Asiamesterskapet i friidrett 2017
Asiamesterskapet i friidrett 2017 ble arrangert fra 6. til 9. juli 2017 i Bhubaneswar i India. Dette var det 22. Asiamesterskapet i friidrett som ble arrangert.
Deltakerland
Alle land tilsluttet Det asiatiske friidrettsforbundet deltok i mesterskapet, unntatt Turkmenistan. Vertslandet India kunne stille med tre utøvere pr øvelse, de andre landene kunne stille med to.
- Afghanistan (7)
- Bangladesh (17)
- Bahrain (13)
- Brunei (5)
- Bhutan (1)
- Kambodsja (2)
- Kina Kina (58)
- Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei (25)
- Nord-Korea Nord-Korea (4)
- Øst-Timor (3)
- Hongkong Hongkong (15)
- India India (94)
- Indonesia Indonesia (4)
- Iran Iran (15)
- Irak Irak (23)
- Japan Japan (59)
- Jordan Jordan (6)
- Kasakhstan Kasakhstan (32)
- Kuwait (20)
- Kirgisistan (6)
- Laos (2)
- Libanon (8)
- Macao (5)
- Moldova Moldova (10)
- Malaysia Malaysia (20)
- Mongolia (6)
- Myanmar (3)
- Nepal (5)
- Oman Oman (11)
- Pakistan Pakistan (8)
- Palestina (2)
- Filippinene (8)
- Qatar Qatar (11)
- Saudi-Arabia (21)
- Singapore Singapore (12)
- Sør-Korea Sør-Korea (23)
- Sri Lanka (22)
- Syria (2)
- Tadsjikistan (10)
- Thailand Thailand (30)
- De forente arabiske emirater (8)
- Vietnam Vietnam (5)
- Jemen (6)
Menn
100 m
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Hassan Taftian | Iran Iran | 10,25 |
2 | Femi Ogunode | Qatar Qatar | 10,26 |
3 | Yang Chun-han | Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei | 10,31 |
4 | Hassan Saaid | Moldova Moldova | 10,37 |
5 | Tosin Ogunode | Qatar Qatar | 10,40 |
6 | Xu Haiyang | Kina Kina | 10,45 |
Khairul Hafiz Jantan | Malaysia | DSQ | |
Tang Xingqiang | Kina Kina | DSQ |
Finale: 7. juli
Vind: +0,7 m/s
200 m
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Yang Chun-han | Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei | 20,66 |
2 | Park Bong-go | Sør-Korea Sør-Korea | 20,76 |
3 | Femi Ogunode | Qatar Qatar | 20,79 |
4 | Bie Ge | Kina Kina | 20,85 |
5 | Trenten Anthony Beram | Filippinene | 20,96 NR |
6 | Kōtarō Taniguchi | Japan Japan | 21,01 |
7 | Amiya Kumar Mallick | India India | 21,03 |
8 | Wladislaw Grigorjew | Kasakhstan Kasakhstan | 21,07 |
Finale: 9. juli
Vind: 0,0 m/s
400 m
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Mohammad Anas Yahiya | India India | 45,77 |
2 | Arokia Rajiv | India India | 46,14 |
3 | Ahmed Mubarak | Oman Oman | 46,39 |
4 | Amoj Jacob | India India | 46,49 |
5 | Dilip Ruwan | Sri Lanka | 46,50 |
6 | Quach Cong | Vietnam Vietnam | 46,51 |
7 | Ali Khadivar | Iran Iran | 46,95 |
8 | Ajith Premakurama | Sri Lanka | 47,01 |
Finale: 7. juli
800 m
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Ebrahim Al-Zofairi | Kuwait | 1:49,47 |
2 | Jamal Hairane | Qatar Qatar | 1:49,94 |
3 | Jinson Johnson | India India | 1:50,07 |
4 | Mohamed Nasir Abbas | Qatar Qatar | 1:50,16 |
5 | Indunil Madushan Herath | Sri Lanka | 1:50,57 |
6 | Amir Moradi | Iran Iran | 1:50,66 |
7 | Ma Junyi | Kina Kina | 1:50,98 |
8 | Vishwambhar Kolekar | India India | 1:51,07 |
Finale: 9. juli
1500 m
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Ajay Kumar Saroj | India India | 3:45,85 |
2 | Jamal Hairane | Qatar Qatar | 3:46,90 |
2 | Moslem Niadoost | Iran Iran | 3:43,67 |
4 | Adnan Taes | Irak Irak | 3:49,03 |
5 | Siddhanta Adhikari | India India | 3:50,64 |
6 | Hiroya Inoue | Japan Japan | 3:51,16 |
7 | Mohammed Othman H | Saudi-Arabia | 3:51,42 |
8 | Aleksej Gusarov | Kasakhstan Kasakhstan | 3:53,14 |
Finale: 7. juli
5000 m
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Govindaswamy Lakshamanan | India India | 14:54,48 |
2 | Yaser Salem | Qatar Qatar | 14:55,89 |
3 | Tariq Ahmed S | Saudi-Arabia | 14:56,83 |
4 | Liu Hongliang | Kina Kina | 14:57,95 |
5 | Ciren Duobujie | Kina Kina | 15:00,86 |
6 | Murli Kumar Gavit | India India | 15:02,43 |
7 | Adilet Kyshtakbekov | Kirgisistan | 15:09,59 |
8 | Gantulga Dambadarjaa | Mongolia | 15:20,38 |
6. juli
10.000 m
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Govindan Lakshmanan | India India | 29:55,87 |
2 | Gopi Thonakal | India India | 29:58,89 |
3 | Adilet Kyshtakbekov | Kirgisistan | 30:06,65 |
4 | Wang Danmuzhenci | Kina Kina | 30:39,68 |
5 | Qi Zhenfei | Kina Kina | 31:00,32 |
6 | Mohammed Rageh | Jemen | 32:08,71 |
7 | Gantulga Dambadarjaa | Mongolia | 32:11,06 |
8 | Kalidas Hirave | India India | 32:29,87 |
9. juli
110 m hekk
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Abdulaziz Al-Mandeel | Kuwait | 13,50 |
2 | Yaqoub Mohamed Al-Youha | Kuwait | 13,59 |
3 | Ahmed Khader Al-Muwallad | Saudi-Arabia | 13,61 |
4 | Shunya Takayama | Japan Japan | 13,65 |
5 | Siddhant Thingalaya | India India | 13,72 |
6 | Chen Kuei-ru | Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei | 13,82 |
7 | Yang Wei-ting | Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei | 13,83 |
8 | Wataru Yazawa | Japan Japan | 14,07 |
Finale: 8. juli
Vind: -0,6 m/s
400 m hekk
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Eric Cray | Filippinene | 49,57 |
2 | Chen Chieh | Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei | 49,75 |
3 | M.P. Jabir | India India | 50,22 |
4 | Dmitri Koblow | Kasakhstan Kasakhstan | 50,30 |
5 | Yu Chia-hsuan | Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei | 50,90 |
6 | Santhosh Kumar Tamilarasan | India India | 50,95 |
7 | Youssef Moh. Karam Taher | Kuwait | 51,36 |
8 | Yuta Konishi | Japan Japan | 51,72 |
Finale: 8. juli
3000 m hinder
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Hossein Keyhani | Iran Iran | 8:43,82 |
2 | Yaser Salem Bagharab | Qatar Qatar | 8:46,16 |
3 | Ali Ahmad Al-Amri | Saudi-Arabia | 8:52,64 |
4 | Hashim Mohamed Salah | Qatar Qatar | 8:55,94 |
5 | Kosei Yamaguchi | Japan Japan | 8:58,58 |
6 | Mosfata Videligani | Iran Iran | 9:02,59 |
7 | Naveen Kumar | India India | 9:02,95 |
8 | Durga Bahadur Budha | India India | 9:04,05 |
8. juli
4 × 100 m stafett
Plass | Land | Navnen | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Kina Kina | Tang Xingqiang Liang Jinsheng Bie Ge Xu Haiyang | 39,38 |
2 | Thailand Thailand | Kritsada Namsuwun Bandit Chuangchai Jirapong Meenapra Jaran Sathoengram | 39,38 |
3 | Hongkong Hongkong | So Chun Hong Ng Ka Fung Tang Yik Chun Tsui Chi Ho | 39,53 |
4 | Sri Lanka | Himasha Eashan Shehan Ambepitiya Vinoj Suranjaya De Silva Mohamed Ashraful | 39,59 |
5 | Malaysia Malaysia | Nixson Anak Jonathan Anak Badrul Hisyam Khairul Hafiz | 39,98 |
6 | Singapore Singapore | Muhd Hariz Darajit Calvin Kang Li Loong Ariff Januri Timothee Yap Jin Wei | 40,22 |
7 | Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei | Wei Yi-ching Yang Chun-han Yeh Shou-po Chen Chia-hsun | 40,23 |
8 | Sør-Korea Sør-Korea | Lee Ji-woo Park Bong-go Lee Yo-han Lee Jae-ha | 40,26 |
Finale: 8. juli
4 × 400 m stafett
Plass | Land | Navnen | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | India India | Kunju Muhammed Amoj Jacob Arokia Rajiv Mohammad Anas | 3:02,92 |
2 | Sri Lanka | Tharusha Dananjaya Kalinga Kumarage Ajith Premakumara Dilip Ruwan | 3:04,80 |
3 | Thailand Thailand | Apisit Chamsri Nattapong Kongkraphan Jirayu Pleenaram Phitchaya Sunthonthuam | 3:06,48 |
4 | Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei | Wang Wei-hsu Yang Lung-hsiang Yu Chen-yi Chen Chieh | 3:06,51 |
5 | Oman Oman | Salah Ibrahim Othman Al-Busaidi Mohamed Obaid Al-Hindi Ahmed Mubarak Salah | 3:06,79 |
6 | Sør-Korea Sør-Korea | Park Bong-go Choi Min-gi Mo Il-hwan Lee Jae-ha | 3:09,15 |
7 | Pakistan Pakistan | Mehboob Ali Mazhar Ali Asad Iqbal Nokar Hussain | 3:11,42 |
8 | Kasakhstan Kasakhstan | Wjatscheslaw Sems Igor Kondratjew Andrej Sokolov Dmitri Koblow | 3:11,49 |
9. juli
Høydehopp
Plass | Navn | Land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Woo Sang-hyeok | Sør-Korea Sør-Korea | 2,30 |
2 | Zhang Guowei | Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei | 2,28 |
3 | Majed Aldin Gazal | Syria | 2,24 |
4 | Mahamat Alamine Hamdi | Qatar Qatar | 2,20 |
5 | B. Chethan | India India | 2,20 |
6 | Manjula Kumara | Sri Lanka | 2,20 |
Lee Hup Wei | Malaysia | 2,20 | |
Keivan Ghanbarzadeh | Iran Iran | 2,20 | |
Hsiang Chun-hsien | Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei | 2,20 |
8. juli
Stavsprang
Plass | Navn | Land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Ding Bangchao | Kina Kina | 5,65 |
2 | Masaki Ejima | Japan Japan | 5,65 |
3 | Ernest John Boniena | Filippinene | 5,50 |
4 | Patsapong Amsam-Ang | Thailand Thailand | 5,40 |
