Mauritius a 2000. évi nyári olimpiai játékokon
Mauritius az olimpiai játékokon | |||||
Mauritius zászlaja | |||||
NOB-országkód: MRI | |||||
OOB | Mauritiusi Olimpiai Bizottság | ||||
2000. évi nyári olimpiai játékok Sydney | |||||
Versenyzők | 20 fő 8 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Michael Macaque | ||||
Érmek |
| ||||
Mauritius az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: |
Mauritius az ausztráliai Sydneyben megrendezett 2000. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 8 sportágban 20 sportoló képviselte, akik érmet nem szereztek.
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jean-Patrick Sahajasein | Egyes | O csoport Peter Franz (GER) | 3. | kiesett | 49. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Stéphane Buckland | 100 m | 10,35 | 1. | 20.**** | 10,26 | 4. | 15. | kiesett | ||||
200 m | 20,81 | 2. | 20. | 20,53 | 4. | 16. | 20,56 | 6. | 10. | kiesett | ||
Éric Milazar | 400 m | 45,66 | 4. | 16. | 45,52 | 5. | 15. | kiesett | ||||
Jonathan Chimier Éric Milazar Stéphane Buckland Fernando Augustin | 4 × 100 m váltó | 39,55 | 5. | 22. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Arnaud Casquette | Távolugrás | 757 cm | 34.* | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Caroline Fournier | Kalapácsvetés | 56,18 m | 25. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jean-Claude Raphaël | Középsúly | Victor Florescu (MDA) 1000-0000 | Xu Zhiming (CHN) 1100-0000 | Keith Morgan (CAN) 0000-1000 | Rəsul Səlimov (AZE) 0101-1010 | kiesett | 9. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Yehya Bundhun | Egyéni | 537 | 62. | Kim Cshongthe (KOR) (3.) 141-169 | kiesett | 62. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Riaz Durgahed | Harmatsúly | Nehomar Cermeño (VEN) 4-16 | kiesett | 17. | |||
Giovanni Frontin | Könnyűsúly | José Leonardo Cruz (COL) 9-10 | kiesett | 17. | |||
Michael Macaque | Szupernehézsúly | Art Binkowski (CAN) 14-21 | kiesett | 17. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Gino Soupprayen Padiatty | 56 kg | 95,0 | 19. | 115,0 | 19. | 210,0 | 19. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Denis Constantin | Férfi egyes | erőnyerő | Peter Gade (DEN) 3–15, 9–15 | kiesett | 17. | |||
Denis Constantin Édouard Clarisse | Férfi páros | Nagy-Britannia (GBR) Julian Robertson Peter Knowles 6–15, 10–15 | kiesett | 17. | ||||
Amrita Sawaram | Női egyes | Julia Mann (GBR) 0–11, 0–11 | kiesett | 33. | ||||
Amrita Sawaram Marie-Hélène Valérie-Pierre | Női páros | Japán (JPN) Macuda Haruko Ivata Josiko 2–15, 2–15 | kiesett | 17. | ||||
Marie-Hélène Valérie-Pierre Stephan Beeharry | Vegyes páros | Kanada (CAN) Kara Solmundson Mike Beres 2–15, 6–15 | kiesett | 17. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Chris Lim | 100 m gyors | 54,33 | 3. | 66. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Nathalie Lee Baw | 100 m gyors | 1:06,67 | 4. | 50. | kiesett |
Források
- Mauritius at the 2000 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap