Az Amerikai Egyesült Államok az 1984. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros, valamint a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Az Amerikai Egyesült Államok az olimpiai játékokon | |||||
Az Amerikai Egyesült Államok zászlaja | |||||
NOB-országkód: USA | |||||
OOB | Az Amerikai Egyesült Államok Olimpiai Bizottsága | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1984. évi nyári olimpiai játékok Los Angeles | |||||
Versenyzők | 522 fő 25 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Ed Burke | ||||
Záróünnepség | Jeff Blatnick | ||||
Érmek 1. helyezés |
| ||||
Az Amerikai Egyesült Államok az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Az Amerikai Egyesült Államok a Los Angelesben megrendezett 1984. évi nyári olimpiai játékok házigazda nemzeteként vett részt a versenyeken. Az országot az olimpián 25 sportágban 522 sportoló képviselte, akik összesen 174 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Lewis, CarlCarl Lewis | Atlétika | Férfi 100 m |
1 Arany | Lewis, CarlCarl Lewis | Atlétika | Férfi 200 m |
1 Arany | Babers, AlonzoAlonzo Babers | Atlétika | Férfi 400 m |
1 Arany | Kingdom, RogerRoger Kingdom | Atlétika | Férfi 110 m gát |
1 Arany | Moses, EdwinEdwin Moses | Atlétika | Férfi 400 m gát |
1 Arany | Graddy, SamSam Graddy Ron Brown Calvin Smith Carl Lewis | Atlétika | Férfi 4 × 100 m váltó |
1 Arany | Nix, SunderSunder Nix Ray Armstead Alonzo Babers Antonio McKay Walter McCoy Willie Smith | Atlétika | Férfi 4 × 400 m váltó |
1 Arany | Lewis, CarlCarl Lewis | Atlétika | Férfi távolugrás |
1 Arany | Joyner, AlAl Joyner | Atlétika | Férfi hármasugrás |
1 Arany | Ashford, EvelynEvelyn Ashford | Atlétika | Női 100 m |
1 Arany | Brisco-Hooks, ValerieValerie Brisco-Hooks | Atlétika | Női 200 m |
1 Arany | Brisco-Hooks, ValerieValerie Brisco-Hooks | Atlétika | Női 400 m |
1 Arany | Benoit, JoanJoan Benoit | Atlétika | Női maraton |
1 Arany | Fitzgerald-Brown, BenitaBenita Fitzgerald-Brown | Atlétika | Női 100 m gát |
1 Arany | Brown, AliceAlice Brown Jeanette Bolden Chandra Cheeseborough Evelyn Ashford | Atlétika | Női 4 × 100 m váltó |
1 Arany | Leatherwood, LillieLillie Leatherwood Sherri Howard Valerie Brisco-Hooks Chandra Cheeseborough Diane Dixon Denean Howard-Hill | Atlétika | Női 4 × 400 m váltó |
1 Arany | Fraser, SteveSteve Fraser | Birkózás | Kötöttfogás, 90 kg |
1 Arany | Blatnick, JeffJeff Blatnick | Birkózás | Kötöttfogás, +100 kg |
1 Arany | Weaver, BobbyBobby Weaver | Birkózás | Szabadfogás, 48 kg |
1 Arany | Lewis, RandyRandy Lewis | Birkózás | Szabadfogás, 62 kg |
1 Arany | Schultz, DaveDave Schultz | Birkózás | Szabadfogás, 74 kg |
1 Arany | Mark Schultz | Birkózás | Szabadfogás, 82 kg |
1 Arany | Banach, EdEd Banach | Birkózás | Szabadfogás, 90 kg |
1 Arany | Banach, LouLou Banach | Birkózás | Szabadfogás, 100 kg |
1 Arany | Baumgartner, BruceBruce Baumgartner | Birkózás | Szabadfogás, +100 kg |
1 Arany | Lewis, BradleyBradley Lewis Paul Enquist | Evezés | Férfi kétpárevezős |
1 Arany | Flanagan, JeanneJeanne Flanagan Holly Metcalf Carol Bower Carie Graves Shyril O'Steen Kristine Norelius Kristen Thorsness Kathy Keeler Betsy Beard | Evezés | Női nyolcas |
1 Arany | Pace, DarrellDarrell Pace | Íjászat | Férfi egyéni |
1 Arany | Grewal, AlexiAlexi Grewal | Kerékpározás | Férfi egyéni mezőnyverseny |
1 Arany | Gorski, MarkMark Gorski | Kerékpározás | Férfi egyéni sprint |
1 Arany | Hegg, SteveSteve Hegg | Kerékpározás | Férfi egyéni üldözőverseny |
1 Arany | Carpenter-Phinney, ConnieConnie Carpenter-Phinney | Kerékpározás | Női egyéni mezőnyverseny |
1 Arany | Nemzeti válogatott Steve Alford Leon Wood Patrick Ewing Vern Fleming Alvin Robertson Michael Jordan Joe Kleine Jon Koncak Wayman Tisdale Chris Mullin Sam Perkins Jeff Turner | Kosárlabda | Férfi |
1 Arany | Nemzeti válogatott Teresa Edwards Lea Henry Lynette Woodard Anne Donovan Cathy Boswell Cheryl Miller Janice Lawrence Cindy Noble Kim Mulkey Denise Curry Pamela McGee Carol Menken-Schaudt | Kosárlabda | Női |
1 Arany | Fargis, JoeJoe Fargis | Lovaglás | Egyéni díjugratás |
1 Arany | Fargis, JoeJoe Fargis Conrad Homfeld Leslie Burr-Howard Melanie Smith | Lovaglás | Csapat díjugratás |
1 Arany | Stives, KarenKaren Stives Torrance Watkins Fleischmann J. Michael Plumb Bruce Davidson | Lovaglás | Csapat lovastusa |
1 Arany | Louganis, GregGreg Louganis | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
1 Arany | Louganis, GregGreg Louganis | Műugrás | Férfi egyéni toronyugrás |
1 Arany | Gonzales, PaulPaul Gonzales | Ökölvívás | Papírsúly |
1 Arany | McCrory, SteveSteve McCrory | Ökölvívás | Légsúly |
1 Arany | Taylor, MeldrickMeldrick Taylor | Ökölvívás | Pehelysúly |
1 Arany | Whitaker, PernellPernell Whitaker | Ökölvívás | Könnyűsúly |
1 Arany | Page, JerryJerry Page | Ökölvívás | Kisváltósúly |
1 Arany | Breland, MarkMark Breland | Ökölvívás | Váltósúly |
1 Arany | Tate, FrankFrank Tate | Ökölvívás | Nagyváltósúly |
1 Arany | Tillman, HenryHenry Tillman | Ökölvívás | Nehézsúly |
1 Arany | Biggs, TyrellTyrell Biggs | Ökölvívás | Szupernehézsúly |
1 Arany | Nemzeti válogatott Dusty Dvorak Dave Saunders Steve Salmons Paul Sunderland Rich Duwelius Steve Timmons Craig Buck Marc Waldie Chris Marlowe Aldis Berzins Pat Powers Karch Kiraly | Röplabda | Férfi |
1 Arany | Etzel, EdEd Etzel | Sportlövészet | Férfi sportpuska fekvő |
1 Arany | Dryke, MattMatt Dryke | Sportlövészet | Skeet |
1 Arany | Spurgin, PatPat Spurgin | Sportlövészet | Női légpuska |
1 Arany | Ruiz-Conforto, TracieTracie Ruiz-Conforto | Szinkronúszás | Egyéni |
1 Arany | Ruiz-Conforto, TracieTracie Ruiz-Conforto Candy Costie | Szinkronúszás | Páros |
1 Arany | Vidmar, PeterPeter Vidmar Bart Conner Mitch Gaylord Tim Daggett Jim Hartung Scott Johnson | Torna | Férfi csapat összetett |
1 Arany | Conner, BartBart Conner | Torna | Férfi korlát |
1 Arany | Vidmar, PeterPeter Vidmar | Torna | Férfi lólengés |
1 Arany | Retton, Mary LouMary Lou Retton | Torna | Női egyéni összetett |
1 Arany | McNamara, JulianneJulianne McNamara | Torna | Női felemás korlát |
1 Arany | Gaines, RowdyRowdy Gaines | Úszás | Férfi 100 m gyors |
1 Arany | DiCarlo, GeorgeGeorge DiCarlo | Úszás | Férfi 400 m gyors |
1 Arany | O’Brien, MikeMike O’Brien | Úszás | Férfi 1500 m gyors |
1 Arany | Cavanaugh, ChrisChris Cavanaugh Michael Heath Matt Biondi Rowdy Gaines Tom Jager Robin Leamy | Úszás | Férfi 4 × 100 m gyorsváltó |
1 Arany | Heath, MichaelMichael Heath David Larson Jeff Float Bruce Hayes Geoff Gaberino Rich Saeger | Úszás | Férfi 4 × 200 m gyorsváltó |
1 Arany | Carey, RickRick Carey | Úszás | Férfi 100 m hát |
1 Arany | Carey, RickRick Carey | Úszás | Férfi 200 m hát |
1 Arany | Lundquist, SteveSteve Lundquist | Úszás | Férfi 100 m mell |
1 Arany | Carey, RickRick Carey Steve Lundquist Pablo Morales Rowdy Gaines Dave Wilson Rich Schroeder Michael Heath Tom Jager | Úszás | Férfi 4 × 100 m vegyes váltó |
1 Arany | Hogshead, NancyNancy Hogshead | Úszás | Női 100 m gyors |
1 Arany | Steinseifer, CarrieCarrie Steinseifer | Úszás | Női 100 m gyors |
1 Arany | Wayte, MaryMary Wayte | Úszás | Női 200 m gyors |
1 Arany | Cohen, TiffanyTiffany Cohen | Úszás | Női 400 m gyors |
1 Arany | Cohen, TiffanyTiffany Cohen | Úszás | Női 800 m gyors |
1 Arany | Johnson, JennaJenna Johnson Carrie Steinseifer Dara Torres Nancy Hogshead Jill Sterkel Mary Wayte | Úszás | Női 4 × 100 m gyorsváltó |
1 Arany | Andrews, TheresaTheresa Andrews | Úszás | Női 100 m hát |
1 Arany | Meagher, Mary T.Mary T. Meagher | Úszás | Női 100 m pillangó |
1 Arany | Meagher, Mary T.Mary T. Meagher | Úszás | Női 200 m pillangó |
1 Arany | Caulkins, TracyTracy Caulkins | Úszás | Női 200 m vegyes |
1 Arany | Caulkins, TracyTracy Caulkins | Úszás | Női 400 m vegyes |
1 Arany | Andrews, TheresaTheresa Andrews Tracy Caulkins Mary T. Meagher Nancy Hogshead Betsy Mitchell Susan Rapp Jenna Johnson Carrie Steinseifer | Úszás | Női 4 × 100 m vegyes váltó |
1 Arany | Erickson, StevenSteven Erickson William Earl Buchan | Vitorlázás | Csillaghajó |
1 Arany | Trevelyan, EdEd Trevelyan Robbie Haines Rod Davis | Vitorlázás | Soling |
1 Arany | McKee, JonathanJonathan McKee William Carl Buchan | Vitorlázás | Soling |
2 Ezüst | Graddy, SamSam Graddy | Atlétika | Férfi 100 m |
2 Ezüst | Baptiste, KirkKirk Baptiste | Atlétika | Férfi 200 m |
2 Ezüst | Foster, GregGreg Foster | Atlétika | Férfi 110 m gát |
2 Ezüst | Harris, DannyDanny Harris | Atlétika | Férfi 400 m gát |
2 Ezüst | Tully, MikeMike Tully | Atlétika | Férfi rúdugrás |
2 Ezüst | Conley, MikeMike Conley | Atlétika | Férfi hármasugrás |
2 Ezüst | Carter, MikeMike Carter | Atlétika | Férfi súlylökés |
2 Ezüst | Wilkins, MacMac Wilkins | Atlétika | Férfi diszkoszvetés |
2 Ezüst | Brown, AliceAlice Brown | Atlétika | Női 100 m |
2 Ezüst | Joyner, Florence GriffithFlorence Griffith Joyner | Atlétika | Női 200 m |
2 Ezüst | Cheeseborough, ChandraChandra Cheeseborough | Atlétika | Női 400 m |
2 Ezüst | Gallagher, KimKim Gallagher | Atlétika | Női 800 m |
2 Ezüst | Brown, JudiJudi Brown | Atlétika | Női 400 m gát |
2 Ezüst | Deniz, LeslieLeslie Deniz | Atlétika | Női diszkoszvetés |
2 Ezüst | Joyner-Kersee, JackieJackie Joyner-Kersee | Atlétika | Női hétpróba |
2 Ezüst | Gibson, GregGreg Gibson | Birkózás | Kötöttfogás, 100 kg |
2 Ezüst | Davis, BarryBarry Davis | Birkózás | Szabadfogás, 57 kg |
2 Ezüst | Rein, AndrewAndrew Rein | Birkózás | Szabadfogás, 68 kg |
2 Ezüst | Berland, RobertRobert Berland | Cselgáncs | Férfi középsúly |
2 Ezüst | Clark, DavidDavid Clark Jon Smith Otto Stekl Alan Forney | Evezés | Férfi kormányos nélküli négyes |
2 Ezüst | Kiefer, TomTom Kiefer Gregory Springer Michael Bach Edward Ives John Stillings | Evezés | Férfi kormányos négyes |
2 Ezüst | Lubsen, ChipChip Lubsen Andrew Sudduth John Terwilliger Chris Penny Tom Darling Fred Borchelt Charles Clapp, III Bruce Ibbetson Bob Jaugstetter | Evezés | Férfi nyolcas |
2 Ezüst | Geer, CarlieCarlie Geer | Evezés | Női egypárevezős |
2 Ezüst | Marden, AnneAnne Marden Lisa Rohde Joan Lind Ginny Gilder Kelly Rickon | Evezés | Női kormányos négypárevezős |
2 Ezüst | McKinney, RichardRichard McKinney | Íjászat | Férfi egyéni |
2 Ezüst | Vails, NelsonNelson Vails | Kerékpározás | Férfi egyéni sprint |
2 Ezüst | Grylls, DaveDave Grylls Steve Hegg Pat McDonough Leonard Harvey Nitz Brent Emery | Kerékpározás | Férfi csapat üldözőverseny |
2 Ezüst | Twigg, RebeccaRebecca Twigg | Kerékpározás | Női egyéni mezőnyverseny |
2 Ezüst | Homfeld, ConradConrad Homfeld | Lovaglás | Egyéni díjugratás |
2 Ezüst | Stives, KarenKaren Stives | Lovaglás | Egyéni lovastusa |
2 Ezüst | Kimball, BruceBruce Kimball | Műugrás | Férfi egyéni toronyugrás |
2 Ezüst | McCormick, KellyKelly McCormick | Műugrás | Női egyéni műugrás |
2 Ezüst | Mitchell, MicheleMichele Mitchell | Műugrás | Női egyéni toronyugrás |
2 Ezüst | Hill, VirgilVirgil Hill | Ökölvívás | Középsúly |
2 Ezüst | Storm, MikeMike Storm Greg Losey Dean Glenesk | Öttusa | Csapat |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Paula Weishoff Sue Woodstra Rita Crockett Laurie Flachmeier Carolyn Becker Flo Hyman Rose Magers Julie Vollertsen Debbie Green Kim Ruddins Jeanne Beauprey Linda Chisholm | Röplabda | Női |
2 Ezüst | Fox, RubyRuby Fox | Sportlövészet | Női sportpisztoly |
2 Ezüst | Martinez, MarioMario Martinez | Súlyemelés | +110 kg |
2 Ezüst | Vidmar, PeterPeter Vidmar | Torna | Férfi egyéni összetett |
2 Ezüst | Gaylord, MitchMitch Gaylord | Torna | Férfi ugrás |
2 Ezüst | Retton, Mary LouMary Lou Retton Julianne McNamara Kathy Johnson Michelle Dusserre Tracee Talavera Pam Bileck | Torna | Női csapat összetett |
2 Ezüst | McNamara, JulianneJulianne McNamara | Torna | Női talaj |
2 Ezüst | Retton, Mary LouMary Lou Retton | Torna | Női ugrás |
2 Ezüst | Heath, MichaelMichael Heath | Úszás | Férfi 200 m gyors |
2 Ezüst | Mykkanen, JohnJohn Mykkanen | Úszás | Férfi 400 m gyors |
2 Ezüst | DiCarlo, GeorgeGeorge DiCarlo | Úszás | Férfi 1500 m gyors |
2 Ezüst | Wilson, DaveDave Wilson | Úszás | Férfi 100 m hát |
2 Ezüst | Morales, PabloPablo Morales | Úszás | Férfi 100 m pillangó |
2 Ezüst | Morales, PabloPablo Morales | Úszás | Férfi 200 m vegyes |
2 Ezüst | Woodhead, SippySippy Woodhead | Úszás | Női 200 m gyors |
2 Ezüst | Michelle Richardson | Úszás | Női 800 m gyors |
2 Ezüst | Mitchell, BetsyBetsy Mitchell | Úszás | Női 100 m hát |
2 Ezüst | White, AmyAmy White | Úszás | Női 200 m hát |
2 Ezüst | Rapp, SusanSusan Rapp | Úszás | Női 200 m mell |
2 Ezüst | Johnson, JennaJenna Johnson | Úszás | Női 100 m pillangó |
2 Ezüst | Hogshead, NancyNancy Hogshead | Úszás | Női 200 m vegyes |
2 Ezüst | Steele, ScottScott Steele | Vitorlázás | Férfi szörfvitorlázás |
2 Ezüst | Bertrand, JohnJohn Bertrand | Vitorlázás | Finn dingi |
2 Ezüst | Steinfeld, ChrisChris Steinfeld Steve Benjamin | Vitorlázás | 470-es osztály |
2 Ezüst | Glaser, JayJay Glaser Randy Smyth | Vitorlázás | Tornádó |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Craig Wilson Kevin Robertson Gary Figueroa Peter Campbell Doug Burke Joe Vargas Jon Svendsen John Siman Drew McDonald Terry Schroeder Jody Campbell Timothy Shaw Chris Dorst | Vízilabda | Férfi |
3 Bronz | Thomas Jefferson | Atlétika | Férfi 200 m |
3 Bronz | McKay, AntonioAntonio McKay | Atlétika | Férfi 400 m |
3 Bronz | Earl Jones | Atlétika | Férfi 800 m |
3 Bronz | Diemer, BrianBrian Diemer | Atlétika | Férfi 3000 m akadály |
3 Bronz | Bell, EarlEarl Bell | Atlétika | Férfi rúdugrás |
3 Bronz | Laut, DaveDave Laut | Atlétika | Férfi súlylökés |
3 Bronz | John Powell | Atlétika | Férfi diszkoszvetés |
3 Bronz | Turner, KimKim Turner | Atlétika | Női 100 m gát |
3 Bronz | Huntley, JoniJoni Huntley | Atlétika | Női magasugrás |
3 Bronz | Martinez, JimJim Martinez | Birkózás | Kötöttfogás, 68 kg |
3 Bronz | Liddie, EdEd Liddie | Cselgáncs | Férfi légsúly |
3 Bronz | Still, KevinKevin Still Robert Espeseth, Jr. Doug Herland | Evezés | Férfi kormányos kettes |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Gwen Cheeseman Beth Anders Kathy McGahey Anita Miller Gina Buggy Chris Larson Mason Beth Beglin Marcy Place-von Schottenstein Julie Staver Diane Moyer Sheryl Johnson Char Morett Karen Shelton Brenda Stauffer Leslie Milne Judy Strong | Gyeplabda | Női |
3 Bronz | Barton, GregGreg Barton | Kajak-kenu | Férfi kajak egyes 1000 m |
3 Bronz | Kiefel, RonRon Kiefel Roy Knickman Davis Phinney Andrew Weaver | Kerékpározás | Férfi csapat időfutam |
3 Bronz | Nitz, Leonard HarveyLeonard Harvey Nitz | Kerékpározás | Férfi egyéni üldözőverseny |
3 Bronz | Merriott, RonRon Merriott | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
3 Bronz | Seufert, ChristinaChristina Seufert | Műugrás | Női egyéni műugrás |
3 Bronz | Wyland, WendyWendy Wyland | Műugrás | Női egyéni toronyugrás |
3 Bronz | Holyfield, EvanderEvander Holyfield | Ökölvívás | Félnehézsúly |
3 Bronz | Carlisle, DanDan Carlisle | Sportlövészet | Trap |
3 Bronz | Jewell, WandaWanda Jewell | Sportlövészet | Női sportpuska összetett |
3 Bronz | Carlton, GuyGuy Carlton | Súlyemelés | 110 kg |
3 Bronz | Gaylord, MitchMitch Gaylord | Torna | Férfi korlát |
3 Bronz | Gaylord, MitchMitch Gaylord | Torna | Férfi gyűrű |
3 Bronz | Daggett, TimTim Daggett | Torna | Férfi lólengés |
3 Bronz | Retton, Mary LouMary Lou Retton | Torna | Női talaj |
3 Bronz | Retton, Mary LouMary Lou Retton | Torna | Női felemás korlát |
3 Bronz | Johnson, KathyKathy Johnson | Torna | Női gerenda |
3 Bronz | Westbrook, PeterPeter Westbrook | Vívás | Férfi kard, egyéni |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Sam Graddy | 100 m | 10,29 | 1. | 2. | 10,15 | 1. | 2. | 10,27 | 2. | 3. | 10,19 | |
Ron Brown | 10,58 | 1. | 31.* | 10,40 | 2. | 10. | 10,34 | 4. | 5.* | 10,26 | 4. | |
Carl Lewis | 10,32 | 1. | 3.* | 10,04 | 1. | 1. | 10,14 | 1. | 1. | 9,99 | ||
200 m | 21,02 | 1. | 14. | 20,48 | 1. | 3.* | 20,27 | 1. | 1. | 19,80 | ||
Kirk Baptiste | 20,63 | 1. | 2.* | 20,48 | 1. | 3.* | 20,29 | 1. | 2. | 19,96 | ||
Thomas Jefferson | 20,63 | 1. | 2.* | 20,47 | 1. | 2. | 20,40 | 2. | 3. | 20,26 | ||
Alonzo Babers | 400 m | 45,81 | 1. | 8. | 44,75 | 1. | 2. | 45,17 | 2. | 6. | 44,27 | |
Antonio McKay | 45,55 | 1. | 3. | 44,72 | 1. | 1. | 44,92 | 3. | 3. | 44,71 | ||
Sunder Nix | 45,42 | 1. | 1. | 45,31 | 2. | 8. | 45,41 | 4. | 10. | 44,75 | 5. | |
Earl Jones | 800 m | 1:47,75 | 1. | 29. | 1:45,44 | 1. | 5. | 1:44,51 | 3. | 3. | 1:43,83 | |
Johnny Gray | 1:47,19 | 1. | 18. | 1:45,82 | 3. | 14. | 1:45,82 | 3. | 9. | 1:47,89 | 7. | |
John Marshall | 1:47,99 | 3. | 33. | 1:47,18 | 5. | 25. | kiesett | |||||
Jim Spivey | 1500 m | 3:40,58 | 2. | 13. | 3:36,53 | 2. | 9. | 3:36,07 | 5. | |||
Steve Scott | 3:41,02 | 2. | 17. | 3:35,71 | 2. | 2. | 3:39,86 | 10. | ||||
Sydney Maree | nem állt rajthoz | kiesett | ||||||||||
Doug Padilla | 5000 m | 13:52,56 | 6. | 29. | 13:41,73 | 6. | 16. | 13:23,56 | 7. | |||
Steve Lacy | 13:46,16 | 2.* | 9.** | 13:46,65 | 10. | 23. | kiesett | |||||
Don Clary | 13:44,97 | 3. | 4. | 13:46,02 | 12. | 20. | kiesett | |||||
Pat Porter | 10 000 m | 28:19,94 | 7. | 7. | 28:34,59 | 15. | ||||||
Craig Virgin | 28:37,58 | 9. | 22. | kiesett | ||||||||
Paul Cummings | 29:09,82 | 9. | 29. | kiesett | ||||||||
Pete Pfitzinger | Maraton | 2:13:53 | 11. | |||||||||
Alberto Salazar | 2:14:19 | 15. | ||||||||||
John Tuttle | nem ért célba | |||||||||||
Roger Kingdom | 110 m gát | 13,53 | 1. | 4.* | 13,24 | 1. | 1.* | 13,20 | ||||
Greg Foster | 13,24 | 1. | 1. | 13,24 | 1. | 1.* | 13,23 | |||||
Tonie Campbell | 13,53 | 1. | 4.* | 13,56 | 2. | 5. | 13,55 | 5. | ||||
Edwin Moses | 400 m gát | 49,33 | 1. | 1. | 48,51 | 1. | 1. | 47,75 | ||||
Danny Harris | 49,81 | 1. | 7.* | 48,92 | 1. | 2. | 48,13 | |||||
Tranel Hawkins | 49,51 | 1. | 3. | 48,94 | 2. | 3. | 49,42 | 6. | ||||
Brian Diemer | 3000 m akadály | 8:25,92 | 1. | 3. | 8:18,36 | 3. | 3. | 8:14,06 | ||||
Henry Marsh | 8:29,23 | 4. | 8. | 8:20,57 | 4. | 10. | 8:14,25 | 4. | ||||
John Gregorek | 8:38,43 | 8. | 24. | 8:38,19 | 11. | 22. | kiesett | |||||
Jim Heiring | 20 km gyaloglás | 1:30:20 | 23. | |||||||||
Dan O'Connor | 1:35:12 | 33. | ||||||||||
Marco Evoniuk | 1:25:42 | 7. | ||||||||||
50 km gyaloglás | nem ért célba | |||||||||||
Carl Schueler | 3:59:46 | 6. | ||||||||||
Vince O'Sullivan | 4:22:51 | 14. | ||||||||||
Sam Graddy Ron Brown Calvin Smith Carl Lewis | 4 × 100 m váltó | 38,89 | 1. | 1. | 38,44 | 1. | 1. | 37,83 | ||||
Sunder Nix Ray Armstead Alonzo Babers Antonio McKay Walter McCoy Willie Smith | 4 × 400 m váltó | 3:01,44 | 1. | 1. | 3:00,19 | 1. | 1. | 2:57,91 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Dwight Stones | Magasugrás | 224 cm | 8. | 231 cm | 4. |
Doug Nordquist | 224 cm | 1. | 229 cm | 5. | |
Milton Goode | 224 cm | 1. | érvényes kísérlet nélkül | ||
Mike Tully | Rúdugrás | 545 cm | 1. | 565 cm | |
Earl Bell | 545 cm | 1. | 560 cm | ||
Doug Lytle | 530 cm | 10. | 540 cm | 6. | |
Carl Lewis | Távolugrás | 830 cm | 1. | 854 cm | |
Larry Myricks | 802 cm (holtverseny) 780 cm | 2. | 816 cm | 4. | |
Mike McRae | 789 cm | 8. | 763 cm | 11. | |
Al Joyner | Hármasugrás | 16,85 m | 4. | 17,26 m | |
Mike Conley | 17,36 m | 1. | 17,18 m | ||
Willie Banks | 16,59 m | 9. | 16,75 m | 6. | |
Mike Carter | Súlylökés | 20,69 m | 1. | 21,09 m | |
Dave Laut | 20,01 m | 5. | 20,97 m | ||
Augie Wolf | 20,55 m | 2. | 20,93 m | 4. | |
Mac Wilkins | Diszkoszvetés | 65,86 m | 1. | 66,30 m | |
John Powell | 62,92 m | 4. | 65,46 m | ||
Art Burns | 62,60 m | 6. | 64,98 m | 5. | |
Bill Green | Kalapácsvetés | 71,38 m | 10. | 75,60 m | 5. |
Jud Logan | 71,18 m | 13. | kiesett | ||
Edward Burke | 67,52 m | 18. | kiesett | ||
Tom Petranoff | Gerelyhajítás | 85,96 m | 1. | 78,40 m | 10. |
Duncan Atwood | 79,34 m | 12. | 78,10 m | 11. | |
Steve Roller | 75,50 m | 18. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
John Crist | Tízpróba | 11,33 | 726 | 698 cm | 816 | 14,05 m | 731 | 206 cm | 909 | 48,45 | 877 | 15,01 | 847 | 46,18 m | 803 | 480 cm | 1005 | 61,88 m | 784 | 4:23,78 | 632 | 8130 | 6. |
Jim Wooding | 11,04 | 795 | 701 cm | 822 | 13,90 m | 722 | 197 cm | 831 | 47,62 | 917 | 14,57 | 896 | 47,38 m | 825 | 460 cm | 957 | 57,20 m | 726 | 4:28,31 | 600 | 8091 | 7. | |
Tim Bright | 11,22 | 752 | 675 cm | 767 | 13,80 m | 716 | 200 cm | 857 | 48,87 | 857 | 14,52 | 901 | 41,74 m | 719 | 540 cm | 1143 | 53,66 m | 681 | 4:49,27 | 469 | 7862 | 12. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Evelyn Ashford | 100 m | 11,06 | 1. | 1. | 11,21 | 1. | 1.* | 11,03 | 1. | 2. | 10,97 | |
Alice Brown | 11,15 | 1. | 2. | 11,35 | 1. | 3. | 11,31 | 1. | 5. | 11,13 | ||
Jeanette Bolden | 11,25 | 1. | 5. | 11,42 | 2. | 6.* | 11,48 | 2. | 8. | 11,25 | 4. | |
Valerie Brisco-Hooks | 200 m | 23,30 | 1. | 7.* | 22,78 | 2. | 5. | 22,28 | 1. | 2. | 21,81 | |
Florence Griffith Joyner | 22,56 | 1. | 1. | 22,33 | 1. | 1. | 22,27 | 1. | 1. | 22,04 | ||
Randy Givens | 22,88 | 1. | 3. | 22,81 | 2. | 6. | 22,69 | 3. | 7. | 22,36 | 6. | |
Chandra Cheeseborough | 400 m | 50,94 | 1. | 1. | 50,32 | 1. | 1. | 49,05 | ||||
Lillie Leatherwood | 52,05 | 1. | 4. | 50,83 | 2. | 2. | 50,25 | 5. | ||||
Valerie Brisco-Hooks | 51,42 | 1. | 2. | 51,14 | 1. | 5. | 48,83 | |||||
Kim Gallagher | 800 m | 2:00,37 | 1. | 1. | 2:00,48 | 1. | 4. | 1:58,63 | ||||
Robin Campbell | 2:01,72 | 2. | 4. | 2:01,21 | 5. | 6. | kiesett | |||||
Ruth Wysocki | 2:04,05 | 2. | 11. | 2:02,31 | 3. | 9. | 2:00,34 | 6. | ||||
1500 m | 4:06,65 | 3. | 3. | 4:08,92 | 8. | |||||||
Missy Kane | 4:11,86 | 7. | 13. | kiesett | ||||||||
Diana Richburg | 4:13,35 | 8. | 14. | kiesett | ||||||||
Cindy Bremser | 3000 m | 8:43,97 | 2. | 2. | 8:42,78 | 4. | ||||||
Joan Hansen | 8:58,64 | 2. | 14. | 8:51,53 | 8. | |||||||
Mary Decker-Slaney | 8:44,38 | 1. | 3. | nem ért célba | ||||||||
Joan Benoit | Maraton | 2:24:52 | ||||||||||
Julie Brown | 2:47:33 | 36. | ||||||||||
Julie Isphording | nem ért célba | |||||||||||
Benita Fitzgerald-Brown | 100 m gát | 13,13 | 1. | 2. | 12,98 | 1. | 1. | 12,84 | ||||
Kim Turner | 13,33 | 2. | 8. | 13,11 | 1. | 3. | 13,06 | * | ||||
Pam Page | 13,32 | 1. | 5.** | 13,36 | 4. | 9. | 13,40 | 8. | ||||
Judi Brown | 400 m gát | 55,97 | 1. | 2. | 55,97 | 2. | 5. | 55,20 | ||||
Sharrieffa Barksdale | 56,89 | 2. | 6. | 56,19 | 5. | 7. | kiesett | |||||
Angie Wright-Scott | 59,77 | 6. | 21. | |||||||||
Alice Brown Jeanette Bolden Chandra Cheeseborough Evelyn Ashford | 4 × 100 m váltó | 42,59 | 1. | 1. | 41,65 | |||||||
Lillie Leatherwood Sherri Howard Valerie Brisco-Hooks Chandra Cheeseborough Diane Dixon Denean Howard-Hill | 4 × 400 m váltó | 3:22,82 | 1. | 1. | 3:18,29 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Joni Huntley | Magasugrás | 190 cm | 7. | 197 cm | |
Louise Ritter | 190 cm | 11. | 191 cm | 8. | |
Pam Spencer | 190 cm | 6. | 185 cm | 11. | |
Angie Thacker | Távolugrás | 636 cm | 10. | 678 cm | 4. |
Jackie Joyner-Kersee | 676 cm | 1. | 677 cm | 5. | |
Carol Lewis | 655 cm | 6. | 643 cm | 9. | |
Carol Cady | Súlylökés | 17,23 m (holtverseny) 17,22 m | 7. | ||
Ramona Pagel | 16,06 m | 11. | |||
Lorna Griffin | 17,00 m | 9. | |||
Diszkoszvetés | 53,34 m | 12. | 50,16 m | 12. | |
Leslie Deniz | 56,24 m | 4. | 64,86 m | ||
Laura DeSnoo | 53,76 m | 11. | 54,84 m | 10. | |
Karin Smith | Gerelyhajítás | 61,38 m | 7. | 62,06 m | 8. |
Cathy Sulinski | 59,00 m | 12. | 58,38 m | 10. | |
Lynda Hughes Sutfin | 55,92 m | 18. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Jackie Joyner-Kersee | Hétpróba | 13,63 | 914 | 180 cm | 1031 | 14,39 m | 861 | 24,05 | 933 | 611 cm | 930 | 44,52 m | 835 | 2:13,03 | 881 | 6385 | |
Cindy Greiner | 13,71 | 903 | 183 cm | 1059 | 13,36 m | 801 | 24,40 | 900 | 615 cm | 939 | 40,86 m | 779 | 2:11,75 | 900 | 6281 | 4. | |
Jodi Anderson | 14,40 | 817 | 165 cm | 885 | 11,02 m | 657 | nem indult | nem ért célba |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | 5. helyért | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mark Fuller | 48 kg | A csoport | 5. | kiesett | helyezetlen | ||
Frank Famiano | 57 kg | B csoport Servio Severino (DOM) | 3. | Benni Ljungbeck (SWE) feladta (sérülés) | 5. | ||
Abdurrahim Kuzu | 62 kg | A csoport Morten Brekke (NOR) | 2. | Hugo Dietsche (SUI) 4–8 | 4. | ||
Jim Martinez | 68 kg | B csoport Antonios Papadopoulos (GRE) | 2. | Ştefan Negrişan (ROM) kétvállas | |||
Chris Catalfo | 74 kg | A csoport Kim Jongnam (Kim Yeong-Nam) (KOR) | 4. | kiesett | 7. | ||
Dan Chandler | 82 kg | A csoport | 7. | kiesett | helyezetlen | ||
Steve Fraser | 90 kg | A csoport az 1. fordulóban erőnyerő | 1. | Ilie Matei (ROM) 1–1 | |||
Greg Gibson | 100 kg | B csoport Fudzsita Josihiro (JPN) | 1. | Vasile Andrei (ROM) 0–12 | |||
Jeff Blatnick | +100 kg | A csoport Refik Memišević (YUG) | 1. | Tomas Johansson (SWE) 2–0 |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | 5. helyért | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Bobby Weaver | 48 kg | B csoport Reiner Heugabel (FRG) | 1. | Irie Takasi (JPN) kétvállas | |||
Joe Gonzales | 52 kg | B csoport Šaban Trstena (YUG) | 4. | kiesett | helyezetlen | ||
Barry Davis | 57 kg | B csoport Kuan Pu-ni-ma (Guan Bunima) (CHN) | 1. | Tomijama Hideaki (JPN) 3–8 | |||
Randy Lewis | 62 kg | B csoport Mark Dunbar (GBR) | 1. | Akaisi Kószei (JPN) 24–11 | |||
Andrew Rein | 68 kg | A csoport Georgios Athanasiadis (GRE) | 1. | Ju Inthak (Yu In-Tak) (KOR) 5–5 | |||
Dave Schultz | 74 kg | A csoport Pekka Rauhala (FIN) | 1. | Martin Knosp (FRG) 4–1 | |||
Mark Schultz | 82 kg | B csoport Ken Reinsfield (NZL) | 1. | Nagasima Hidejuki (JPN) 13–0 | |||
Ed Banach | 90 kg | A csoport Edwin Lins (AUT) | 1. | Óta Akira (JPN) 15–3 | |||
Lou Banach | 100 kg | B csoport Hayri Sezgin (TUR) | 1. | Joseph Atiyeh (SYR) kétvállas | |||
Bruce Baumgartner | +100 kg | A csoport Vasile Andrei (ROM) | 1. | Bob Molle (CAN) 10–2 |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág nyolcaddöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Ed Liddie | Légsúly | A | erőnyerő | Jorge di Noco (ARG) GY | Peter Jupke (FRG) GY | Kim Dzsejop (Kim Jae-Yeop) (KOR) V | Guy Delvingt (FRA) GY | ||||||
Craig Agena | Harmatsúly | B | erőnyerő | Alfredo Chinchilla (NOR) V | kiesett | 20. | |||||||
Mike Swain | Könnyűsúly | A | Frank Evensen (NOR) GY | Yousuf Al-Hammad (KUW) GY | Luiz Onmura (BRA) V | kiesett | 11. | ||||||
Brett Barron | Váltósúly | A | erőnyerő | Sayed Al-Tubaikh (KUW) V | Rob Henneveld (HOL) V | kiesett | 9. | ||||||
Robert Berland | Középsúly | B | Mohamed Lamine Sane (GUI) GY | Magnus Büchel (LIE) GY | Densign White (GBR) GY | Wálter Carmona (BRA) GY | Peter Seisenbacher (AUT) V | ||||||
Leo White | Félnehézsúly | A | Robert Van de Walle (BEL) GY | Tareq Al-Ghareeb (KUW) GY | Bjarni Friðriksson (ISL) V | kiesett | 11. | ||||||
Doug Nelson | Nehézsúly | A | Ricardo Andersen (ARG) GY | Alexander von der Groeben (FRG) GY | Angelo Parisi (FRA) V | Cso Jongcshol (Jo Yong-Cheol) (KOR) V | 5. | ||||||
Dewey Mitchell | Nyílt | A | Fred Blaney (CAN) GY | kiesett | 11. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
John Biglow | Egypárevezős | 7:31,30 | 3. | 7:21,47 | 1. | 7:24,98 | 3. | A | 7:12,00 | 4. | 4. |
Bradley Lewis Paul Enquist | Kétpárevezős | 6:38,21 | 2. | 6:38,32 | 1. | A | 6:36,87 | 1. | |||
Dave De Ruff John Strotbeck, III | Kormányos nélküli kettes | 7:00,34 | 3. | erőnyerő | 6:59,10 | 3. | A | 6:58,46 | 6. | 6. | |
Kevin Still Robert Espeseth, Jr. Doug Herland | Kormányos kettes | 7:17,80 | 2. | 7:22,88 | 1. | A | 7:12,81 | 3. | |||
Curtis Fleming Greg Montesi Ridgely Johnson Bruce Beall | Négypárevezős | 6:13,51 | 4. | 6:14,32 | 4. | B | 6:11,50 | 1. | 7. | ||
David Clark Jon Smith Otto Stekl Alan Forney | Kormányos nélküli négyes | 6:11,58 | 1. | erőnyerő | A | 6:06,10 | 2. | ||||
Tom Kiefer Gregory Springer Michael Bach Edward Ives John Stillings | Kormányos nélküli négyes | 6:11,58 | 1. | erőnyerő | A | 6:06,10 | 2. | ||||
Tom Kiefer Gregory Springer Michael Bach Edward Ives John Stillings | Kormányos négyes | 6:21,94 | 2. | 6:27,55 | 2. | A | 6:20,28 | 2. | |||
Chip Lubsen Andrew Sudduth John Terwilliger Chris Penny Tom Darling Fred Borchelt Charles Clapp, III Bruce Ibbetson Bob Jaugstetter | Nyolcas | 5:51,95 | 1. | erőnyerő | A | 5:41,74 | 2. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Carlie Geer | Egypárevezős | 3:45,05 | 1. | erőnyerő | 3:57,93 | 2. | A | 3:43,89 | 2. | ||
Cathy Thaxton-Tippett Judy Geer | Kétpárevezős | 3:30,91 | 3. | 3:29,40 | 4. | A | 3:32,33 | 6. | 6. | ||
Barbara Kirch Chari Towne | Kormányos nélküli kettes | A | 3:44,35 | 5. | 5. | ||||||
Abby Peck Patricia Spratlen Jan Harville Liz Miles Valerie McClain-Ward | Kormányos négyes | 3:28,02 | 3. | 3:23,70 | 1. | A | 3:23,58 | 4. | 4. | ||
Anne Marden Lisa Rohde Joan Lind Ginny Gilder Kelly Rickon | Kormányos négypárevezős | 3:14,68 | 1. | erőnyerő | A | 3:15,57 | 2. | ||||
Jeanne Flanagan Holly Metcalf Carol Bower Carie Graves Shyril O'Steen Kristine Norelius Kristen Thorsness Kathy Keeler Betsy Beard | Nyolcas | A | 2:59,80 | 1. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Amerikai férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1984FgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 5 | 5 | 0 | 0 | 17 | 4 | +13 | 10 |
NSZK (FRG) | 5 | 3 | 1 | 1 | 12 | 4 | +8 | 7 |
India (IND) | 5 | 3 | 1 | 1 | 14 | 9 | +5 | 7 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 2 | 0 | 3 | 11 | 12 | –1 | 4 |
Malajzia (MAL) | 5 | 1 | 0 | 4 | 6 | 17 | –11 | 2 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 0 | 0 | 5 | 4 | 18 | –14 | 0 |
1984. július 29. 17:15 Sablon:1984FgyepINDUSA
| India (IND) | 5–1 | Egyesült Államok (USA) | |
(2–1) |
1984. július 31. 10:15 Sablon:1984FgyepFRGUSA
| NSZK (FRG) | 4–0 | Egyesült Államok (USA) | |
(3–0) |
1984. augusztus 2. 10:15 Sablon:1984FgyepMASUSA
| Malajzia (MAL) | 4–1 | Egyesült Államok (USA) | |
(2–1) |
1984. augusztus 4. 14:30 Sablon:1984FgyepESPUSA
| Spanyolország (ESP) | 3–1 | Egyesült Államok (USA) | |
(1–1) |
1984. augusztus 6. 8:30 Sablon:1984FgyepAUSUSA
| Ausztrália (AUS) | 2–1 | Egyesült Államok (USA) | |
(1–0) |
- A 9–12. helyért
1984. augusztus 8. 21:00 Sablon:1984FgyepUSAKEN
| Egyesült Államok (USA) | 1–1 (h. u.) | Kenya (KEN) | |
(0–0, 1–1) | ||||
Büntetőpárbaj: | ||||
5–6 |
- A 11. helyért
1984. augusztus 10. 8:00 Sablon:1984FgyepMASUSA2
| Malajzia (MAL) | 3–3 (h. u.) | Egyesült Államok (USA) | |
(1–0, 3–3) | ||||
Büntetőpárbaj: | ||||
9–8 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) | 12. |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Amerikai női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1984. augusztus 1. 17:15 Sablon:1984NgyepUSACAN
| Egyesült Államok (USA) | 4–1 | Kanada (CAN) | |
(2–0) |
1984. augusztus 3. 8:00 Sablon:1984NgyepNEDUSA
| Hollandia (HOL) | 2–1 | Egyesült Államok (USA) | |
(1–0) |
1984. augusztus 4. 16:15 Sablon:1984NgyepUSANZL
| Egyesült Államok (USA) | 2–0 | Új-Zéland (NZL) | |
(1–0) |
1984. augusztus 7. 13:45 Sablon:1984NgyepAUSUSA
| Ausztrália (AUS) | 3–1 | Egyesült Államok (USA) | |
(2–1) |
1984. augusztus 9. 13:15 Sablon:1984NgyepFRGUSA
| NSZK (FRG) | 1–1 | Egyesült Államok (USA) | |
(0–1) |
- Végeredmény
Helyezés | Csapat Sablon:1984NgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 Arany | Hollandia (HOL) | 5 | 4 | 1 | 0 | 14 | 6 | +8 | 9 |
2 Ezüst | NSZK (FRG) | 5 | 2 | 2 | 1 | 9 | 9 | 0 | 6 |
3 Bronz | Egyesült Államok (USA) | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 7 | +2 | 5 |
4. | Ausztrália (AUS) | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 7 | +2 | 5 |
A bronzéremről az Egyesült Államok és Ausztrália között egy külön büntetőpárbaj döntött, melyet az Egyesült Államok nyert meg 10–5-re. | |||||||||
5. | Kanada (CAN) | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 11 | –2 | 5 |
6. | Új-Zéland (NZL) | 5 | 0 | 0 | 5 | 2 | 12 | –10 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Darrell Pace | Férfi egyéni | 1317 | 1. | 1299 | 1. | 2616 | |
Richard McKinney | 1295 | 2. | 1269 | 5. | 2564 | ||
Glenn Meyers | 1246 | 12. | 1242 | 17. | 2488 | 12. | |
Trena King | Női egyéni | 1265 | 4. | 1243 | 11. | 2508 (holtverseny) 288 | 7. |
Ruth Rowe | 1223 | 18. | 1254 | 6. | 2477 | 12. | |
Benita Edds | 1174 | 37. | 1192 | 30. | 2366 | 34. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Terry White | Kajak egyes 500 m | 2:04,12 | 6. | 18. | 1:50,89 | 1. | 1. | 1:50,00 | 4. | 9. | kiesett | |
Greg Barton | Kajak egyes 1000 m | 3:52,08 | 2. | 2. | erőnyerő | 3:54,18 | 2. | 2. | 3:47,38 | |||
David Halpern Terry Kent | Kajak kettes 500 m | 1:39,94 | 4. | 12. | 1:40,87 | 3. | 5. | 1:38,59 | 4. | 12. | kiesett | |
Terry Kent Terry White | Kajak kettes 1000 m | 3:30,87 | 2. | 5. | erőnyerő | 3:29,81 | 3. | 4. | 3:27,01 | 4. | ||
Norman Bellingham David Gilman Dan Schnurrenberger Chris Spelius | Kajak négyes 1000 m | 3:15,77 | 7. | 13. | 3:19,72 | 4. | 5. | kiesett | ||||
Rob Plankenhorn | Kenu egyes 500 m | 2:07,20 | 4. | 7. | 2:13,18 | 2. | 5. | 2:04,54 | 4. | 9. | kiesett | |
Bruce Merritt | Kenu egyes 1000 m | 4:22,59 | 3. | 7. | erőnyerő | 4:18,17 | 7. | |||||
J. Bret Young Bruce Merritt | Kenu kettes 500 m | 1:53,50 | 5. | 9. | 1:51,49 | 3. | 3. | 1:50,55 | 9. | |||
Rob Plankenhorn Rod McLain | Kenu kettes 1000 m | 3:55,38 | 3. | 4. | erőnyerő | 3:52,72 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Sheila Conover | Kajak egyes 500 m | 2:06,89 | 4. | 7. | 2:03,79 | 2. | 2. | 2:02,38 | 6. |
Shirley Dery-Batlik Leslie Klein | Kajak kettes 500 m | 1:54,61 | 4. | 6. | 1:53,69 | 1. | 1. | 1:49,51 | 5. |
Sheila Conover Shirley Dery-Batlik Leslie Klein Ann Turner | Kajak négyes 500 m | 1:40,49 | 4. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Alexi Grewal | Mezőnyverseny | 4:59:57 | |
Davis Phinney | 5:01:16 (+1:19) | 5. | |
Thurlow Rogers | 5:01:16 (+1:19) | 6. | |
Ron Kiefel | 5:01:40 (+1:43) | 9. | |
Ron Kiefel Roy Knickman Davis Phinney Andrew Weaver | Csapat időfutam | 2:02:46 (+4:18) |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Connie Carpenter-Phinney | Mezőnyverseny | 2:11:14 | |
Rebecca Twigg | 2:11:14 (+0:00) | ||
Janelle Parks | 2:13:28 (+2:14) | 10. | |
Inga Thompson-Benedict | 2:13:28 (+2:14) | 21. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | Döntő | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Döntő | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Mark Gorski | Férfi egyéni | Leon Richardson (ANT) 10,87 | 1. | Paulo Jamur (BRA) 10,79 | 1. | Claudio Iannone (ARG) Alex Ongaro (CAN) 10,89 | 1. | Gerhard Scheller (FRG) 11,65; 11,08 | Szakamoto Cutomu (JPN) 11,17; 10,74 | Nelson Vails (USA) 10,49; 10,95 | |||||||||||||
Nelson Vails | José Antonio Urquijo (CHI) Kenrick Tucker (AUS) 11,07 | 1. | Gene Samuel (TRI) 10,80 | 1. | Fredy Schmidtke (FRG) Mark Barry (GBR) 11,05 | 1. | Marcelo Alexandre (ARG) 11,33; 12,07 | Philippe Vernet (FRA) 10,93; 10,86 | Mark Gorski (USA) 10,49; 10,95 |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Rory O'Reilly | Férfi egyéni | 1:07,39 | 8. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Steve Hegg | Férfi egyéni | 4:35,57 | 1. | Gabriel Curuchet (ARG) 4:51,04 | 4:40,26 | Michael Grenda (AUS) overtaken | 4:37,10 | Dean Woods (AUS) 4:55,02 | 4:47,07 | Rolf Gölz (FRG) 4:43,82 | 4:39,35 | |
Leonard Harvey Nitz | 4:46,99 | 3. | Carlos García (URU) 4:53,72 | 4:44,97 | Jørgen Pedersen (DEN) 4:46,65 | 4:43,98 | Rolf Gölz (FRG) idő nélkül | lekörözték | Bronzmérkőzés Dean Woods (AUS) 4:44,08 | 4:44,03 | ||
Dave Grylls Steve Hegg Pat McDonough Leonard Harvey Nitz Brent Emery | Férfi csapat | 4:29,92 | 5. | Dánia (DEN) Dan Frost Michael Markussen Jørgen Pedersen Brian Holm Sørensen 4:25,16 | 4:25,15 | NSZK (FRG) Reinhard Alber Rolf Gölz Roland Günther Michael Marx lekörözték | idő nélkül | Ausztrália (AUS) Michael Grenda Kevin Nichols Michael Turtur Dean Woods 4:25,99 | 4:29,85 |
- Pontverseny
Név | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Körhátrány | Hely. | Pont | Körhátrány | Helyezés | ||
Mark Whitehead | Férfi | 9 | –1 | 14. | kiesett | ||
Danny Van Haute | 2 | –2 | 15. | kiesett |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kézilabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Amerikai férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a bronzéremért | |
További helyosztók |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1984FkéziB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NSZK (FRG) | 5 | 5 | 0 | 0 | 114 | 95 | +19 | 10 |
Dánia (DEN) | 5 | 4 | 0 | 1 | 115 | 99 | +16 | 8 |
Svédország (SWE) | 5 | 3 | 0 | 2 | 119 | 110 | +9 | 6 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 2 | 0 | 3 | 105 | 106 | –1 | 4 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 0 | 1 | 4 | 91 | 100 | –9 | 1 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 0 | 1 | 4 | 123 | 157 | –34 | 1 |
1984. július 31. 21:30 Sablon:1984FkéziFRGUSA
| NSZK (FRG) | 21–19 | Egyesült Államok (USA) | |
(12–8) | ||||
1984. augusztus 2. 14:00 Sablon:1984FkéziSWEUSA
| Svédország (SWE) | 21–18 | Egyesült Államok (USA) | |
(10–6) | ||||
1984. augusztus 4. 21:30 Sablon:1984FkéziDENUSA
| Dánia (DEN) | 19–16 | Egyesült Államok (USA) | |
(8–7) | ||||
1984. augusztus 6. 14:00 Sablon:1984FkéziESPUSA
| Spanyolország (ESP) | 17–16 | Egyesült Államok (USA) | |
(10–9) | ||||
1984. augusztus 8. 21:30 Sablon:1984FkéziUSAKOR
| Egyesült Államok (USA) | 22–22 | Dél-Korea (KOR) | |
(13–12) | ||||
- A 9. helyért
1984. augusztus 10. 18:30 Sablon:1984FkéziUSAJPN
| Egyesült Államok (USA) | 24–16 | Japán (JPN) | |
(9–5) | ||||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) | 9. |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Amerikai női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
1984. augusztus 1. 21:30 Sablon:1984NkéziUSACHN
| Egyesült Államok (USA) | 25–22 | Kína (CHN) | |
(9–12) | ||||
1984. augusztus 3. 21:30 Sablon:1984NkéziKORUSA
| Dél-Korea (KOR) | 29–27 | Egyesült Államok (USA) | |
(16–11) | ||||
1984. augusztus 5. 21:30 Sablon:1984NkéziYUGUSA
| Jugoszlávia (YUG) | 33–20 | Egyesült Államok (USA) | |
(14–10) | ||||
1984. augusztus 7. 21:30 Sablon:1984NkéziFRGUSA
| NSZK (FRG) | 18–17 | Egyesült Államok (USA) | |
(10–7) | ||||
1984. augusztus 9. 18:30 Sablon:1984NkéziUSAAUT
| Egyesült Államok (USA) | 25–21 | Ausztria (AUT) | |
(11–9) | ||||
- Végeredmény
Helyezés | Csapat Sablon:1984NkéziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 Arany | Jugoszlávia (YUG) | 5 | 5 | 0 | 0 | 143 | 102 | +41 | 10 |
2 Ezüst | Dél-Korea (KOR) | 5 | 3 | 1 | 1 | 125 | 119 | +6 | 7 |
3 Bronz | Kína (CHN) | 5 | 2 | 1 | 2 | 112 | 115 | –3 | 5 |
4. | NSZK (FRG) | 5 | 2 | 0 | 3 | 91 | 100 | –9 | 4 |
5. | Egyesült Államok (USA) | 5 | 2 | 0 | 3 | 114 | 123 | –9 | 4 |
6. | Ausztria (AUT) | 5 | 0 | 0 | 5 | 91 | 117 | –26 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Amerikai férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1984FkosárB
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 511 | 315 | +196 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 4 | 1 | 457 | 438 | +19 |
Kanada (CAN) | 5 | 3 | 2 | 462 | 401 | +61 |
Uruguay (URU) | 5 | 2 | 3 | 403 | 460 | –57 |
Kína (CHN) | 5 | 1 | 4 | 364 | 477 | –113 |
Franciaország (FRA) | 5 | 0 | 5 | 383 | 489 | –106 |
1984. július 29. 16:30 Sablon:1984FkosárUSACHN
| Egyesült Államok (USA) | 97–49 | Kína (CHN) | |
(50–29) |
1984. július 31. 16:30 Sablon:1984FkosárUSACAN
| Egyesült Államok (USA) | 89–68 | Kanada (CAN) | |
(43–28) |
1984. augusztus 1. 16:30 Sablon:1984FkosárUSAURU
| Egyesült Államok (USA) | 104–68 | Uruguay (URU) | |
(58–37) |
1984. augusztus 3. 16:30 Sablon:1984FkosárUSAFRA
| Egyesült Államok (USA) | 120–62 | Franciaország (FRA) | |
(57–25) |
1984. augusztus 4. 11:00 Sablon:1984FkosárUSAESP
| Egyesült Államok (USA) | 101–68 | Spanyolország (ESP) | |
(48–41) |
- Negyeddöntő
1984. augusztus 6. 19:00 Sablon:1984FkosárUSAFRG
| Egyesült Államok (USA) | 78–67 | NSZK (FRG) | |
(46–32) |
- Elődöntő
1984. augusztus 8. 19:00 Sablon:1984FkosárUSACAN2
| Egyesült Államok (USA) | 78–59 | Kanada (CAN) | |
(43–26) |
- Döntő
1984. augusztus 10. 19:00 Sablon:1984FkosárUSAESP2
| Egyesült Államok (USA) | 96–65 | Spanyolország (ESP) | |
(52–29) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Amerikai női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntőbe | |
A bronzéremért játszott | |
Kiesett |
- Csoportkör
Csapat Sablon:1984NkosárA
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 431 | 265 | +166 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 4 | 1 | 292 | 302 | –10 |
Kanada (CAN) | 5 | 2 | 3 | 313 | 334 | –21 |
Kína (CHN) | 5 | 2 | 3 | 318 | 348 | –30 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 1 | 4 | 266 | 317 | –51 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 1 | 4 | 293 | 347 | –54 |
1984. július 30. 9:00 Sablon:1984NkosárUSAYUG