5 | Han Du-hyeon | Sør-Korea Sør-Korea | 5,40 |
6 | Danil Poljanskij | Kasakhstan Kasakhstan | 5,20 |
7 | Hussain Asim M | Saudi-Arabia | 5,20 |
8 | Xia Xiang | Kina Kina | 5,00 |
6. juli
Lengdehopp
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Huang Changzhou | Kina Kina | 8,09 |
2 | Chan Ming Tai | Hongkong Hongkong | 8,03 |
3 | Shotaro Shiroyama | Japan Japan | 7,97 |
4 | Ankit Sharma | India India | 7,83 |
5 | Lin Chia-hao | Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei | 7,81 |
6 | Shinichiro Shimono | Japan Japan | 7,76 |
7 | Joo Eun-jae | Sør-Korea Sør-Korea | 7,75 |
8 | Dhanuka Liynapathirana | Sri Lanka | 7,68 |
Finale: 9. juli
Tresteg
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Zhu Yaming | Kina Kina | 16,82 w |
2 | Mark Harry Diones | Filippinene | 16,45 |
3 | Xu Xiaolong | Kina Kina | 16,45 |
4 | Arpinder Singh | India India | 16,33 w |
5 | Muhammad Hakimi Ismail | Malaysia | 15,97 |
6 | Sanjaya Sandaruwan Jayasingh | Sri Lanka | 15,97 |
7 | D. Karthik | India India | 15,93 |
8 | Roman Walijew | Kasakhstan Kasakhstan | 15,87 w |
7. juli
Kulestøt
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Ali Samari | Iran Iran | 19,80 |
2 | Tejinder Pal Singh | India India | 19,77 |
3 | Ivan Ivanov | Kasakhstan Kasakhstan | 19,41 |
4 | Om Prakash Singh Karhana | India India | 18,70 |
5 | Daichi Nakamura | Japan Japan | 18,46 |
6 | Han Zibin | Kina Kina | 18,29 |
7 | Li Jun | Kina Kina | 18,16 |
8 | Jasdeep Singh Dhillon | India India | 18,07 |
7. juli
Diskos
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Ehsan Hadadi | Iran Iran | 64,54 |
2 | Muhammad Irfan | Malaysia | 60,96 |
3 | Vikas Gowda | India India | 60,81 |
4 | Mustafa Kadhim | Irak Irak | 60,30 |
5 | Mohammad Samimi | Iran Iran | 59,80 |
6 | Eissa M Zankawi | Kuwait | 58,28 |
7 | Sultan Mubarak M | Saudi-Arabia | 57,96 |
8 | Jewgeni Milowazkij | Kasakhstan Kasakhstan | 57,00 |
6. juli
Sleggekast
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Dilschod Nasarow | Tadsjikistan | 76,69 |
2 | Wang Shizhu | Kina Kina | 73,81 |
3 | Lee Yun-chul | Sør-Korea Sør-Korea | 73,77 |
4 | Yudai Kimura | Japan Japan | 69,85 |
5 | Reza Moghadam | Iran Iran | 68,86 |
6 | Ryota Kashimura | Japan Japan | 68,02 |
7 | Ahmed Amgad Elseify | Qatar Qatar | 67,81 |
8 | Jackie Wong | Malaysia | 64,84 |
8. juli
Spydkast
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Neeraj Chopra | India India | 85,23 CR |
2 | Ahmed Bader Magour | Qatar Qatar | 83,70 |
3 | Davinder Singh Kang | India India | 83,29 |
4 | Huang Shih-feng | Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei | 81,27 |
5 | Liu Qizhen | Kina Kina | 80,12 |
6 | Cheng Chao-tsun | Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei | 80,03 |
7 | Arshad Nadeem | Pakistan Pakistan | 78,00 |
8 | Waruna Lakshan Dayarathna | Sri Lanka | 76,78 |
9. juli
Tikamp
Plass | Navn | Land | Poeng |
---|---|---|---|
1 | Suttisak Singkon | Thailand Thailand | 7732 |
2 | Kazuya Kawasaki | Japan Japan | 7584 |
3 | Guo Qi | Kina Kina | 7495 |
4 | Majed Radhi Mubarak Al-Sayed | Kuwait | 7441 |
5 | Abhishek Shetty | India India | 6976 |
6 | Tsuyoshi Shimizu | Japan Japan | 6541 |
Mohammed Nahedh | Irak Irak | DNF |
6./7. juli
Kvinner
100 m
Plass | Navnin | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Wiktorija Sjabkina | Kasakhstan Kasakhstan | 11,39 |
2 | Olga Safronowa | Kasakhstan Kasakhstan | 11,45 |
3 | Dutee Chand | India India | 11,52 |
4 | Zaidatul Husniah | Malaysia | 11,70 |
5 | Nigina Sharipova | Usbekistan Usbekistan | 11,71 |
6 | Siti Fatima | Malaysia | 11,87 |
7 | Miyu Maeyama | Japan Japan | 11,98 |
Mizuki Nakamura | Japan Japan | DSQ |
Finale: 7. juli
Vind: +1,0 m/s
200 m
Plass | Navnin | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Wiktorija Sjabkina | Kasakhstan Kasakhstan | 23,10 |
2 | Rumeshika Rathnayake | Sri Lanka | 23,43 |
3 | Olga Safronowa | Kasakhstan Kasakhstan | 23,47 |
4 | Dutee Chand | India India | 23,59 |
5 | Srabani Nanda | India India | 23,67 |
6 | Kana Ichikawa | Japan Japan | 23,68 |
7 | Shanti Pereira | Singapore Singapore | 23,80 |
8 | Lin Huijun | Kina Kina | 24,10 |
Finale: 7. juli
Vind: -0,6 m/s
400 m
Plass | Navnin | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Nirmla | India India | 52,01 |
2 | Quach Thi | Vietnam Vietnam | 52,78 |
3 | Jisna Mathew | India India | 53,32 |
4 | M R Poovamma | India India | 53,36 |
5 | Nirmali Madushik | Sri Lanka | 54,58 |
6 | Kristina Pronzhena | Tadsjikistan | 54,62 |
7 | Seika Aoyama | Japan Japan | 55,63 |
8 | Aliya Khattab | Jordan Jordan | 57,33 |
Finale: 7. juli
800 m
Plass | Navnin | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Nimali Liyanarachchi | Sri Lanka | 2:05,23 |
2 | Gayanthika Abeyrathne | Sri Lanka | 2:05,27 |
3 | Fumika Omori | Japan Japan | 2:06,50 |
4 | Lili Das | India India | 2:07,49 |
5 | Airi Ikezaki | Japan Japan | 2:08,62 |
6 | Tatjana Nerosnak | Kasakhstan Kasakhstan | 2:10,10 |
Tintu Luka | India India | DNF | |
Archana Adhav | India India | DSQ |
Finale: 9. juli
1500 m
Plass | Navnin | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Chitra P.U. | India India | 4:17,92 |
2 | Geng Min | Kina Kina | 4:19,15 |
3 | Ayako Jinnouchi | Japan Japan | 4:19,90 |
4 | Nozomi Tanaka | Japan Japan | 4:20,43 |
5 | Tamara Amer | Jordan Jordan | 4:25:47 |
6 | Tatjana Nerosnak | Kasakhstan Kasakhstan | 4:26,97 |
7 | Arina Kleshchukova | Kirgisistan | 4:28:26 |
8 | Gulshanoi Satarova | Kirgisistan | 4:28:57 |
Finale: 7. juli
5000 m
Plass | Navnin | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Darya Maslova | Kirgisistan | 15:57,95 |
2 | Alia Saeed Mohammed | De forente arabiske emirater | 15:59,95 |
