2009–2010-es sílövő-világkupa
A 2009–2010-es sílövő-világkupa egy többfordulós versenysorozat sílövészetben, melyet a Nemzetközi Biatlon Szövetség szervezett. A viadal 2009. december 2-án vette kezdetét a svédországi Östersundban, és 2010. március 28-án ért véget az oroszországi Hanti-Manszijszkban lebonyolított vegyes váltó világbajnoksággal. A sorozat hivatalos közvetítési joga Európában az Eurosport sportcsatornáé volt.
A férfiak mezőnyében összetettben és a sprint versenyszámban a norvég Emil Hegle Svendsen végzett az első helyen. Egyéniben osztrák siker született Christoph Sumann személyében, a tömegrajtos indítású versenysorozatot az orosz Jevgenyij Usztyugov nyerte, az üldözőversenyben a francia Martin Fourcade diadalmaskodott, a váltók versenyében pedig a norvég csapat szerezte meg az aranyérmet.
A nőknél a német Magdalena Neuner kiemelkedő teljesítménnyel megnyerte az összetett, a tömegrajtos és az üldözőversenyt is. Sprintben ugyancsak német siker született Simone Hauswald révén, egyéniben a svéd Anna Carin Olofsson-Zidek nyert, a váltók között pedig az orosz egység bizonyult a legjobbnak.
Versenyzők
A sorozaton negyvenkét nemzet képviseltette magát. Az alábbi táblázat tartalmazza valamennyi állam legeredményesebb és legtöbbször rajthoz álló, közel háromszázötven sportolójának a listáját.
Egyesült Államok | Férfi | Burke • Hakkinen • Bailey • Teela • Patzoldt • Hall |
Női | Johnson • Barnes • Studebaker | |
Andorra | Női | Soulié |
Ausztrália | Férfi | Raymond • Almoukov |
Ausztria | Férfi | Eder • Landertinger • Mesotitsch • Sumann • Pinter • T. Eberhard • Hauser • J. Eberhard |
Női | Waldhuber • Dueringer • Schrempf • Muschet | |
Belgium | Férfi | Langer • Naveau |
Bosznia-Hercegovina | Férfi | Kosarac • Cosik |
Bulgária | Férfi | Anew • Iliew • Kleczerow • Bogdanow • Kenanov |
Női | Filipowa • Jordanowa • Georgiewa • Klenowska • Dimitrova • Koeva | |
Csehország | Férfi | Vítek • Dostál • Šlesingr • Moravec • Holubec • Soukup |
Női | Vejnarová • Rezlerová • Tryznová • Vítková • Zvaricová • Tomešová | |
Észtország | Férfi | Viks • Tobreluts • Koiv • Lessing • Kaldvee |
Női | Saue • Lehtla • Hanni • Juudas • Viigipuu | |
Fehéroroszország | Férfi | Novikav • Valiulin • Tabola • Sziman • Abramenka • Miklashevsky • Zwetau • Szjamjonav • Tschapelin |
Női | Domracsava • Szkardzina • Ananyko • Kudrjasova • Kalincsik • Nazarava | |
Finnország | Férfi | Antila • Puurunen • Kauppinen • Kinnunen • Orpana |
Női | Laukkanen • Mäkäräinen • Lehtimäki • Toivanen | |
Franciaország | Férfi | Defrasne • S.Fourcade • M.Fourcade • Jay • Boeuf • Beatrix |
Női | Bailly • Becaert • Brunet • Macabies • Dorin • Carraz-Collin • Bescond | |
Görögország | Férfi | Karamichas • Tsakiris |
Női | Tsakiri | |
Grönland | Férfi | Kristoffersen • Slettemark • Møller |
Női | Lennert • Mikkelsen • Slettemark | |
Hollandia | Férfi | Cool • Sloof |
Horvátország | Férfi | Fak |
Női | Papić • Kovačec • Brajdić • Stipaničić | |
Japán | Férfi | Kasahara • Nagai • Abe • Isa • Inomata |
Női | Suzuki • Izumi • Yahata • Azegami • Owada | |
Kanada | Férfi | Robb • Leguellec • Clegg • Green • Bedard |
Női | Keith • Kocher • Imrie • Tandy | |
Kazahsztán | Férfi | Kenesev • Cservjakov • Naumik • Szavickij • Trifonov |
Női | Afanasjeva • Hrusztaljova • Mozhevitina • A.Lebegyeva • M.Lebegyeva • Filmonova | |
Kína | Férfi | Zhang C. • Zhang Q. |
Női | Dong • Kong • X.Liu • Wang • Yin • Y.Liu • Song | |
Dél-Korea | Férfi | Lee • Jun • Park |
Női | Mun • Jo • Chu • Kim | |
Lengyelország | Férfi | Sikora • Szczurek • Kobus • L. Witek • Kwak • S. Witek |
Női | Gwizdoń • Bobak • Pałka • Cyl • Nowakowska • Nykiel | |
Lettország | Férfi | Bērziņš • Bricis • Dumbris • Lībietis • Piksons • Rastorgujevs • Pleiksnis |