| Egyesült Államok (USA) | 83–55 | Jugoszlávia (YUG) | |
(43–29) |
1984. július 31. 9:00 Sablon:1984NkosárUSAAUS
| Egyesült Államok (USA) | 81–47 | Ausztrália (AUS) | |
(51–28) |
1984. augusztus 2. 14:30 Sablon:1984NkosárUSAKOR
| Egyesült Államok (USA) | 84–47 | Dél-Korea (KOR) | |
(40–20) |
1984. augusztus 3. 20:00 Sablon:1984NkosárUSACHN
| Egyesült Államok (USA) | 91–55 | Kína (CHN) | |
(38–26) |
1984. augusztus 5. 11:00 Sablon:1984NkosárUSACAN
| Egyesült Államok (USA) | 92–61 | Kanada (CAN) | |
(41–31) |
- Döntő
1984. augusztus 7. 19:00 Sablon:1984NkosárUSAKOR2
| Egyesült Államok (USA) | 85–55 | Dél-Korea (KOR) | |
(42–27) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Amerikai férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- D csoport
Csapat Sablon:1984FfociD
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Olaszország (ITA) | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 1 | +1 | 4 |
Egyiptom (EGY) | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 3 | +2 | 3 |
Egyesült Államok (USA) | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 2 | +2 | 3 |
Costa Rica (CRC) | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 7 | –5 | 2 |
1984. július 29. 19:30 Sablon:1984FfociUSACRC
|
Egyesült Államok (USA) | 3–0 | Costa Rica (CRC) |
---|---|---|
Davis 23' 86' Willrich 35' | (2–0) Jegyzőkönyv |
1984. július 31. 19:00 Sablon:1984FfociITAUSA
|
Olaszország (ITA) | 1–0 | Egyesült Államok (USA) |
---|---|---|
Baresi 58' | (0–0) Jegyzőkönyv |
1984. augusztus 2. 19:00 Sablon:1984FfociEGYUSA
|
Egyiptom (EGY) | 1–1 | Egyesült Államok (USA) |
---|---|---|
Soliman 27' | (1–1) Jegyzőkönyv | Thompson 8' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) | 9. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Hilda Gurney | Keen | Egyéni | 1530 | 14. | kiesett | |
Sandy Pflueger-Clarke | Marco Polo | 1516 | 16. | kiesett | ||
Robert Dover | Romantico | 1513 | 17. | kiesett | ||
Hilda Gurney Sandy Pflueger-Clarke Robert Dover | lásd fentebb | Csapat | 4559 | 6. |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Joe Fargis | Touch of Class | Egyéni | 0,00 | 1. | 4,00 | 2. | 4,00 (szétugrás: 0,00) | |
Conrad Homfeld | Abdullah | 4,00 | 3. | 0,00 | 1. | 4,00 (szétugrás: 4,00) | ||
Melanie Smith | Calypso | 4,00 | 3. | 8,00 | 10. | 12,00 | 7. | |
Joe Fargis Conrad Homfeld Leslie Burr-Howard Melanie Smith | Touch of Class Abdullah Albany Calypso | Csapat | 4,00 | 1. | 8,00 | 1. | 12,00 |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Karen Stives | Ben Arthur | Egyéni | 49,20 | 3. | 0,00 | 1. | 5,00 | 23. | 54,20 | |
Torrance Watkins Fleischmann | Finvarra | 57,60 | 10. | 2,80 | 7. | 0,00 | 1. | 60,40 | 4. | |
J. Michael Plumb | Blue Stone | 61,20 | 16. | 5,20 | 8. | 5,00 | 23. | 71,40 | 10. | |
Bruce Davidson | J. J. Babu | 49,00 | 2. | 21,20 | 17. | 5,00 | 23. | 75,20 | 13. | |
Karen Stives Torrance Watkins Fleischmann J. Michael Plumb Bruce Davidson | lásd fentebb | Csapat | 155,80 | 1. | 8,00 | 1. | 10,00 | 6. | 186,00 |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Ron Merriott | Egyéni műugrás | 628,47 | 2. | 661,32 | |
Greg Louganis | 752,37 | 1. | 754,41 | ||
Egyéni toronyugrás | 688,05 | 1. | 710,91 | ||
Bruce Kimball | 602,64 | 4. | 643,50 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Kelly McCormick | Egyéni műugrás | 516,75 | 2. | 527,46 | |
Christina Seufert | 481,41 | 5. | 517,62 | ||
Michele Mitchell | Egyéni toronyugrás | 402,39 | 3. | 431,19 | |
Wendy Wyland | 376,11 | 5. | 422,07 |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Paul Gonzales | Papírsúly | Kim Gvangszon (Kim Gwang-Seon) (KOR) 5:0 | William Bagonza (UGA) 5:0 | John Lyon (GBR) 4:1 | Marcelino Bolívar (VEN) 5:0 | Salvatore Todisco (ITA) mérkőzés nélkül | ||
Steve McCrory | Légsúly | erőnyerő | Fausto García (MEX) RSC | Peter Ayesu (MAW) 5:0 | Eyüp Can (TUR) 5:0 | Redžep Redžepovski (YUG) 4:1 | ||
Robert Shannon | Harmatsúly | erőnyerő | Sammy Mwangi (KEN) 5:0 | Mun Szonggil (Mun Seong-Gil) (KOR) RSC | kiesett | 9. | ||
Meldrick Taylor | Pehelysúly | erőnyerő | Nicolae Talpoş (ROM) 5:0 | Javier Camacho (MEX) 5:0 | John Wanjau (KEN) RSC | Omar Catari (VEN) 5:0 | Peter Konyegwachie (NGR) 5:0 | |
Pernell Whitaker | Könnyűsúly | erőnyerő | Omar Méndez (NCA) 5:0 | Geofrey Nyeko (UGA) 5:0 | Reiner Gies (FRG) 5:0 | Cson Cshilszong (Jeon Chil-Seong) (KOR) 5:0 | Luis Ortíz (PUR) feladta | |
Jerry Page | Kisváltósúly | erőnyerő | Helmut Gertel (FRG) 5:0 | Octavio Robles (MEX) 5:0 | Kim Donggil (Kim Dong-Gil) (KOR) 4:1 | Mirko Puzović (YUG) 5:0 | Dhawee Umponmaha (THA) 5:0 | |
Mark Breland | Váltósúly | Wayne Gordon (CAN) 5:0 | Carlos Reyes (PUR) RSC | Rudel Obreja (ROM) 0:5 | Genaro León (MEX) KO | Luciano Bruno (ITA) 5:0 | An Jongszu (An Yeong-Su) (KOR) 5:0 | |
Frank Tate | Nagyváltósúly | erőnyerő | Lotfi Ayed (SWE) 5:0 | Romolo Casamonica (ITA) 5:0 | Christopher Kapopo (ZAM) RSC | Manfred Zielonka (FRG) mérkőzés nélkül | Shawn O'Sullivan (CAN) 5:0 | |
Virgil Hill | Középsúly | Edward Neblett (BAR) RSC | Brian Schumacher (GBR) 5:0 | Damir Škaro (YUG) 4:1 | Mohamed Zaoui (ALG) 5:0 | Sin Dzsunszop (Sin Jun-Seop) (KOR) 2:3 | ||
Evander Holyfield | Félnehézsúly | Taju Akay (GHA) RSC | Ismail Salman (IRQ) RSC | Sylvanus Okello (KEN) KO | Kevin Barry (NZL) kizárták | kiesett | ||
Henry Tillman | Nehézsúly | erőnyerő | Kaliq Singh (IND) RSC | Tevita Taufo'ou (TGA) RSC | Angelo Musone (ITA) 5:0 | Willie deWit (CAN) 5:0 | ||
Tyrell Biggs | Szupernehézsúly | Isaac Barrientos (PUR) 5:0 | Lennox Lewis (CAN) 5:0 | Aziz Salihu (YUG) 5:0 | Francesco Damiani (ITA) 4:1 |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Úszás | Lövészet | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Mike Storm | Egyéni | 1:42,68 | 1040 | 23. | 30–21 | 868 | 12. | 3:18,408 | 1288 | 9. | 198 | 1088 | 1. | 14:01,18 | 1041 | 30. | 5325 | 5. |
Greg Losey | 1:46,91 | 1062 | 15. | 32–19 | 912 | 5. | 3:34,277 | 1160 | 29. | 192 | 956 | 15. | 13:52,24 | 1068 | 24. | 5158 | 13. | |
Dean Glenesk | 1:49,54 | 1086 | 6. | 28–23 | 824 | 19. | 3:22,900 | 1252 | 12. | 183 | 758 | 45. | 13:20,13 | 1165 | 13. | 5085 | 18. | |
Mike Storm Greg Losey Dean Glenesk | Csapat | 3188 | 2. | 2604 | 3. | 3700 | 6. | 2802 | 7. | 3274 | 8. | 15 568 |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Amerikai férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1984FröpiA
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Brazília (BRA) | 7 | 3 | 1 | 10 | 4 | 2,500 | 191 | 144 | 1,326 |
Egyesült Államok (USA) | 7 | 3 | 1 | 9 | 4 | 2,250 | 168 | 117 | 1,436 |
Dél-Korea (KOR) | 7 | 3 | 1 | 9 | 6 | 1,500 | 203 | 162 | 1,253 |
Argentína (ARG) | 5 | 1 | 3 | 7 | 9 | 0,778 | 184 | 207 | 0,889 |
Tunézia (TUN) | 4 | 0 | 4 | 0 | 12 | 0,000 | 64 | 180 | 0,356 |
1984. július 29. 18:30 Sablon:1984FröpiUSAARG
| Egyesült Államok (USA) | 3–1 | Argentína (ARG) | |
(15–5, 15–7, 10–15, 15–8) |
1984. július 31. 18:30 Sablon:1984FröpiUSATUN
| Egyesült Államok (USA) | 3–0 | Tunézia (TUN) | |
(15–3, 15–2, 15–3) |
1984. augusztus 2. 18:30 Sablon:1984FröpiKORUSA
| Dél-Korea (KOR) | 0–3 | Egyesült Államok (USA) | |
(13–15, 9–15, 6–15) |
1984. augusztus 6. 18:30 Sablon:1984FröpiUSABRA
| Egyesült Államok (USA) | 0–3 | Brazília (BRA) | |
(10–15, 11–15, 2–15) |
- Elődöntő
1984. augusztus 8. 18:30 Sablon:1984FröpiCANUSA
| Kanada (CAN) | 0–3 | Egyesült Államok (USA) | |
(6–15, 10–15, 7–15) |
- Döntő
1984. augusztus 10. 18:30 Sablon:1984FröpiUSABRA2
| Egyesült Államok (USA) | 3–0 | Brazília (BRA) | |
(15–6, 15–6, 15–7) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Amerikai női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1984NröpiA
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Egyesült Államok (USA) | 6 | 3 | 0 | 9 | 3 | 3,000 | 167 | 139 | 1,201 |
Kína (CHN) | 5 | 2 | 1 | 7 | 3 | 2,333 | 144 | 101 | 1,426 |
NSZK (FRG) | 4 | 1 | 2 | 3 | 6 | 0,500 | 93 | 126 | 0,738 |
Brazília (BRA) | 3 | 0 | 3 | 2 | 9 | 0,222 | 120 | 158 | 0,759 |
1984. július 30. 18:30 Sablon:1984NröpiUSAFRG
| Egyesült Államok (USA) | 3–0 | NSZK (FRG) | |
(17–15, 15–8, 15–10) |
1984. augusztus 1. 18:30 Sablon:1984NröpiUSABRA
| Egyesült Államok (USA) | 3–2 | Brazília (BRA) | |
(12–15, 10–15, 15–5, 15–5, 15–12) |
1984. augusztus 3. 10:00 Sablon:1984NröpiCHNUSA
| Kína (CHN) | 1–3 | Egyesült Államok (USA) | |
(13–15, 15–7, 14–16, 12–15) |
- Elődöntő
1984. augusztus 5. 18:30 Sablon:1984NröpiPERUSA
| Peru (PER) | 0–3 | Egyesült Államok (USA) | |
(14–15, 9–15, 10–15) |
- Döntő
1984. augusztus 9. 20:00 Sablon:1984NröpiCHNUSA2
| Kína (CHN) | 3–0 | Egyesült Államok (USA) | |
(16–14, 15–3, 15–9) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Allyn Johnson | Gyorstüzelő pisztoly | 586 | 20. |
John McNally | 581 | 26. | |
Erich Buljung | Szabadpisztoly | 558 | 9. |
Don Nygord | 554 | 14. | |
John Rost | Légpuska | 583 | 6. |
Glenn Dubis | 579 | 15. | |
Sportpuska, összetett | 1151 | 6. | |
Ed Etzel | 1142 | 15. | |
Sportpuska, fekvő | 599 | ||
Donald Durbin | 592 | 13. | |
Randy Stewart | Futócéllövészet | 575 | 9. |
Todd Bensley | 572 | 13. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Ruby Fox | Sportpisztoly | 585 (szétlövés: 197) | |
Kim Dyer | 574 | 13. | |
Pat Spurgin | Légpuska | 393 | |
Mary Anne Schweitzer | 379 | 18. | |
Wanda Jewell | Sportpuska, összetett | 578 | |
Gloria Parmentier | 576 | 4. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Dan Carlisle | Trap | 192 (22) | |
Walter Zobell | 181 | 22. | |
Matt Dryke | Skeet | 198 | |
Michael Thompson | 185 | 38. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Albert Hood | 56 kg | 112,5 | 3. | 130,0 | 11. | 242,5 | 8. |
Donald Abrahamson | 67,5 kg | 122,5 | 11. | 155,0 | 13. | 277,5 | 13. |
Arn Kritsky | 82,5 kg | 140,0 | 9. | 175,0 | 8. | 315,0 | 9. |
Tommy Calandro | 90 kg | 142,5 | 21. | 172,5 | 20. | 315,0 | 19. |
Derrick Crass | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||||
Ken Clark | 100 kg | 155,0 | 9. | 197,5 | 4. | 352,5 | 5. |
Rich Shanko | 155,0 | 9. | 195,0 | 6. | 350,0 | 7. | |
Guy Carlton | 110 kg | 167,5 | 3. | 210,0 | 3. | 377,5 | |
Ric Eaton | 152,5 | 9. | 200,0 | 5. | 352,5 | 6. | |
Mario Martinez | +110 kg | 185,0 | 1. | 225,0 | 2. | 410,0 |
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai gyakorlat | Zenés gyakorlat | Összesítés | Zenés gyakorlat | Összesítés | |||||
Pont | Hely. | Pont | Pont | Hely. | Pont | Pont | Helyezés | ||
Tracie Ruiz-Conforto | Egyéni | 99,467 | 1. | 98,20 | 197,667 | 1. | 99,00 | 198,467 | |
Candy Costie | 93,700 | 5. | kiesett | ||||||
Sarah Josephson | 93,267 | 6. | kiesett | ||||||
Tracie Ruiz-Conforto Candy Costie | Páros | 96,584 | 1. | 98,40 | 194,984 | 1. | 99,00 | 195,584 |
Torna
Bővebben: Torna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Peter Vidmar | Talaj | 19,60 | 9. | 19,550 | 7. |
Ugrás | 19,65 | 10. | kiesett | ||
Korlát | 19,80 | 4. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,90 | 3. | 19,850 | 4. | |
Gyűrű | 19,70 | 4. | 19,750 | 4. | |
Lólengés | 19,90 | 1. | 19,950 | * | |
Egyéni összetett | 118,55 | 1. | 118,675 | ||
Mitch Gaylord | Talaj | 19,45 | 16. | kiesett | |
Ugrás | 19,85 | 2. | 19,825 | *** | |
Korlát | 19,90 | 1. | 19,850 | ||
Nyújtó | 19,35 | 37. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,85 | 1. | 19,825 | ||
Lólengés | 19,75 | 4. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 118,15 | 6. | 118,525 | 5. | |
Bart Conner | Talaj | 19,85 | 1. | 19,675 | 5. |
Ugrás | 19,65 | 10. | kiesett | ||
Korlát | 19,90 | 1. | 19,950 | ||
Nyújtó | 19,80 | 8. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,55 | 12. | kiesett | ||
Lólengés | 19,55 | 7. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 118,30 | 4. | 118,350 | 6. | |
Tim Daggett | Talaj | 19,25 | 30. | kiesett | |
Ugrás | 19,50 | 32. | kiesett | ||
Korlát | 19,70 | 9. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,90 | 3. | 19,850 | 4. | |
Gyűrű | 19,65 | 6. | kiesett | ||
Lólengés | 19,85 | 3. | 19,825 | ||
Egyéni összetett | 117,85 | 8. | kiesett | ||
Jim Hartung | Talaj | 19,60 | 9. | kiesett | |
Ugrás | 19,80 | 3. | 19,800 | 6. | |
Korlát | 19,65 | 10. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,60 | 20. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,60 | 9. | kiesett | ||
Lólengés | 19,50 | 9. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 117,75 | 9. | kiesett | ||
Scott Johnson | Talaj | 19,50 | 14. | kiesett | |
Ugrás | 19,70 | 6. | kiesett | ||
Korlát | 19,40 | 17. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,15 | 51. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,50 | 15. | kiesett | ||
Lólengés | 19,35 | 17. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 116,60 | 16. | kiesett | ||
Peter Vidmar Bart Conner Mitch Gaylord Tim Daggett Jim Hartung Scott Johnson | Csapat összetett | 591,40 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Mary Lou Retton | Talaj | 19,85 | 3. | 19,775 | |
Ugrás | 19,90 | 1. | 19,850 | ||
Felemás korlát | 19,70 | 3. | 19,800 | ||
Gerenda | 19,60 | 4. | 19,550 | 4. | |
Egyéni összetett | 79,05 | 1. | 79,175 | ||
Julianne McNamara | Talaj | 19,90 | 2. | 19,950 | |
Ugrás | 19,55 | 11. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,90 | 1. | 19,950 | * | |
Gerenda | 19,05 | 17. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,40 | 3. | 78,400 | 4. | |
Kathy Johnson | Talaj | 19,45 | 10. | kiesett | |
Ugrás | 19,65 | 5. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,40 | 8. | kiesett | ||
Gerenda | 19,60 | 4. | 19,650 | ||
Egyéni összetett | 78,10 | 6. | 77,450 | 10. | |
Michelle Dusserre | Talaj | 19,60 | 5. | kiesett | |
Ugrás | 19,50 | 13. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,65 | 4. | kiesett | ||
Gerenda | 18,80 | 24. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,55 | 12. | kiesett | ||
Tracee Talavera | Talaj | 19,40 | 15. | kiesett | |
Ugrás | 19,70 | 4. | 19,700 | 4. | |
Felemás korlát | 19,20 | 13. | kiesett | ||
Gerenda | 18,80 | 24. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,10 | 16. | kiesett | ||
Pam Bileck | Talaj | 19,50 | 7. | kiesett | |
Ugrás | 19,40 | 16. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,60 | 33. | kiesett | ||
Gerenda | 19,30 | 10. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 76,80 | 17. | kiesett | ||
Mary Lou Retton Julianne McNamara Kathy Johnson Michelle Dusserre Tracee Talavera Pam Bileck | Csapat összetett | 391,20 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Valerie Zimring | Egyéni | 36,90 | 12. | 56,250 | 11. |
Michelle Berube | 36,20 | 17. | 55,800 | 14. |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Rowdy Gaines | 100 m gyors | 50,41 | 1. | 3. | A | 49,80 | 1. | |
Michael Heath | 50,39 | 1. | 2. | A | 50,41 | 4. | 4. | |
200 m gyors | 1:49,87 | 1. | 2. | A | 1:49,10 | 2. | ||
Jeff Float | 1:50,95 | 1. | 5. | A | 1:50,18 | 4. | 4. | |
John Mykkanen | 400 m gyors | 3:53,43 | 1. | 2. | A | 3:51,49 | 2. | |
George DiCarlo | 3:53,44 | 1. | 3. | A | 3:51,23 | 1. | ||
1500 m gyors | 15:22,88 | 1. | 4. | A | 15:10,59 | 2. | ||
Mike O’Brien | 15:21,04 | 1. | 1. | A | 15:05,20 | 1. | ||
Dave Wilson | 100 m hát | 56,71 | 1. | 2. | A | 56,35 | 2. | |
Rick Carey | 55,74 | 1. | 1. | A | 55,79 | 1. | ||
200 m hát | 1:58,99 | 1. | 1. | A | 2:00,23 | 1. | ||
Jesse Vassallo | 2:04,51 | 2. | 9. | kiesett | ||||
400 m vegyes | 4:23,82 | 2. | 6. | A | 4:21,46 | 4. | 4. | |
Jeff Kostoff | 4:22,55 | 2. | 2. | A | 4:23,28 | 6. | 6. | |
Steve Lundquist | 200 m vegyes | 2:06,10 | 1. | 6. | A | 2:04,91 | 5. | 5. |
100 m mell | 1:03,55 | 1. | 5. | A | 1:01,65 | 1. | ||
John Moffet | 1:02,16 | 1. | 1. | A | 1:03,29 | 5. | 5. | |
Rich Schroeder | 200 m mell | 2:19,23 | 1. | 5. | A | 2:18,03 | 4. | 4. |
Matt Gribble | 100 m pillangó | 55,39 | 2. | 11. | kiesett | |||
Pablo Morales | 53,78 | 1. | 1. | A | 53,23 | 2. | ||
200 m vegyes | 2:04,32 | 2. | 3. | A | 2:03,05 | 2. | ||
200 m pillangó | 1:59,19 | 1. | 3. | A | 1:57,75 | 4. | 4. | |
Pat Kennedy | 2:00,28 | 1. | 8. | A | 2:01,03 | 8. | 8. | |
Chris Cavanaugh Michael Heath Matt Biondi Rowdy Gaines Tom Jager Robin Leamy | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:20,14 | 2. | 2. | A | 3:19,03 | 1. | |
Michael Heath David Larson Jeff Float Bruce Hayes Geoff Gaberino Rich Saeger | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:18,87 | 1. | 1. | A | 7:15,69 | 1. | |
