Sezon | K | T | Zwycięzca | Wynik | Finalista | Data, miejsce | Br. | Król strzelców | Uwagi |
Puchar ZSRR w piłce nożnej (ros. Кубок СССР по футболу) |
1936 | | | 1 | Lokomotiw Moskwa | 2:0 | Dinamo Tbilisi | 28.08.1936, Stadion Dinamo, Moskwa | 9 | Ławrow (Lokomotiw M.) | 94 kluby |
1937 | | | 1 | Dinamo Moskwa | 5:2 | Dinamo Tbilisi | 16.07.1937, Stadion Dinamo, Moskwa | 6 | Siemiczastny (Dinamo M.) | 126 klubów |
1938 | | | 1 | Spartak Moskwa | 3:2 | Elektrik Leningrad | 14.09.1938, Stadion Dinamo, Moskwa | 5 | Iszczenko (Dynamo Myk.) | 275 klubów |
1939 | | | 2 | Spartak Moskwa | 3:1 | Staliniec Leningrad | 12.09.1939, Stadion Dinamo, Moskwa | 5 | Agayev (Temp B.) | 49 klubów |
1940-1943 | | | | | | | | | | Nie organizowane z powodu II wojny światowej |
1944 | | | 1 | Zenit Leningrad | 2:1 | CDKA Moskwa | 27.08.1944, Stadion Dinamo, Moskwa | 4 | Nikołajew (CDKA), Szczerbatienko (CDKA) | 24 kluby |
1945 | | | 1 | CDKA Moskwa | 2:1 | Dinamo Moskwa | 14.10.1945, Stadion Dinamo, Moskwa | 2 | Bieskow (Dinamo M.), Szwiedczienko (Traktor St.), Salnikow (Zenit), Kałmykow (Traktor St.), Siemionow (Dinamo M.), Czucziełow (Zenit) | 32 kluby |
1946 | | | 3 | Spartak Moskwa | 3:2 | Dinamo Tbilisi | 20.10.1946, Stadion Dinamo, Moskwa | 3 | Bierieżnoj (Dinamo Tb.), Sokołow (Spartak M.), Konow (Spartak M.), Głazkow (Spartak M.) | 16 klubów |
1947 | | | 4 | Spartak Moskwa | 2:0 | Torpedo Moskwa | 21.07.1947, Stadion Dinamo, Moskwa | 4 | Salnikow (Spartak M.), Diemientjew (Spartak M.) | 82 kluby |
1948 | | | 2 | CDKA Moskwa | 3:0 | Spartak Moskwa | 24.10.1948, Stadion Dinamo, Moskwa | 3 | Ponomariow (Torpedo) | 20 klubów |
1949 | | | 1 | Torpedo Moskwa | 2:1 | Dinamo Moskwa | 04.11.1949, Stadion Dinamo, Moskwa | 7 | Salnikow (Spartak M.) | 120 klubów |
1950 | | | 5 | Spartak Moskwa | 3:0 | Dinamo Moskwa | 06.11.1950, Stadion Dinamo, Moskwa | 5 | Simonian (Spartak M.) | 69 klubów |
1951 | | | 3 | CDSA Moskwa | 2:1 | reprezentacja Kalinina | 14.10.1951, Stadion Dinamo, Moskwa | 5 | Simonian (Spartak M.), Tierientjew (Spartak M.) | 51 klub |
2:1 (powt.) | 17.10.1951, Stadion Dinamo, Moskwa |
1952 | | | 2 | Torpedo Moskwa | 1:0 | Spartak Moskwa | 02.11.1952, Stadion Dinamo, Moskwa | 5 | Karadżian (Dinamo E.), Mierkułow (Dinamo E.), Simonian (Spartak M.) | 50 klubów |
1953 | | | 2 | Dinamo Moskwa | 1:0 | Zenit Kujbyszew | 10.10.1953, Stadion Dinamo, Moskwa | 3 | Diemientjew (Spartak M.), Kołoskow (Szachtar), Ponomariow (Metałurh) | 56 klubów |
1954 | | | 1 | Dynamo Kijów | 2:1 | Spartak Erywań | 20.10.1954, Stadion Dinamo, Moskwa | 5 | Koman (Dynamo K.) | 67 klubów |
1955 | | | 4 | CDSA Moskwa | 2:1 | Dinamo Moskwa | 16.10.1955, Stadion Dinamo, Moskwa | 3 | Metreweli (Torpedo G.), Jakuszkin (Szachtior-Mossbass), Klimakow (Spartak K.) | 67 klubów |
1956 | | | | | | | | | | Nie organizowane |
1957 | | | 2 | Lokomotiw Moskwa | 1:0 | Spartak Moskwa | 26.10.1957, BSA im.Lenina, Moskwa | 6 | Buzunow (CSK MO), Strielcow (Torpedo) | 74 kluby |
1958 | | | 6 | Spartak Moskwa | 1:0 pd. | Torpedo Moskwa | 02.11.1958, BSA im.Lenina, Moskwa | 4 | Gusarow (Torpedo) | 106 klubów |
1959 | | | | | | | | | | Nie organizowane w związku z przejściem na system jesień-wiosna |
1959/60 | | | 3 | Torpedo Moskwa | 4:3 pd. | Dinamo Tbilisi | 31.10.1960, CS im.Lenina, Moskwa | 5 | Tielenkow (Traktor St.) | 113 klubów |
1961 | | | 1 | Szachtar Stalino | 3:1 | Torpedo Moskwa | 29.10.1961, CS im.Lenina, Moskwa | 7 | Iwanow (Torpedo) | 154 kluby |
1962 | | | 2 | Szachtar Donieck | 2:0 | Znamia Truda Oriechowo-Zujewo | 11.08.1962, CS im.Lenina, Moskwa | 4 | Saweljew (Szachtar) | 168 klubów |
1963 | | | 7 | Spartak Moskwa | 2:1 | Szachtar Stalino | 10.08.1963, CS im.Lenina, Moskwa | 4 | Korolkow (Szachtior K.), Oriechow (Wołga K.) | 182 kluby |
1964 | | | 2 | Dynamo Kijów | 1:0 | Krylja Sowietow Kujbyszew | 27.09.1964, CS im.Lenina, Moskwa | 5 | Kanewski (Dynamo K.), Artiuk (Lokomotiw Kr.), Mosalow (Rostsielmasz) | 194 kluby |
1965 | | | 8 | Spartak Moskwa | 0:0 | Dynama Mińsk | 14.08.1965, CS im.Lenina, Moskwa | 5 | Abajew (Kajrat) | 102 kluby |
2:1 pd. (powt.) | 15.08.1965, CS im.Lenina, Moskwa |
1965/66 | | | 3 | Dynamo Kijów | 2:0 | Torpedo Moskwa | 08.11.1966, CS im.Lenina, Moskwa | 5 | Woronczichin (Kajrat) | 186 klubów |
1966/67 | | | 3 | Dinamo Moskwa | 3:0 | CSKA Moskwa | 08.11.1967, CS im.Lenina, Moskwa | 4 | Wotołowski (Dinamo M.) | 233 klubów |
1967/68 | | | 4 | Torpedo Moskwa | 1:0 | Pachtakor Taszkent | 08.11.1968, CS im.Lenina, Moskwa | 6 | Wodzinski (Aktiubiniec) | 242 kluby |
1969 | | | 1 | Karpaty Lwów | 2:1 | SKA Rostów nad Donem | 17.08.1969, CS im.Lenina, Moskwa | 5 | Łychaczow (Karpaty), Smirnow (Sokoł) | 106 klubów |
1970 | | | 4 | Dinamo Moskwa | 2:1 | Dinamo Tbilisi | 08.08.1970, CS im.Lenina, Moskwa | 6 | Kopiejkin (CSKA) | 105 klubów |
1971 | | | 9 | Spartak Moskwa | 2:2 | SKA Rostów nad Donem | 07.08.1971, CS im.Lenina, Moskwa | 5 | Baniszewski (Neftçi), Jegorowicz (Spartak M.) | 38 klubów |
1:0 (powt.) | 08.08.1971, CS im.Lenina, Moskwa |
1972 | | | 5 | Torpedo Moskwa | 0:0 | Spartak Moskwa | 12.08.1972, CS im.Lenina, Moskwa | 5 | Smirnow (Torpedo) | 36 klubów |
1:1 pd. (powt.) (k. 5:1) | 13.08.1972, CS im.Lenina, Moskwa |
1973 | | | 1 | Ararat Erywań | 2:1 pd. | Dynamo Kijów | 10.10.1973, CS im.Lenina, Moskwa | 6 | Kołotow (Dynamo K.) | 36 klubów |
1974 | | | 4 | Dynamo Kijów | 3:0 pd. | Zoria Woroszyłowgrad | 10.08.1974, CS im.Lenina, Moskwa | 5 | Jelisiejew (Zoria) | 36 klubów |
1975 | | | 2 | Ararat Erywań | 2:1 | Zoria Woroszyłowgrad | 09.08.1975, CS im.Lenina, Moskwa | 4 | Kopiejkin (CSKA), Andreasian (Ararat) | 36 klubów |
1976 | | | 1 | Dinamo Tbilisi | 3:0 | Ararat Erywań | 03.09.1976, CS im.Lenina, Moskwa | 5 | Kipiani (Dinamo Tb.) | 42 kluby |
1977 | | | 5 | Dinamo Moskwa | 1:0 | Torpedo Moskwa | 13.08.1977, Stadion Dinamo, Moskwa | 3 | An (Paxtakor), Bułgakow (Spartak M.), Dowbij (SKA K.), Kazaczonok (Dinamo M.), Martynenko (Spartak I.F.), Mczedliszwili (Guria), Pinczuk (SKA K.), Silagadze (Iskra) | 48 klubów |
1978 | | | 5 | Dynamo Kijów | 2:1 pd. | Szachtar Donieck | 12.08.1978, CS im.Lenina, Moskwa | 4 | Buriak (Dynamo K.), Błochin (Dynamo K.), Gazzajew (Lokomotiw M.), Mały (SKA O.), Staruchin (Szachtar) | 48 klubów |
1979 | | | 2 | Dinamo Tbilisi | 0:0 pd. (k.5:4) | Dinamo Moskwa | 11.08.1979, CS im.Lenina, Moskwa | 6 | Gurman (Traktor P.) | 48 klubów |
1980 | | | 3 | Szachtar Donieck | 2:1 | Dinamo Tbilisi | 09.08.1980, CS im.Lenina, Moskwa | 9 | Czelebadze (Dinamo Tb.) | 48 klubów |
1981 | | | 1 | SKA Rostów nad Donem | 1:0 | Spartak Moskwa | 09.05.1981, CS im.Lenina, Moskwa | 7 | Kazaczonok (Zenit) | 48 klubów |
1982 | | | 6 | Dynamo Kijów | 1:0 | Torpedo Moskwa | 09.05.1982, CS im.Lenina, Moskwa | 8 | Prakapienka (Dynama Mn.) | 40 klubów |
1983 | | | 4 | Szachtar Donieck | 1:0 | Metalist Charków | 08.05.1983, CS im.Lenina, Moskwa | 4 | Tarchanow (CSKA) | 40 klubów |
1984 | | | 6 | Dinamo Moskwa | 2:0 pd. | Zenit Leningrad | 24.06.1984, CS im.Lenina, Moskwa | 5 | Borodiuk (Dinamo M.) | 48 klubów |
1984/85 | | | 7 | Dynamo Kijów | 2:1 | Szachtar Donieck | 23.06.1985, CS im.Lenina, Moskwa | 5 | Iczewski (Dinamo S.) | 50 klubów |
1985/86 | | | 6 | Torpedo Moskwa | 1:0 | Szachtar Donieck | 02.05.1986, CS im.Lenina, Moskwa | 4 | Kaniszczew (Daugava/Zenit), Kobziew (Torpedo M.), Miļevskis (Daugava), Rodionow (Spartak M.) | 74 kluby |
1986/87 | | | 8 | Dynamo Kijów | 3:3 pd. (k.4:2) | Dynama Mińsk | 14.06.1987, CS im.Lenina, Moskwa | 6 | Miļevskis (Daugava) | 80 klubów |
1987/88 | | | 1 | Metalist Charków | 2:0 | Torpedo Moskwa | 28.05.1988, Stadion Dinamo, Moskwa | 6 | Mychitarian (Ararat) | 80 klubów |
1988/89 | | | 1 | Dnipro Dniepropetrowsk | 1:0 | Torpedo Moskwa | 25.06.1989, CS im.Lenina, Moskwa | 4 | Grieczniow (Torpedo M.), Łendieł (SKA-Karpaty), Megreladze (Torpedo K.), Swystun (Szachtar), Wasiljew (Nistru) | 80 klubów |
1989/90 | | | 9 | Dynamo Kijów | 6:1 | Lokomotiw Moskwa | 02.05.1990, CS im.Lenina, Moskwa | 5 | Salenko (Dynamo K.) | 80 klubów |
1990/91 | | | 5 | CSKA Moskwa | 3:2 | Torpedo Moskwa | 23.06.1991, CS im.Lenina, Moskwa | 6 | Korniejew (CSKA) | 80 klubów |
1991/92 | | | 10 | Spartak Moskwa | 2:0 | CSKA Moskwa | 10.05.1992, CS im.Lenina, Moskwa | 4 | Filippow (Krylja Sowietow), Salenko (Dynamo K.), Słabodicz (Gastiełło) | 80 klubów |