Női | Glāzere • Krūmiņa • Līduma • Juškāne | |
Litvánia | Férfi | Kaukėnas • Kovoliunas • Suslavicius • Zlatkauskas • Dombrovski |
Női | Rasimovičiūtė | |
Észak-Macedónia | Férfi | Damjanovski • Icoski |
Magyarország | Férfi | Tagscherer I. • Gombos • Tagscherer Z. • Muskatal • Gond |
Moldova | Férfi | Pinzaru • Balan |
Női | Camenșcic • Levcencova | |
Egyesült Királyság | Férfi | Laponder • Kane • Jackson • Beyer • Allanson • Chudley |
Női | Fowler • Walker | |
Németország | Férfi | Birnbacher • Greis • Rösch • Wolf • Knie • Schempp • Stephan • Peiffer • Graf • Böhm • Lesser |
Női | Beck • Henkel • Wilhelm • Neuner • Hauswald • Hitzer | |
Norvégia | Férfi | Bjørndalen • Brattsveen • Hanevold • Os • Svendsen • Berger • Hafsas • Andresen |
Női | Berger • Flatland • Ingstadbjørg • Horn • Eie • Eikeland • Istad-Kristiansen • Solemdal | |
Olaszország | Férfi | Vuillermoz • De Lorenzi • Windisch • Cola • Hofer |
Női | Ponza • Fiandino • Perathoner • Haller | |
Oroszország | Férfi | Csudov • Cserezov • Kruglov • Usztyugov • Sipulin • Vasziljev • Volkov • Makszimov |
Női | Szlepcova • Zajceva • Medvedceva • Buligina • Romanova • Burdyga • Sadilowa • Bogalij-Tyitovec | |
Románia | Férfi | Gerbacea • Gavrila |
Női | Tófalvi • Purdea • Plotogea • Stoian • Szőcs • Ferencz | |
Spanyolország | Férfi | Pulido Serrano • Quintana Arias |
Női | Padial Hernandez | |
Svájc | Férfi | Hallenbarter • Simmen • Frei • Joller • Böckli • Weger |
Női | S.Gasparin | |
Svédország | Férfi | Ferry • Nilsson • Bergman • M.Jonsson • Ekholm • Brink • Lindström • Armgren |
Női | Domeij • H.Jonsson • J.Jonsson • Högberg • Nilsson • Olofsson-Zidek | |
Szerbia | Férfi | Rastic • Petrovic • Jeremic • Milenkovic • Hodzik • Krsmanovic |
Szlovákia | Férfi | Kazár • Matiaško • Hurajt • Šimočko |
Női | Halinárová • Kalinová • Prekopová • Gereková • Kuzmina | |
Szlovénia | Férfi | Marič • Bauer • Rupnik • Dokl |
Női | Mali • Gregorin • Brankovič-Likozar • Ravnikar | |
Törökország | Férfi | Ustuntas |
Ukrajna | Férfi | Derizemlja • Derkacs • Bilanenko • Szednev • Berezhnoy • Prima • Szemenov |
Női | Va.Szemerenko • Vi.Szemerenko • Hvosztenko • Vajhina-Jefremova • Pidhrusna • Karasevych • Szuprun • Pyssarenko • Jakowljewa | |
Új-Zéland | Női | Murphy |
Férfiak
A világkupa fordulói
1. Östersund (2009. december 2. - 2009. december 6.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2009. december 3. | Egyéni[1] | Emil Hegle Svendsen | Timothy Burke | Christoph Sumann |
2009. december 5. | Sprint[2] | Ole Einar Bjørndalen | Emil Hegle Svendsen | Timothy Burke |
2009. december 6. | Váltó[3] | Franciaország
| Norvégia | Ausztria |
2. Hochfilzen (2009. december 11. - 2009. december 13.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2009. december 11. | Sprint[4] | Ole Einar Bjørndalen | Nyikolaj Kruglov | Jevgenyij Usztyugov |
2009. december 12. | Üldözőverseny[5] | Emil Hegle Svendsen | Simon Eder | Ole Einar Bjørndalen |
2009. december 13. | Váltó[6] | Ausztria | Oroszország | Németország
|
3. Pokljuka (2009. december 17. - 2009. december 20.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2009. december 17. | Egyéni[7] | Christoph Sumann | Simon Fourcade | Alexander Os |
2009. december 19. | Sprint[8] | Ivan Cserezov | Dominik Landertinger | Thomas Frei |
2009. december 20. | Üldözőverseny[9] | Jevgenyij Usztyugov | Roland Lessing | Simon Eder |
4. Oberhof (2010. január 6. - 2010. január 10.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2010. január 7. | Váltó[10] | Norvégia | Franciaország
| Németország
|
2010. január 9. | Sprint[11] | Jevgenyij Usztyugov | Michael Greis | Carl Johan Bergman |
2010. január 10. | Tömegrajtos[12] | Ole Einar Bjørndalen | Timothy Burke | Tomasz Sikora |
5. Ruhpolding (2010. január 13. - 2010. január 17.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2010. január 14. | Sprint[13] | Emil Hegle Svendsen | Ole Einar Bjørndalen | Michael Greis |
2010. január 16. | Tömegrajtos[14] | Emil Hegle Svendsen | Jevgenyij Usztyugov | Simon Eder |
2010. január 17. | Váltó[15] | Oroszország
| Norvégia | Ausztria
|
6. Antholz-Anterselva (2010. január 20. - 2010. január 24.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2010. január 21. | Egyéni[16] | Szerhij Szednev | Daniel Mesotitsch | Alexis Bœuf |
2010. január 23. | Sprint[17] | Arnd Peiffer | Dominik Landertinger | Christoph Stephan |
2010. január 24. | Üldözőverseny[18] | Daniel Mesotitsch | Arnd Peiffer | Dominik Landertinger |
2010. évi téli olimpiai játékok Vancouver (2010. február 13. - 2010. február 26.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2010. február 14. | Sprint[19] | Vincent Jay | Emil Hegle Svendsen | Jakov Fak |
2010. február 16. | Üldözőverseny[20] | Björn Ferry | Christoph Sumann | Vincent Jay |
2010. február 18. | Egyéni[21] | Emil Hegle Svendsen | Ole Einar Bjørndalen Szjarhej Novikav | |
2010. február 21. | Tömegrajtos[22] | Jevgenyij Usztyugov | Martin Fourcade | Pavol Hurajt |
2010. február 26. | Váltó[23] | Norvégia | Ausztria | Oroszország
|
7. Kontiolahti (2010. március 12. - 2010. március 14.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2010. március 13. | Sprint[24] | Ivan Cserezov | Emil Hegle Svendsen | Martin Fourcade |
2010. március 14. | Üldözőverseny[25] | Martin Fourcade | Christian De Lorenzi | Vincent Jay |
8. Holmenkollen (2010. március 18. - 2010. március 21.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2010. március 18. | Sprint[26] | Martin Fourcade | Makszim Csudov | Christoph Sumann |
2010. március 20. | Üldözőverseny[27] | Martin Fourcade | Simon Schempp | Ivan Cserezov |
2010. március 21. | Tömegrajtos[28] | Ivan Cserezov | Christoph Sumann | Emil Hegle Svendsen |
9. Hanti-Manszijszk (2010. március 25. - 2010. március 28.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2010. március 26. | Sprint[29] | Ivan Cserezov | Christian De Lorenzi | Andrij Derizemlja |
2010. március 27. | Tömegrajtos[30] | Dominik Landertinger | Arnd Peiffer | Halvard Hanevold |
Végeredmény
Összetett
|
|
|
Egyéni
|
|
Sprint
|
|
Üldözőverseny
|
|
Tömegrajtos
|
|
Váltó
|
|
|
Nők
A világkupa fordulói
1. Östersund (2009. december 2. - 2009. december 6.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2009. december 2. | Egyéni[37] | Helena Jonsson | Anna Carin Olofsson | Darja Domracsava |
2009. december 5. | Sprint[38] | Tora Berger | Olga Medvedceva | Kaisa Mäkäräinen |
2009. december 6. | Váltó[39] | Németország | Oroszország | Franciaország
|
2. Hochfilzen (2009. december 11. - 2009. december 13.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2009. december 11. | Sprint[40] | Anna Carin Olofsson | Helena Jonsson | Olga Zajceva |
2009. december 12. | Üldözőverseny[41] | Helena Jonsson | Szvetlana Szlepcova | Olga Zajceva |
2009. december 13. | Váltó[42] | Oroszország
| Franciaország
| Svédország |
3. Pokljuka (2009. december 17. - 2009. december 20.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2009. december 17. | Egyéni[43] | Helena Jonsson | Anna Carin Olofsson | Anastasiya Kuzmina |
2009. december 19. | Sprint[44] | Szvetlana Szlepcova | Anna Bogalij-Tyitovec | Magdalena Neuner |
2009. december 20. | Üldözőverseny[45] | Szvetlana Szlepcova | Magdalena Neuner | Anna Bogalij-Tyitovec |
4. Oberhof (2010. január 6. - 2010. január 10.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2010. január 6. | Váltó[46] | Oroszország
