Férfi csapat párbajtőrvívás az 1908. évi nyári olimpiai játékokon
Vívás az 1908. évi nyári olimpiai játékokon | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||
Sablon:Vívás az 1908. évi nyári olimpiai játékokon
|
A Londonban megrendezett 1908. évi nyári olimpiai játékokon a férfi csapat párbajtőrvívás egyike volt a 4 vívószámnak. 9 nemzet indult a versenyen.
Eredmények
Előselejtező
Győztesek | Vesztesek | ||
---|---|---|---|
Vívók | Nyert menet | Nyert menet | Vívók |
Nagy-Britannia (GBR) Leaf Daniell Martin Holt Robert Montgomerie Edgar Seligman | 9 | 7 | Hollandia (HOL) Jetze Doorman Arie de Jong Alfred Labouchere George van Rossem |
Első kör
A győztesek bejutottak a elődöntőbe, a vesztesek kiesett, kivéve a vesztes dán csapatot. Ők a vígaszágra került, mert a későbbi bajnok franciáktól kaptak ki.
Győztesek | Vesztesek | ||
---|---|---|---|
Vívók | Nyert menet | Nyert menet | Vívók |
Olaszország (ITA) Marcello Bertinetti Giuseppe Mangiarotti Riccardo Nowak Abelardo Olivier | 12 | 7 | Cseh Királyság (BOH) Otakar Lada Vlastimil Lada-Sázavský Vilém Goppold von Lobsdorf Vilém Tvrzský |
Franciaország (FRA) Gaston Alibert Bernard Gravier Alexandre Lippmann Jean Stern | 10 | 6 | Dánia (DEN) Ejnar Levison Ivan Osiier Lauritz Østrup Herbert Sander |
Belgium (BEL) Paul Anspach Désiré Beaurain Fernand de Montigny Victor Willems | 11 | 6 | Svédország (SWE) Eric Carlberg Gustaf Lindblom Henry Peyron Pontus von Rosen |
Nagy-Britannia (GBR) Leaf Daniell Cecil Haig Martin Holt Robert Montgomerie | 13 | 5 | Németország (GER) Jakob Erkrath de Bary Julius Lichtenfels August Petri Georg Stöhr |
Elődöntő
A győztesek bejutottak a döntőbe, a vesztes olasz csapat kiesett, a vesztes brit csapat a vígaszágra került, mert a későbbi bajnok franciáktól kaptak ki.
Győztesek | Vesztesek | ||
---|---|---|---|
Vívók | Nyert menet | Nyert menet | Vívók |
Franciaország (FRA) Gaston Alibert Herman Georges Berger Charles Collignon Eugène Olivier | 12 | 5 | Nagy-Britannia (GBR) Leaf Daniell Cecil Haig Martin Holt Robert Montgomerie |
Belgium (BEL) Paul Anspach Désiré Beaurain Ferdinand Feyerick François Rom | 9 | 8 | Olaszország (ITA) Marcello Bertinetti Giuseppe Mangiarotti Riccardo Nowak Abelardo Olivier |
Döntő
Franciaország győztes lett, a vesztes belga csapat pedig a vígaszág győztesével mérkőzőtt meg az ezüstéremért.
Győztesek | Vesztesek | ||
---|---|---|---|
Vívók | Nyert menet | Nyert menet | Vívók |
Franciaország (FRA) Gaston Alibert Bernard Gravier Alexandre Lippmann Eugène Olivier | 9 | 7 | Belgium (BEL) Paul Anspach Désiré Beaurain Ferdinand Feyerick François Rom |
Vígaszág
Nagy-Britannia és Dánia a vígaszágra jutott, mert korábban kikapott a bajnok francia csapattól. A vígaszág győztese játszhatott az ezüstéremért.
Nyertesek | Vesztesek | |||
---|---|---|---|---|
Vívók | Nyert menet | Nyert menet | Vívók | |
Nagy-Britannia (GBR) Leaf Daniell Cecil Haig Martin Holt Robert Montgomerie | 9 | 8 | Dánia (DEN) Otto Becker Ejnar Levison Ivan Osiier Herbert Sander |
Ezüstmérkőzés
Nyertesek | Vesztesek | |||
---|---|---|---|---|
Vívók | Nyert menet | Nyert menet | Vívók | |
Nagy-Britannia (GBR) Edgar Amphlett Leaf Daniell Cecil Haig Robert Montgomerie | 9 | 5 | Belgium (BEL) Paul Anspach Fernand Bosmans Fernand de Montigny François Rom |
Források
- Adatok
- Adatok
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap