Australian Open 2023 (gra podwójna kobiet)
Miejsce | Australia | ||
---|---|---|---|
Obiekt | Melbourne Park | ||
Nawierzchnia | Twarda | ||
Data | 19–29.01.2023 | ||
WTA Tour | |||
Kategoria | Wielki Szlem | ||
Drabinka | 64D | ||
Dyrektor | Craig Tiley | ||
Zwyciężczynie | |||
Gra podwójna Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | |||
| |||
Strona internetowa |
Australian Open 2023 – gra podwójna kobiet – zawody deblowe kobiet, rozgrywane w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania miały miejsce w dniach 19–29 stycznia na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne.
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistki | Ranking | Osiągnięcie |
01 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 4 | zwycięstwo |
02 | Coco Gauff Jessica Pegula | 10 | półfinał |
03 | Gabriela Dabrowski Giuliana Olmos | 15 | 3. runda |
04 | Storm Hunter Elise Mertens | 18 | ćwierćfinał |
05 | Ludmyła Kiczenok Jeļena Ostapenko | 23 | 1. runda |
06 | Desirae Krawczyk Demi Schuurs | 35 | ćwierćfinał |
07 | Beatriz Haddad Maia Zhang Shuai | 37 | 2. runda |
08 | Anna Danilina Sania Mirza | 38 | 2. runda |
09 | Nicole Melichar-Martinez Ellen Perez | 39 | 2. runda |
10 | Shūko Aoyama Ena Shibahara | 45 | finał |
11 | Chan Hao-ching Yang Zhaoxuan | 50 | ćwierćfinał |
12 | Asia Muhammad Taylor Townsend | 50 | 2. runda |
13 | Kirsten Flipkens Laura Siegemund | 60 | 1. runda |
14 | Alicja Rosolska Erin Routliffe | 62 | 1. runda |
15 | Catherine McNally Luisa Stefani | 68 | wycofanie |
16 | Miyu Katō Aldila Sutjiadi | 77 | 3. runda |
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 6 | 6 | ||||||||||||||||
6 | Desirae Krawczyk Demi Schuurs | 2 | 3 | ||||||||||||||||
1 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Marta Kostiuk Elena-Gabriela Ruse | 2 | 2 | |||||||||||||||||
4 | Storm Hunter Elise Mertens | 66 | 6 | 4 | |||||||||||||||
Marta Kostiuk Elena-Gabriela Ruse | 78 | 2 | 6 | ||||||||||||||||
1 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 6 | 6 | ||||||||||||||||
10 | Shūko Aoyama Ena Shibahara | 4 | 3 | ||||||||||||||||
10 | Shūko Aoyama Ena Shibahara | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Caroline Dolehide Anna Kalinska | 3 | 3 | |||||||||||||||||
10 | Shūko Aoyama Ena Shibahara | 6 | 7 | ||||||||||||||||
2 | Coco Gauff Jessica Pegula | 2 | 67 | ||||||||||||||||
11 | Chan Hao-ching Yang Zhaoxuan | 1 | 1 | ||||||||||||||||
2 | Coco Gauff Jessica Pegula | 6 | 6 |
Faza początkowa
1. ćwiartka
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||
1 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 6 | 3 | 6 | ||||||||||||||
Ulrikke Eikeri Catherine Harrison | 2 | 6 | 2 | 1 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 6 | 6 | |||||||||||
Linda Fruhvirtová Alison Riske-Amritraj | 64 | 6 | 7 | Linda Fruhvirtová Alison Riske-Amritraj | 2 | 2 | ||||||||||||
Nateła Dzałamidze Aleksandra Panowa | 7 | 4 | 5 | 1 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 6 | 6 | |||||||||||
Oksana Kalasznikowa Alycia Parks | 6 | 5 | 6 | Oksana Kalasznikowa Alycia Parks | 0 | 3 | ||||||||||||
Jasmine Paolini Martina Trevisan | 3 | 7 | 2 | Oksana Kalasznikowa Alycia Parks | 6 | 4 | 6 | |||||||||||
WC | Jaimee Fourlis Astra Sharma | 6 | 66 | 4 | Alt | Claire Liu Sabrina Santamaria | 1 | 6 | 2 | |||||||||
Alt | Claire Liu Sabrina Santamaria | 2 | 7 | 6 |
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||
12 | Asia Muhammad Taylor Townsend | 6 | 6 | |||||||||||||||
Nadia Podoroska Majar Szarif | 1 | 2 | 12 | Asia Muhammad Taylor Townsend | 2 | 7 | 5 | |||||||||||
Tereza Mihalíková Alaksandra Sasnowicz | 6 | 1 | 6 | Tereza Mihalíková Alaksandra Sasnowicz | 6 | 64 | 7 | |||||||||||
Han Xinyun Lidzija Marozawa | 4 | 6 | 3 | Tereza Mihalíková Alaksandra Sasnowicz | 3 | 1 | ||||||||||||
WC | Olivia Gadecki Priscilla Hon | 6 | 6 | 6 | Desirae Krawczyk Demi Schuurs | 6 | 6 | |||||||||||
Ana Bogdan Tatjana Maria | 4 | 2 | WC | Olivia Gadecki Priscilla Hon | 2 | 6 | 3 | |||||||||||
WC | Petra Hule Arina Rodionowa | 1 | 4 | 6 | Desirae Krawczyk Demi Schuurs | 6 | 3 | 6 | ||||||||||
6 | Desirae Krawczyk Demi Schuurs | 6 | 6 |
2. ćwiartka
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||
4 | Storm Hunter Elise Mertens | 2 | 7 | 6 | ||||||||||||||
Wieronika Kudiermietowa Ludmiła Samsonowa | 6 | 66 | 1 | 4 | Storm Hunter Elise Mertens | 6 | 6 | |||||||||||
Tímea Babos Kristina Mladenovic | 6 | 6 | Tímea Babos Kristina Mladenovic | 3 | 3 | |||||||||||||
Aliona Bolsova Panna Udvardy | 2 | 2 | 4 | Storm Hunter Elise Mertens | 6 | 6 | ||||||||||||
Jaqueline Cristian Tamara Korpatsch | 4 | 4 | Viktorija Golubic Monica Niculescu | 2 | 2 | |||||||||||||
Viktorija Golubic Monica Niculescu | 6 | 6 | Viktorija Golubic Monica Niculescu | 6 | 6 | |||||||||||||
Anna Bondár Greet Minnen | 6 | 6 | Anna Bondár Greet Minnen | 4 | 1 | |||||||||||||
14 | Alicja Rosolska Erin Routliffe | 4 | 1 |
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||
9 | Nicole Melichar-Martinez Ellen Perez | 6 | 6 | |||||||||||||||
Jekatierina Aleksandrowa Vivian Heisen | 2 | 1 | 9 | Nicole Melichar-Martinez Ellen Perez | 6 | 67 | 0 | |||||||||||
Danielle Collins Heather Watson | 4 | 2 | Marta Kostiuk Elena-Gabriela Ruse | 3 | 7 | 6 | ||||||||||||
Marta Kostiuk Elena-Gabriela Ruse | 6 | 6 | Marta Kostiuk Elena-Gabriela Ruse | 6 | 6 | |||||||||||||
Alicia Barnett Olivia Nicholls | 6 | 3 | 5 | Miriam Kolodziejová Markéta Vondroušová | 3 | 4 | ||||||||||||
Miriam Kolodziejová Markéta Vondroušová | 3 | 6 | 7 | Miriam Kolodziejová Markéta Vondroušová | 3 | 7 | 714 | |||||||||||
Leylah Fernandez Bethanie Mattek-Sands | 7 | 4 | 3 | 7 | Beatriz Haddad Maia Zhang Shuai | 6 | 69 | 612 | ||||||||||
7 | Beatriz Haddad Maia Zhang Shuai | 65 | 6 | 6 |
3. ćwiartka
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||
5 | Ludmyła Kiczenok Jeļena Ostapenko | 4 | 4 | |||||||||||||||
Anastasija Pawluczenkowa Jelena Rybakina | 6 | 6 | Anastasija Pawluczenkowa Jelena Rybakina | 6 | 6 | |||||||||||||
Lucia Bronzetti Elisabetta Cocciaretto | 1 | 1 | Latisha Chan Alexa Guarachi | 1 | 0 | |||||||||||||
Latisha Chan Alexa Guarachi | 6 | 6 | Anastasija Pawluczenkowa Jelena Rybakina | 2 | 67 | |||||||||||||
WC | Alexandra Bozovic Lizette Cabrera | 4 | 3 | 10 | Shūko Aoyama Ena Shibahara | 6 | 79 | |||||||||||
Nadija Kiczenok Kimberley Zimmermann | 6 | 6 | Nadija Kiczenok Kimberley Zimmermann | 2 | 2 | |||||||||||||
Magda Linette Wang Xiyu | 5 | 6 | 3 | 10 | Shūko Aoyama Ena Shibahara | 6 | 6 | |||||||||||
10 | Shūko Aoyama Ena Shibahara | 7 | 3 | 6 |
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||
13 | Kirsten Flipkens Laura Siegemund | 62 | 4 | |||||||||||||||
Anastasija Potapowa Jana Sizikowa | 7 | 6 | Anastasija Potapowa Jana Sizikowa | 0 | 1 | |||||||||||||
Caroline Dolehide Anna Kalinska | 6 | 6 | Caroline Dolehide Anna Kalinska | 6 | 6 | |||||||||||||
Anna Blinkowa Zhu Lin | 3 | 3 | Caroline Dolehide Anna Kalinska | 7 | 6 | |||||||||||||
Belinda Bencic Jil Teichmann | 6 | 6 | 3 | Gabriela Dabrowski Giuliana Olmos | 5 | 2 | ||||||||||||
Madison Brengle Rebecca Marino | 2 | 2 | Belinda Bencic Jil Teichmann | 6 | 2 | 4 | ||||||||||||
Irina-Camelia Begu Shelby Rogers | 6 | 2 | 2 | 3 | Gabriela Dabrowski Giuliana Olmos | 4 | 6 | 6 | ||||||||||
3 | Gabriela Dabrowski Giuliana Olmos | 4 | 6 | 6 |
4. ćwiartka
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||
8 | Anna Danilina Sania Mirza | 6 | 7 | |||||||||||||||
Dalma Gálfi Bernarda Pera | 2 | 5 | 8 | Anna Danilina Sania Mirza | 4 | 6 | 2 | |||||||||||
Eri Hozumi Tamara Zidanšek | 64 | 3 | Anhelina Kalinina Alison Van Uytvanck | 6 | 4 | 6 | ||||||||||||
Anhelina Kalinina Alison Van Uytvanck | 7 | 6 | Anhelina Kalinina Alison Van Uytvanck | 3 | 5 | |||||||||||||
Cristina Bucșa Makoto Ninomiya | 6 | 6 | 11 | Chan Hao-ching Yang Zhaoxuan | 6 | 7 | ||||||||||||
Sofia Kenin Julija Putincewa | 2 | 3 | Cristina Bucșa Makoto Ninomiya | 3 | 3 | |||||||||||||
WC | Alizé Cornet Samantha Stosur | 3 | 4 | 11 | Chan Hao-ching Yang Zhaoxuan | 6 | 6 | |||||||||||
11 | Chan Hao-ching Yang Zhaoxuan | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||
16 | Miyu Katō Aldila Sutjiadi | 7 | 6 | |||||||||||||||
Kaitlyn Christian Danka Kovinić | 62 | 2 | 16 | Miyu Katō Aldila Sutjiadi | 6 | 64 | 6 | |||||||||||
Marie Bouzková Camila Osorio | 6 | 6 | Marie Bouzková Camila Osorio | 3 | 7 | 3 | ||||||||||||
Sophie Chang Angela Kulikov | 4 | 2 | 16 | Miyu Katō Aldila Sutjiadi | 4 | 2 | ||||||||||||
WC | Moyuka Uchijima Wang Xinyu | 6 | 6 | 2 | Coco Gauff Jessica Pegula | 6 | 6 | |||||||||||
WC | Talia Gibson Olivia Tjandramulia | 3 | 3 | WC | Moyuka Uchijima Wang Xinyu | 5 | 1 | |||||||||||
Tereza Martincová Donna Vekić | 62 | 6 | 2 | 2 | Coco Gauff Jessica Pegula | 7 | 6 | |||||||||||
2 | Coco Gauff Jessica Pegula | 7 | 3 | 6 |
Pula nagród
Runda | Pieniądze (A$)[a] | Punkty (ATP)[b] |
Zwyciężczynie | 695 000 | 2000 |
---|---|---|
Finalistki | 370 000 | 1300 |
Półfinalistki | 210 000 | 780 |
Ćwierćfinalistki | 116 500 | 430 |
3. runda | 67 250 | 240 |
2. runda | 46 500 | 130 |
1. runda | 30 975 | 10 |
Uwagi
Bibliografia
- Australian Open 2023 – Women’s Doubles. wtatennis.com. [dostęp 2023-02-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2023-02-02)]. (ang.).
- p
- d
- e
Turnieje seniorskie |
|
---|---|
Turnieje juniorskie |
|
Turnieje na wózkach |
|
Turnieje na quadach |
|
Turnieje legend |
|
Kwalifikacje |
|
- p
- d
- e
Wielki Szlem 2023 – gra podwójna kobiet
|