| Németország
| Franciaország
|
2010. január 8. | Sprint[47] | Simone Hauswald | Helena Jonsson | Ann Kristin Flatland |
2010. január 10. | Tömegrajtos[48] | Andrea Henkel | Helena Jonsson | Tora Berger |
5. Ruhpolding (2010. január 13. - 2010. január 17.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2010. január 13. | Sprint[49] | Anna Carin Olofsson | Olga Medvedceva | Magdalena Neuner |
2010. január 15. | Váltó[50] | Svédország | Oroszország
| Norvégia |
2010. január 16. | Tömegrajtos[51] | Helena Jonsson | Simone Hauswald | Magdalena Neuner |
6. Antholz-Anterselva (2010. január 20. - 2010. január 24.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2010. január 20. | Egyéni[52] | Magdalena Neuner | Kati Wilhelm | Andrea Henkel |
2010. január 22. | Sprint[53] | Magdalena Neuner | Andrea Henkel | Sandrine Bailly |
2010. január 24. | Üldözőverseny[54] | Andrea Henkel | Magdalena Neuner | Ann Kristin Flatland |
2010. évi téli olimpiai játékok Vancouver (2010. február 13. - 2010. február 26.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2010. február 13. | Sprint[55] | Anastasiya Kuzmina | Magdalena Neuner | Marie Dorin |
2010. február 16. | Üldözőverseny[56] | Magdalena Neuner | Anastasiya Kuzmina | Marie-Laure Brunet |
2010. február 18. | Egyéni[57] | Tora Berger | Jelena Hrusztaljova | Darja Domracsava |
2010. február 21. | Tömegrajtos[58] | Magdalena Neuner | Olga Zajceva | Simone Hauswald |
2010. február 23. | Váltó[59] | Oroszország
| Franciaország
| Németország |
7. Kontiolahti (2010. március 12. - 2010. március 14.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2010. március 13. | Sprint[60] | Darja Domracsava | Olga Zajceva | Kati Wilhelm |
2010. március 14. | Üldözőverseny[61] | Darja Domracsava | Magdalena Neuner | Simone Hauswald |
8. Holmenkollen (2010. március 18. - 2010. március 21.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2010. március 18. | Sprint[62] | Simone Hauswald | Darja Domracsava | Anna Carin Olofsson |
2010. március 20. | Üldözőverseny[63] | Simone Hauswald | Darja Domracsava | Anna Carin Olofsson |
2010. március 21. | Tömegrajtos[64] | Simone Hauswald | Viktorija Szemerenko | Magdalena Neuner |
9. Hanti-Manszijszk (2010. március 25. - 2010. március 28.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2010. március 25. | Sprint[65] | Jana Romanova | Marie-Laure Brunet | Helena Jonsson |
2010. március 27. | Tömegrajtos[66] | Magdalena Neuner | Sandrine Bailly | Anastasiya Kuzmina |
Végeredmény
Összetett
|
|
|
Egyéni
|
|
Sprint
|
|
Üldözőverseny
|
|
Tömegrajtos
|
|
Váltó
|
|
|
Vegyes váltó
7. Kontiolahti (2010. március 12. - 2010. március 14.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2010. március 12. | Vegyesáltó[73] | Norvégia | Németország
| Olaszország
|
2010-es sílövő-világbajnokság Hanti-Manszijszk (2010. március 28.) | ||||
Dátum | Versenyszám | Első | Második | Harmadik |
2010. március 28. | Vegyesáltó[74] | Németország
| Norvégia | Svédország |
Hivatkozások
- ↑ Férfi egyéni - Östersund
- ↑ Férfi sprint - Östersund
- ↑ Férfi váltó - Östersund
- ↑ Férfi sprint - Hochfilzen
- ↑ Férfi üldözőverseny - Hochfilzen
- ↑ Férfi váltó - Hochfilzen
- ↑ Férfi egyéni - Pokljuka
- ↑ Férfi sprint - Pokljuka
- ↑ Férfi üldözőverseny - Pokljuka
- ↑ Férfi váltó - Oberhof
- ↑ Férfi sprint - Oberhof
- ↑ Férfi tömegrajtos - Oberhof
- ↑ Férfi sprint - Ruhpolding
- ↑ Férfi tömegrajtos - Ruhpolding
- ↑ Férfi váltó - Ruhpolding
- ↑ Férfi egyéni - Antholz-Anterselva
- ↑ Férfi sprint - Antholz-Anterselva
- ↑ Férfi üldözőverseny - Antholz-Anterselva
- ↑ Férfi sprint - Vancouver. [2012. június 9-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 10.)