3 | Sanjivani Jadhav | India India | 16:00,24 |
4 | L. Suriya | India India | 6:01,96 |
5 | Ryo Koido | Japan Japan | 16:11,15 |
6 | Son Hui | Nord-Korea Nord-Korea | 16:30,07 |
7 | Deng Qiaoling | Kina Kina | 17:53,88 |
8 | Aprilia Kartina | Indonesia Indonesia | 18:29,23 |
6. juli
10.000 m
Plass | Navnin | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Darya Maslova | Kirgisistan | 32:21,21 |
2 | Yuka Hori | Japan Japan | 32:23,26 |
3 | Mizuki Matsuda | Japan Japan | 32:46,61 |
4 | Loganathan Suriya | India India | 33:04,10 |
5 | Sanjivani Jadhav | India India | 33:28,35 |
6 | He Yinli | Kina Kina | 34:27,14 |
7 | Meenu | India India | 35:25,73 |
Alia Mohammed Saeed | De forente arabiske emirater | DNF |
9. juli
100 m hekk
Plass | Navnin | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Jung Hye-lim | Sør-Korea Sør-Korea | 13,16 |
2 | Ayako Kimura | Japan Japan | 13,30 |
3 | Wang Dou | Kina Kina | 13,36 |
4 | Valentina Kibalnikova | Usbekistan Usbekistan | 13,51 |
5 | Hitomi Shimura | Japan Japan | 13,59 |
6 | Anastassija Pilipenko | Kasakhstan Kasakhstan | 13,59 |
7 | Lui Lai Yiu | Hongkong Hongkong | 13,89 |
8 | Aigerim Schynasbekowa | Kasakhstan Kasakhstan | 13,93 |
Finale: 8. juli
Vind: -0,1 m/s
400 m hekk
Plass | Navnin | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Nguyễn Thị Huyền | Vietnam Vietnam | 56,14 |
2 | Raghavan Anu | India India | 57,22 |
3 | Sayaka Aoki | Japan Japan | 58,18 |
4 | Merjen Ischanguljewa | Kasakhstan Kasakhstan | 58,51 |
5 | Manami Kira | Japan Japan | 58,52 |
6 | Jauna Murmu | India India | 59,11 |
7 | M. Arpitha | India India | 59,78 |
8 | Adelina Achmetowa | Kasakhstan Kasakhstan | 61,60 |
Finale: 8. juli
3000 m hinder
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Sudha Singh | India India | 09:59,47 |
2 | Hyo Gyong | Nord-Korea Nord-Korea | 10:13,94 |
3 | Nana Sato | Japan Japan | 10:18,11 |
4 | Parul Chaudhary | India India | 10:22,99 |
5 | Li Yuanfeng | Kina Kina | 10:36,42 |
Uda Kuburalage Nilani | Sri Lanka | DNF |
8. juli
4 × 100 m stafett
Plass | Land | Navninnen | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Kasakhstan Kasakhstan | Rima Kaschafutdinowa Wiktorija Sjabkina Merdjen Ischangulijewa Olga Safronowa | 43,53 |
2 | Kina Kina | Sun Fengyan Kong Lingwei Lin Huijun Feng Lulu | 44,50 |
3 | India India | Merlin Joseph Himashree Roy Srabani Nanda Dutee Chand | 44,57 |
4 | Thailand Thailand | On-Uma Chattha Kanyarat Pakdee Tassaporn Wannakit Supawan Thipat | 44,74 |
5 | Malaysia Malaysia | Nurul Faizah Asma Siti Fatima Komalam Shally Zaidatul Husniah | 45,18 |
6 | Japan Japan | Miyu Maeyama Mizuki Nakamura Seika Aoyama Kaho Nishio | 45,40 |
7 | Singapore Singapore | Wendy Enn Shanti Pereira Kugapriya Chandran Nur Izlyn Zaini | 45,97 |
8 | Bangladesh | Susmita Ghosh Jesmin Akter Sumi Akter Shohagi Akter | 50,39 |
