nika Prevc | 15 marca 2005 | 2. | 2. | 3. |
Maja Vtič | 27 stycznia 1988 | 15. | 18. | – |
Szwajcaria (2) | ||||
Sina Arnet | 28 lipca 2005 | 23. | 20. | 6. |
Emely Torazza | 2 listopada 2004 | – | 26. | 6. |
Ukraina (2) | ||||
Żanna Hłuchowa | 4 lutego 2007 | 35. | – | 10. |
Tetiana Pyłypczuk | 10 lutego 2004 | 34. | 37. | 10. |
Reprezentacje mężczyzn | ||||||||||
Zawodnik | Data urodzenia | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
indywidualny HS105 | indywidualny HS140 | mikst HS105 | ||||||||
Austria (4) | ||||||||||
Manuel Fettner | 17 czerwca 1985 | 18. | 15. | – | ||||||
Jan Hörl | 16 października 1998 | 2. | 2. | 1. | ||||||
Markus Müller | 17 lipca 2002 | 14. | 33. | – | ||||||
Daniel Tschofenig | 28 marca 2002 | 1. | 4. | 1. | ||||||
Bułgaria (1) | ||||||||||
Władimir Zografski | 14 lipca 1993 | 15. | 35. | – | ||||||
Czechy (5) | ||||||||||
Kryštof Hauser | 29 grudnia 2002 | 49. | 54. | – | ||||||
Benedikt Holub | 2 października 2000 | 40. | 49. | – | ||||||
Radek Rýdl | 15 lipca 2001 | 38. | 38. | 9. | ||||||
David Rygl | 13 czerwca 2005 | 39. | 41. | 9. | ||||||
Daniel Škarka | 13 maja 2006 | DSQ | 53. | – | ||||||
Estonia (4) | ||||||||||
Artti Aigro | 29 sierpnia 1999 | 25. | 27. | – | ||||||
Andero Kapp | 20 kwietnia 2006 | DSQ | 51. | – | ||||||
Kevin Maltsev | 4 lipca 2000 | 44. | 46. | – | ||||||
Kaimar Vagul | 13 kwietnia 2007 | DSQ | 40. | – | ||||||
Finlandia (4) | ||||||||||
Niko Kytösaho | 18 grudnia 1999 | 26. | 21. | – | ||||||
Eetu Nousiainen | 29 kwietnia 1997 | 24. | 18. | – | ||||||
Vilho Palosaari | 20 lipca 2004 | 16. | 30. | – | ||||||
Kasperi Valto | 3 lipca 2003 | 30. | 36. | – | ||||||
Francja (5) | ||||||||||
Alessandro Batby | 20 listopada 2001 | 50. | 50. | – | ||||||
Jules Chervet | 31 grudnia 2003 | 47. | 44. | – | ||||||
Valentin Foubert | 17 sierpnia 2002 | 36. | 37. | 7. | ||||||
Enzo Milesi | 8 marca 2003 | 43. | 42. | 7. | ||||||
Ari Repellin | 18 marca 2004 | 46. | 46. | – | ||||||
Niemcy (4) | ||||||||||
Felix Hoffmann | 14 października 1997 | 13. | 17. | – | ||||||
Philipp Raimund | 23 czerwca 2000 | 4. | 3. | 4. | ||||||
Luca Roth | 14 kwietnia 2000 | 21. | 26. | – | ||||||
Constantin Schmid | 27 listopada 1999 | 7. | 19. | 4. | ||||||
Norwegia (5) | ||||||||||
Johann André Forfang | 4 lipca 1995 | 12. | 24. | – | ||||||
Bendik Jakobsen Heggli | 14 października 2001 | 28. | 12. | – | ||||||
Robert Johansson | 23 marca 1990 | 6. | 8. | 2. | ||||||
Marius Lindvik | 27 czerwca 1998 | 5. | 5. | 2. | ||||||
Kristoffer Eriksen Sundal | 7 lutego 2001 | 23. | 28. | – | ||||||
Polska (6) | ||||||||||
Kacper Juroszek | 5 czerwca 2001 | 27. | – | – | ||||||
Dawid Kubacki | 12 marca 1990 | 10. | 1. | 5. | ||||||
Kamil Stoch | 25 maja 1987 | 22. | 29. | – | ||||||
Paweł Wąsek | 2 czerwca 1999 | – | 15. | – | ||||||
Aleksander Zniszczoł | 8 marca 1994 | 32. | 10. | – | ||||||
Piotr Żyła | 16 stycznia 1987 | 7. | 7. | 5. | ||||||
Rumunia (4) | ||||||||||
Daniel Cacina | 17 października 2001 | 35. | 39. | 8. | ||||||
Andrei Feldorean | 13 kwietnia 2000 | 48. | 52. | – | ||||||
Sorin Mitrofan | 26 marca 1999 | DSQ | 45. | – | ||||||
Mihnea Spulber | 11 grudnia 2000 | 45. | 43. | 8. | ||||||
Słowacja (1) | ||||||||||
Hektor Kapustík | 23 kwietnia 2007 | 37. | 23. | – | ||||||
Słowenia (5) | ||||||||||
Žiga Jelar | 22 października 1997 | 19. | 25. | – | ||||||
Lovro Kos | 23 lipca 1999 | 29. | 31. | – | ||||||
Anže Lanišek | 20 kwietnia 1996 | 17. | 6. | 3. | ||||||
Domen Prevc | 4 czerwca 1999 | 34. | 22. | – | ||||||
Timi Zajc | 26 kwietnia 2000 | 9. | 14. | 3. | ||||||
Szwajcaria (2) | ||||||||||
Gregor Deschwanden | 27 lutego 1991 | 3. | 11. | 6. | ||||||
Killian Peier | 28 marca 1995 | 20. | 20. | 6. | ||||||
Turcja (3) | ||||||||||
Muhammed Ali Bedir | 24 marca 2000 | 31. | 32. | – | ||||||
Muhammet İrfan Çintımar | 16 lipca 1997 | 42. | 48. | – | ||||||
Fatih Arda İpcioğlu | 28 września 1997 | 11. | 9. | – | ||||||
Ukraina (2) | ||||||||||
Witalij Kaliniczenko | 9 sierpnia 1993 | 41. | 34. | 10. | ||||||
Jewhen Marusiak | 16 marca 2000 | 33. | 13. | 10. |
Uwagi
- ↑ W tabeli podano rekordy skoczni obowiązujące przed Igrzyskami Europejskimi bądź ustanowione w trakcie ich trwania.
Przypisy
- ↑ Ski Jumping [online], European Games 2023, 18 października 2022 [dostęp 2023-04-05] (ang.).
- ↑ a b Zakopane (POL) - European Summer Games 2023. fis-ski.com. [dostęp 2023-07-01]. (ang.).
- ↑ g, QUALIFICATION SYSTEM [online] (ang.).
- ↑ Średnia Krokiew, Zakopane. skisprungschanzen.com. [dostęp 2023-05-14]. (pol. • niem. • ang.).
- ↑ Wielka Krokiew, Zakopane. skisprungschanzen.com. [dostęp 2023-05-14]. (pol. • niem. • ang.).
Bibliografia
- Zakopane (POL) - European Summer Games 2023. fis-ski.com. [dostęp 2023-06-27]. (ang.).
- Igrzyska Europejskie 2023. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2023-06-27].
- p
- d
- e
Puchar Świata | |
---|---|
Puchar Świata kobiet | |
Imprezy mistrzowskie |
|
Cykle pucharowe | |
Mistrzostwa krajowe |