- ↑ Férfi üldözőverseny - Vancouver. [2012. június 9-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 10.)
- ↑ Férfi egyéni - Vancouver. [2011. szeptember 7-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 10.)
- ↑ Férfi tömegrajtos - Vancouver. [2012. június 9-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 10.)
- ↑ Férfi váltó - Vancouver. [2011. szeptember 10-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 10.)
- ↑ Férfi sprint - Kontiolahti
- ↑ Férfi üldözőverseny - Kontiolahti
- ↑ Férfi sprint - Holmenkollen
- ↑ Férfi üldözőverseny - Holmenkollen
- ↑ Férfi tömegrajtos - Holmenkollen
- ↑ Férfi sprint - Hanti-Manszijszk
- ↑ Férfi tömegrajtos - Hanti-Manszijszk
- ↑ Férfi összetett - végeredmény. [2010. február 15-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. március 27.)
- ↑ Férfi egyéni - végeredmény
- ↑ Férfi sprint - végeredmény
- ↑ Férfi üldözőverseny - végeredmény
- ↑ Férfi tömegrajtos - végeredmény
- ↑ Férfi váltó - végeredmény
- ↑ Női egyéni - Östersund
- ↑ Női sprint - Östersund
- ↑ Női váltó - Östersund
- ↑ Női sprint - Hochfilzen
- ↑ Női üldözőverseny - Hochfilzen
- ↑ Női váltó - Hochfilzen
- ↑ Női egyéni - Pokljuka
- ↑ Női sprint - Pokljuka
- ↑ Női üldözőverseny - Pokljuka
- ↑ Női váltó - Oberhof
- ↑ Női sprint - Oberhof
- ↑ Női tömegrajtos - Oberhof
- ↑ Női sprint - Ruhpolding
- ↑ Női váltó - Ruhpolding
- ↑ Női tömegrajtos - Ruhpolding
- ↑ Női egyéni - Antholz-Anterselva
- ↑ Női sprint - Antholz-Anterselva
- ↑ Női üldözőverseny - Antholz-Anterselva
- ↑ Női sprint - Vancouver. [2012. június 16-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 10.)
- ↑ Női üldözőverseny - Vancouver. [2012. június 16-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 10.)
- ↑ Női egyéni - Vancouver. [2012. január 19-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 10.)
- ↑ Női tömegrajtos - Vancouver. [2012. június 16-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 10.)
- ↑ Női váltó - Vancouver. [2012. január 19-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 10.)
- ↑ Női egyéni - Kontiolahti
- ↑ Női üldözőverseny - Kontiolahti
- ↑ Női egyéni - Holmenkollen
- ↑ Női üldözőverseny - Holmenkollen
- ↑ Női tömegrajtos - Holmenkollen
- ↑ Női egyéni - Hanti-Manszijszk
- ↑ Női tömegrajtos - Hanti-Manszijszk
- ↑ Női összetett - végeredmény
- ↑ Női egyéni - végeredmény
- ↑ Női sprint - végeredmény
- ↑ Női üldözőverseny - végeredmény
- ↑ Női tömegrajtos - végeredmény
- ↑ Női váltó - végeredmény
- ↑ Vegyesáltó - Kontiolahti
- ↑ Vegyesáltó - Hanti-Manszijszk. [2010. április 15-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. április 15.)
Források
- A 2009–2010-es sílövő-világkupa hivatalos végeredménye