8. juli
4 × 400 m stafett
Plass | Land | Navninnen | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | India India | Debashree Mazumdar M. R. Poovamma Jisna Mathew Nirmala Sheoran | 3:31,34 |
2 | Vietnam Vietnam | Nguyễn Thị Oanh Quách Thị Lan Hoàng Thị Ngọc Nguyễn Thị Huyền | 3:33,22 |
3 | Japan Japan | Sayaka Aoki Kana Ichikawa Seika Aoyama Manami Kira | 3:37,74 |
4 | Kasakhstan Kasakhstan | Swetlana Golendowa Elina Michina Adelina Achmetowa Merjen Ischanguljewa | 3:37,95 |
5 | Thailand Thailand | Pornpan Hoemhuk Atchima Eng-Chuan Jutamas Khonkham Supanich Poolkerd | 3:38,63 |
9. juli
Høydehopp
Plass | Navnin | Land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Nadiya Dusanova | Usbekistan Usbekistan | 1,84 |
2 | Yeung Man Wai | Hongkong Hongkong | 1,80 |
Wang Xueyi | Kina Kina | 1,80 | |
Liu Jingyi | Kina Kina | 1,80 | |
5 | Wanida Boonwan | Thailand Thailand | 1,80 |
6 | Yap Sean | Malaysia | 1,75 |
Nadeschda Dubowizkaja | Kasakhstan Kasakhstan | 1,75 | |
Haruka Nakano | Japan Japan | 1,75 | |
Sahana Kumari | India India | 1,75 |
7. juli
Stavsprang
Plass | Navnin | Land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Chen Qiaoling | Kina Kina | 4,40 |
2 | Li Ling | Kina Kina | 4,20 |
3 | Chayanisa Chomchuendee | Thailand Thailand | 4,10 |
4 | Kanae Tatsuta | Japan Japan | 4,00 |
Tomomi Abiko | Japan Japan | NM | |
K.M. Sangeeta | India India | NM |
9. juli
Lengdehopp
Plass | Navnin | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Bùi Thị Thu Thảo | Vietnam Vietnam | 6,54 |
2 | Neena V. | India India | 6,54 |
3 | Nayana James | India India | 6,42 |
4 | Tamaka Shimizu | Japan Japan | 6,21 |
5 | Marestella Sunang | Filippinene | 6,20 |
6 | Li Ying | Kina Kina | 6,19 |
7 | Sachiko Masumi | Japan Japan | 6,11 |
8 | G. Karthika | India India | 5,96 |
6. juli
Tresteg
Plass | Navnin | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Marija Owtschinnikowa | Kasakhstan Kasakhstan | 13,72 |
2 | Irina Ektowa | Kasakhstan Kasakhstan | 13,62 |
3 | N.V. Sheena | India India | 13,42 |
4 | Vidusha Lakshani | Sri Lanka | 13,33 |
5 | Kaede Miyasaka | Japan Japan | 13,32 |
6 | Rao Fan | Kina Kina | 13,20 |
7 | Joyline Mural Lobo | India India | 12,71 |
8 | Sachiko Masumi | Japan Japan | 12,59 |
8. juli
Kulestøt
Plass | Navnin | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Manpreet Kaur | India India | 18,28 |
2 | Guo Tianqian | Kina Kina | 17,91 |
3 | Aya Ota | Japan Japan | 15,45 |
4 | Lin Chia-Ying | Japan Japan | 15,33 |
5 | Anamika Das | India India | 14,96 |
6 | Ramanpreet Kaur | India India | 14,91 |
Chandra Kala | Nepal | DNS | |
Noora Salem Jasim | Bahrain | DNS |
6. juli
Diskos
Plass | Navnin | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Chen Yang | Kina Kina | 60,41 |
2 | Subenrat Insaeng | Thailand Thailand | 56,82 |
3 | Lu Xiaoxin | Kina Kina | 55,27 |
4 | Li Tsai-yi | Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei | 54,48 |
5 | Kamalpreet Kaur Bal | India India | 54,32 |
6 | Seema Punia | India India | 54,11 |
7 | Himani Singh | India India | 51,39 |
8 | Nanaka Kori | Japan Japan | 49,55 |
9. juli
Sleggekast
Plass | Navnin | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Luo Na | Kina Kina | 69,92 |
2 | Liu Tingting | Kina Kina | 69,45 |
3 | Hitomi Katsuyama | Japan Japan | 60,22 |
4 | Akane Watanabe | Japan Japan | 59,39 |
5 | Gunjan Singh | India India | 59,19 |
6 | Sarita Singh | India India | 58,71 |
7 | Park Hee-soen | Sør-Korea Sør-Korea | 57,82 |
7. juli
Spydkast
Plass | Navnin | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Li Lingwei | Kina Kina | 63,04 CR |
2 | Dilhani Lekamage | Sri Lanka | 58,11 PB |
3 | Annu Rani | India India | 57,32 |
4 | Su Lingdan | Kina Kina | 57,00 |
5 | Risa Miyashita | Japan Japan | 54,72 |
6 | Li Hui-jun | Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei | 54,39 |
7 | Kim Gyeon-gae | Sør-Korea Sør-Korea | 53,68 |
8 | Poonam Rani | India India | 52,56 |
6. juli
Sjukamp
Plass | Navnin | Land | Poeng |
---|---|---|---|
1 | Swapna Barman | India India | 5942 |
2 | Meg Hamphill | Japan Japan | 5883 |
3 | Purnima Hembram | India India | 5798 |
4 | Liksy Joseph | India India | 5633 |
5 | Eri Utsunomiya | Japan Japan | 5586 |
6 | Nadeschda Kirnos | Kasakhstan Kasakhstan | 5035 |
Aleksandra Yurkevskaya | Usbekistan Usbekistan | DNF | |
Liou Ya-Jyun | Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei | DNF |
8./9. juli
Medaljetabell
Platz | Land | Gull | Sølv | Bronse | Total |
---|---|---|---|---|---|
01 | India India | 12 | 5 | 12 | 29 |
02 | Kina Kina | 8 | 9 | 4 | 21 |
03 | Kasakhstan Kasakhstan | 4 | 2 | 2 | 8 |
04 | Iran Iran | 4 | 0 | 1 | 5 |
05 | Vietnam Vietnam | 2 | 2 | 0 | 4 |
06 | Sør-Korea Sør-Korea | 2 | 1 | 1 | 4 |
07 | Kuwait | 2 | 1 | 0 | 3 |
08 | Kirgisistan | 2 | 0 | 1 | 3 |
09 | Sri Lanka | 1 | 4 | 0 | 5 |
10 | Thailand Thailand | 1 | 2 | 2 | 5 |
11 | Filippinene | 1 | 1 | 1 | 3 |
Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei | 1 | 1 | 1 | 3 | |
13 | Usbekistan Usbekistan | 1 | 0 | 0 | 1 |
Tadsjikistan | 1 | 0 | 0 | 1 | |
15 | Qatar Qatar | 0 | 6 | 1 | 7 |
16 | Japan Japan | 0 | 5 | 9 | 14 |
17 | Hongkong Hongkong | 0 | 2 | 1 | 3 |
18 | De forente arabiske emirater | 0 | 1 | 0 | 1 |
Malaysia Malaysia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Nord-Korea Nord-Korea | 0 | 1 | 0 | 1 | |
21 | Saudi-Arabia | 0 | 0 | 3 | 3 |
21 | Syria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Oman Oman | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totalt | 42 | 44 | 41 | 127 |
Kilder
- Resultater
Eksterne lenker
- Odisha 2017 - Offisiell hjemmeside
- Det asiatiske friidrettsforbundet