Rick Carey Steve Lundquist Pablo Morales Rowdy Gaines Dave Wilson Rich Schroeder Michael Heath Tom Jager | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:44,33 | 2. | 2. | A | 3:39,30 | 1. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Carrie Steinseifer | 100 m gyors | 56,46 | 1. | 23. | A | 55,92 | 1.* | * |
Nancy Hogshead | 55,85 | 1. | 21. | A | 55,92 | 1.* | * | |
200 m pillangó | 2:12,10 | 2. | 4. | A | 2:11,98 | 4. | 4. | |
200 m vegyes | 2:16,29 | 1. | 2. | A | 2:15,17 | 2. | ||
Tracy Caulkins | 2:14,47 | 1. | 1. | A | 2:12,64 | 1. | ||
400 m vegyes | 4:44,42 | 1. | 1. | A | 4:39,24 | 1. | ||
100 m mell | 1:11,99 | 1. | 8. | A | 1:10,88 | 4. | 4. | |
Susan Rapp | 1:11,63 | 2. | 5. | A | 1:11,45 | 7. | 7. | |
200 m mell | 2:33,46 | 2. | 4. | A | 2:31,15 | 2. | ||
Kim Rhodenbaugh | 2:35,54 | 3. | 7.* | A | 2:35,51 | 8. | 8. | |
Mary Wayte | 200 m gyors | 2:00,69 | 1. | 1. | A | 1:59,23 | 1. | |
Sippy Woodhead | 2:00,85 | 1. | 2. | A | 1:59,50 | 2. | ||
Kim Linehan | 400 m gyors | 4:15,08 | 1. | 3. | A | 4:12,26 | 4. | 4. |
Tiffany Cohen | 4:11,49 | 1. | 1. | A | 4:07,10 | 1. | ||
800 m gyors | 8:41,86 | 1. | 5. | A | 8:24,95 | 1. | ||
Michelle Richardson | 8:32,64 | 1. | 1. | A | 8:30,73 | 2. | ||
Theresa Andrews | 100 m hát | 1:02,94 | 1. | 2.* | A | 1:02,55 | 1. | |
Betsy Mitchell | 1:02,53 | 1. | 1. | A | 1:02,63 | 2. | ||
Amy White | 200 m hát | 2:15,40 | 1. | 3. | A | 2:13,04 | 2. | |
Tori Trees | 2:16,23 | 1. | 5. | A | 2:15,73 | 5. | 5. | |
Jenna Johnson | 100 m pillangó | 59,99 | 1. | 2. | A | 1:00,19 | 2. | |
Mary T. Meagher | 59,05 | 1. | 1. | A | 59,26 | 1. | ||
200 m pillangó | 2:11,48 | 1. | 1. | A | 2:06,90 | 1. | ||
Sue Heon | 400 m vegyes | 4:51,32 | 1. | 2. | A | 4:49,41 | 4. | 4. |
Jenna Johnson Carrie Steinseifer Dara Torres Nancy Hogshead Jill Sterkel Mary Wayte | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:43,56 | 1. | 1. | A | 3:43,43 | 1. | |
Theresa Andrews Tracy Caulkins Mary T. Meagher Nancy Hogshead Betsy Mitchell Susan Rapp Jenna Johnson Carrie Steinseifer | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:09,23 | 1. | 1. | A | 4:08,34 | 1. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Scott Steele | Szörfvitorlázás | 13,0 | 0,0 | 3,0 | 0,0 | 15,0 | 15,0 | (20,0) | 46,0 |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
John Bertrand | Finn dingi | (35,0*) | 10,0 | 0,0 | 0,0 | 3,0 | 10,0 | 14,0 | 37,0 | |
Chris Steinfeld Steve Benjamin | 470-es osztály | 16,0 | 3,0 | 0,0 | 8,0 | (35,0) | 13,0 | 3,0 | 43,0 | |
Steven Erickson William Earl Buchan | Csillaghajó | 0,0 | 15,0 | (26,0) | 3,0 | 11,7 | 0,0 | 0,0 | 29,7 | |
Jay Glaser Randy Smyth | Tornádó | 0,0 | (27,0) | 13,0 | 0,0 | 8,0 | 0,0 | 16,0 | 37,0 | |
Ed Trevelyan Robbie Haines Rod Davis | Soling | 0,0 | (15,0) | 5,7 | 10,0 | 0,0 | 3,0 | nem indult | 33,7 | |
Jonathan McKee William Carl Buchan | Repülő hollandi | 3,0 | 0,0 | 3,0 | 5,7 | 0,0 | 8,0 | (11,7) | 19,7 |
* - kizárták
Vívás
Bővebben: Vívás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Peter Lewison | Tőr, egyéni | 8. csoport Henri Darricau (LIB) | 3. | 8. csoport Peter Joos (BEL) | 2. | 4. csoport Peter Joos (BEL) | 4. | Matthias Gey (FRG) 7–10 | Itzhak Hatuel (ISR) 10–8 | Andrea Borella (ITA) 4–10 | kiesett | 11. | |||
Greg Massialas | 10. csoport Thierry Soumagne (BEL) | 2. | 5. csoport Nick Bell (GBR) | 4. | kiesett | 28. | |||||||||
Mike McCahey | 9. csoport Ahmed Diab (EGY) | 3. | 6. csoport Khaled Al-Awadhi (KUW) | 4. | kiesett | 30. | |||||||||
Stephen Trevor | Párbajtőr, egyéni | 2. csoport Csao Cse-csung (Zhao Zhizhong) (CHN) | 1. | 1. csoport Ali Murat Dizioğlu (TUR) | 2. | 1. csoport Daniel Perreault (CAN) | 5. | kiesett | 17. | ||||||
Robert Marx | 10. csoport I Ilhi (Lee Il-Hui) (KOR) | 2. | 7. csoport I Ilhi (Lee Il-Hui) (KOR) | 2. | 4. csoport Cuj Ji-ning (Cui Yining) (CHN) | 5. | kiesett | 18. | |||||||
Lee Shelley | 3. csoport Csaba Gaspar (ARG) | 4. | 2. csoport Gabriel Nigon (SUI) | 4. | kiesett | 38. | |||||||||
Peter Westbrook | Kard, egyéni | 3. csoport James Kreglo (ISV) | 3. | 1. csoport Liu Kuo-csen (Liu Guozhen) (CHN) | 3. | 1. csoport John Zarno (GBR) | 3. | Zisis Babanasis (GRE) 10–3 | Gianfranco Dalla Barba (ITA) 11–9 | Pierre Guichot (FRA) 10–8 | Jean-François Lamour (FRA) 4–10 | Hervé Granger-Veyron (FRA) 10–5 | |||
Steve Mormando | 6. csoport Ildemaro Sánchez (VEN) | 5. | 2. csoport Jean-Marie Banos (CAN) | 4. | 4. csoport Vang Zsuj-csi (Wang Ruiji) (CHN) | 2. | Freddy Scholz (FRG) 10–4 | Hervé Granger-Veyron (FRA) 9–10 | Pierre Guichot (FRA) 8–10 | kiesett | 12. | ||||
Mike Lofton | 2. csoport Vang Zsuj-csi (Wang Ruiji) (CHN) | 2. | 3. csoport Claude Marcil (CAN) | 4. | 3. csoport Ildemaro Sánchez (VEN) | 5. | kiesett | 17. | |||||||
Mike Marx Greg Massialas Peter Lewison Mark Smith Mike McCahey | Tőr, csapat | 1. csoport Olaszország (ITA) | 2. | NSZK (FRG) 2–9 | Belgium (BEL) mérkőzés nélkül | Az 5. helyért Nagy-Britannia (GBR) 9–6 | 5. | ||||||||
Robert Marx John Moreau Peter Schifrin Lee Shelley Stephen Trevor | Párbajtőr, csapat | 1. csoport Franciaország (FRA) | 3. | kiesett | 10. | ||||||||||
Peter Westbrook Steve Mormando Phil Reilly Joel Glucksman Mike Lofton | Kard, csapat | 1. csoport Franciaország (FRA) | 3. | Románia (ROM) 3–9 | Az 5. helyért Kína (CHN) 7–9 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Debra Waples | Tőr, egyéni | 1. csoport Alayna Snell (ISV) | 4. | 2. csoport Oikava Azusza (JPN) | 4. | 3. csoport Aurora Dan (ROM) | 6. | kiesett | 20. | ||||||
Vincent Bradford | 3. csoport Maekava Mijuki (JPN) | 5. | 6. csoport Jacynthe Poirier (CAN) | 4. | 4. csoport Marcela Moldovan-Zsak (ROM) | 6. | kiesett | 23. | |||||||
Jana Angelakis | 2. csoport O Szungszun (O Seung-Sun) (KOR) | 4. | 1. csoport Carola Cicconetti (ITA) | 5. | kiesett | 28. | |||||||||
Vincent Bradford Sharon Monplaisir Susan Badders Debra Waples Jana Angelakis | Tőr, csapat | 3. csoport NSZK (FRG) | 4. | kiesett | 7. |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Amerikai férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntő csoportkörbe | |
Helyosztó a 7–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1984FvíziB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 3 | 3 | 0 | 0 | 32 | 17 | +15 | 6 |
Spanyolország (ESP) | 3 | 2 | 0 | 1 | 39 | 31 | +8 | 4 |
Görögország (GRE) | 3 | 0 | 1 | 2 | 23 | 33 | –10 | 1 |
Brazília (BRA) | 3 | 0 | 1 | 2 | 25 | 38 | –13 | 1 |
1984. augusztus 1. 13:30 Sablon:1984FvíziUSAGRE
| Egyesült Államok (USA) | 12–5 | Görögország (GRE) | |
(2–0, 2–1, 5–2, 3–2) | ||||
1984. augusztus 2. 08:30 Sablon:1984FvíziUSABRA
| Egyesült Államok (USA) | 10–4 | Brazília (BRA) | |
(1–1, 1–1, 4–2, 4–0) | ||||
1984. augusztus 3. 19:30 Sablon:1984FvíziUSAESP
| Egyesült Államok (USA) | 10–8 | Spanyolország (ESP) | |
(1–1, 3–2, 4–2, 2–3) | ||||
- Döntő csoportkör
Csapat Sablon:1984FvíziE
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 4 | 1 | 0 | 47 | 33 | +14 | 9 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 4 | 1 | 0 | 43 | 34 | +9 | 9 |
NSZK (FRG) | 5 | 2 | 1 | 2 | 49 | 34 | +15 | 5 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 2 | 0 | 3 | 42 | 46 | –4 | 4 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 1 | 1 | 3 | 37 | 48 | –11 | 3 |
Hollandia (HOL) | 5 | 0 | 0 | 5 | 25 | 48 | –23 | 0 |
1984. augusztus 6. 13:30 Sablon:1984FvíziUSANED
| Egyesült Államok (USA) | 8–7 | Hollandia (HOL) | |
(2–2, 3–2, 3–2, 0–1) | ||||
1984. augusztus 7. 08:30 Sablon:1984FvíziAUSUSA
| Ausztrália (AUS) | 7–12 | Egyesült Államok (USA) | |
(2–3, 1–4, 1–1, 3–4) | ||||
1984. augusztus 9. 08:30 Sablon:1984FvíziUSAFRG
| Egyesült Államok (USA) | 8–7 | NSZK (FRG) | |
(1–1, 1–2, 4–2, 2–2) | ||||
1984. augusztus 9. 13:30 Sablon:1984FvíziAUSNED
| Ausztrália (AUS) | 8–7 | Hollandia (HOL) | |
(2–1, 2–3, 1–1, 3–2) | ||||
1984. augusztus 10. 19:30 Sablon:1984FvíziUSAYUG
| Egyesült Államok (USA) | 5–5 | Jugoszlávia (YUG) | |
(1–1, 2–1, 2–1, 0–2) | ||||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) |
Források
- United States at the 1984 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál
- USA-portál