Seznam medailistů na mistrovství světa v zápasu ve volném stylu
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Toto je seznam medailistů na mistrovství světa mužů ve volném stylu. Váhové limity reguluje Mezinárodní zápasnická federace.
Bantamová váha
- 57 kg: 1951–1995
- 58 kg: 1997–2001
- 55 kg: 2002–2013
- 57 kg: 2014–
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|
1951 | Nasuh Akar (TUR) | Niilo Turkkila (FIN) | Mehdí Jagúbí (IRI) | |
1954 | Mustafa Dağıstanlı (TUR) | Lajos Bencze (HUN) | Tauno Jaskari (FIN) | |
1957 | Hüseyin Akbaş (TUR) | Tauno Jaskari (FIN) | Jasujuki Šimamura (JPN) | |
1959 | Hüseyin Akbaş (TUR) | Tauno Jaskari (FIN) | Vladimer Arsenjani (URS)(GEO) | |
1961 | Ebráhím Sejfpúr (IRI) | János Varga (HUN) | Hüseyin Akbaş (TUR) | |
1962 | Hüseyin Akbaş (TUR) | Masaaki Hatta (JPN) | János Varga (HUN) | |
1963 | Ajdin Ibrahimov (URS)(AZE) | Hiroši Ikeda (JPN) | Mladen Georgiev (BUL) | |
1965 | Tomiaki Fukuda (JPN) | Mohammadalí Farrochían (IRI) | Karl Dodrimont (FRG) | |
1966 | Ali Alijev (URS)(RUS) | Hasan Sevinç (TUR) | Abútáleb Tálebí (IRI) | |
1967 | Ali Alijev (URS)(RUS) | Bišamber Sing (IND) | Abútáleb Tálebí (IRI) | |
1969 | Tadamiči Tanaka (JPN) | Don Behm (USA) | Abútáleb Tálebí (IRI) | |
1970 | Hideaki Janagida (JPN) | An Če-un (KOR) | Jančo Patrikov (BUL) | |
1971 | Hideaki Janagida (JPN) | Don Behm (USA) | Megdín Chojlogdordž (MGL) | |
1973 | Mohsen Farahvaši (IRI) | Megdín Chojlogdordž (MGL) | Vladimir Jumin (URS)(RUS) | |
1974 | Vladimir Jumin (URS)(RUS) | Ramezán Cheder (IRI) | Hans-Dieter Brüchert (GDR) | |
1975 | Masao Arai (JPN) | Vladimir Jumin (URS)(RUS) | Micho Dukov (BUL) | |
1977 | Tadaši Sasaki (JPN) | Viktor Alexejev (URS)(RUS) | Jack Reinwand (USA) | |
1978 | Hideaki Tomijama (JPN) | Buzaj Ibragimov (URS)(RUS) | Dugarsürengín Ojúnbold (MGL) | |
1979 | Hideaki Tomijama (JPN) | Sergej Beloglazov (URS)(UKR) | Joe Corso (USA) | |
1981 | Sergej Beloglazov (URS)(UKR) | Stefan Ivanov (BUL) | Hideaki Tomijama (JPN) | |
1982 | Anatolij Beloglazov (URS)(UKR) | Hideaki Tomijama (JPN) | Stefan Ivanov (BUL) | |
1983 | Sergej Beloglazov (URS)(UKR) | Hideaki Tomijama (JPN) | Stefan Ivanov (BUL) | |
1985 | Sergej Beloglazov (URS)(UKR) | Kevin Darkus (USA) | Georgi Kalčev (BUL) | |
1986 | Sergej Beloglazov (URS)(UKR) | Georgi Kalčev (BUL) | Barry Davis (USA) | |
1987 | Sergej Beloglazov (URS)(UKR) | Barry Davis (USA) | Ahmet Ak (TUR) | |
1989 | Kim Jong-sik (PRK) | Askar Mohammadaján (IRI) | Rumen Pavlov (BUL) | |
1990 | Alejandro Puerto (CUB) | Rumen Pavlov (BUL) | Sergej Smal (URS)(BLR) | |
1991 | Sergej Smal (URS)(BLR) | Brad Penrith (USA) | Ovajs Malláh (IRI) | |
1993 | Terry Brands (USA) | Sim Sang-kju (KOR) | Cerenbátaryn Cogtbajar (MGL) | |
1994 | Alejandro Puerto (CUB) | Mohammad Taláí (IRI) | Bagavdin Umachanov (RUS) | |
1995 | Terry Brands (USA) | Givi Sisauri (CAN) | Harun Doğan (TUR) | |
1997 | Mohammad Taláí (IRI) | Ramil Islamov (UZB) | Givi Sisauri (CAN) | |
1998 | Alírezá Dábir (IRI) | Harun Doğan (TUR) | Givi Sisauri (CAN) | |
1999 | Harun Doğan (TUR) | Alírezá Dábir (IRI) | Damir Zachardinov (UZB) | |
2001 | Givi Sisauri (CAN) | Ojúnbilegín Pürevbátar (MGL) | Davit Pogosijani (GEO) | |
2002 | René Montero (CUB) | Namig Abdullayev (AZE) | Oleksandr Zacharuk (UKR) | |
2003 | Dilshod Mansurov (UZB) | Ghenadie Tulbea (MDA) | Oleksandr Zacharuk (UKR) | |
2005 | Dilshod Mansurov (UZB) | Radoslav Velikov (BUL) | Bayaraagiin Naranbaatar (MGL) | Jon Hyon-guk (PRK) |
2006 | Radoslav Velikov (BUL) | Besik Kuduchov (RUS) | Namig Abdullayev (AZE) | Sammie Henson (USA) |
2007 | Besik Kuduchov (RUS) | Bayaraagiin Naranbaatar (MGL) | Rizvan Gadzhiev (BLR) | Andy Moreno (CUB) |
2009 | Jang Kjong-il (PRK) | Sezar Akgül (TUR) | Rizvan Gadzhiev (BLR) | Viktor Lebeděv (RUS) |
2010 | Viktor Lebeděv (RUS) | Togrul Asgarov (AZE) | Frank Chamizo (CUB) | Yasuhiro Inaba (JPN) |
2011 | Viktor Lebeděv (RUS) | Radoslav Velikov (BUL) | Hassan Rahimi (IRI) | Daulet Niyazbekov (KAZ) |
2013 | Hasan Rahímí (IRI) | Amit Kumar Dahiya (IND) | Nariman Israpilov (RUS) | Sezar Akgül (TUR) |
2014 | Jang Kjong-il (PRK) | Vladimer Chinčegašvili (GEO) | Vladislav Andrejev (BLR) | Hasan Rahímí (IRI) |
2015 | Vladimer Chinčegašvili (GEO) | Hasan Rahímí (IRI) | Erdenebatyn Bechbajar (MGL) | Viktor Lebeděv (RUS) |
2017 | Juki Takahaši (JPN) | Thomas Gilman (USA) | Erdenebatyn Bechbajar (MGL) | Andrij Jacenko (UKR) |
2018 | Zaur Ugujev (RUS) | Nurislam Sanajev (KAZ) | Juki Takahaši (JPN) | Süleyman Atlı (TUR) |
2019 | Zaur Ugujev (RUS) | Süleyman Atlı (TUR) | Nurislam Sanajev (KAZ) | Ravi Kumar (IND) |
2021 | Thomas Gilman (USA) | Alireza Sarlak (IRI) | Horst Lehr (GER) | Aryan Tsiutryn (BLR) |
2022 | Zelimkhan Abakarov (ALB) | Thomas Gilman (USA) | Zandanbudyn Zanabazar (MGL) | Stevan Mićić (SRB) |
2023 | Stevan Mićić (SRB) | Rei Higuchi (JPN) | Zelimkhan Abakarov (ALB) | Arsen Harutyunyan (ARM) |
Pérová váha
- 62 kg: 1951–1961
- 63 kg: 1962–1967
- 62 kg: 1969–1995
- 63 kg: 1997–2001
- 60 kg: 2002–2013
- 61 kg: 2014–
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|
1951 | Nurettin Zafer (TUR) | Ilmari Ruikka (FIN) | Henry Holmberg (SWE) | |
1954 | Šózó Sasahara (JPN) | Bayram Şit (TUR) | Nikoloz Muzašvili (URS)(GEO) | |
1957 | Mustafa Dağıstanlı (TUR) | Hosejn Mollágásemí (IRI) | Norajir Mušegjan (URS)(ARM) | |
1959 | Mustafa Dağıstanlı (TUR) | Stančo Ivanov (BUL) | Muhammad Akhtar (PAK) | |
1961 | Vladimer Rubašvili (URS)(GEO) | Yunus Pehlivan (TUR) | Hamíd Tavákkol (IRI) | |
1962 | Osamu Watanabe (JPN) | Mohammad Chádem (IRI) | Ewald Tauer (FRG) | |
1963 | Osamu Watanabe (JPN) | Ebráhím Sejfpúr (IRI) | Stančo Ivanov (BUL) | |
1965 | Ebráhím Sejfpúr (IRI) | Stančo Ivanov (BUL) | Takeo Morita (JPN) | |
1966 | Masaaki Kaneko (JPN) | Bobby Douglas (USA) | Nihat Kabanlı (TUR) | |
1967 | Masaaki Kaneko (JPN) | Elkan Tedejev (URS)(RUS) | Michael Young (USA) | |
1969 | Takeo Morita (JPN) | Šaoddin Sejídabbásí (IRI) | Zagalav Abdulbekov (URS)(RUS) | |
1970 | Šaoddin Sejídabbásí (IRI) | Kijoši Abe (JPN) | Michael Young (USA) | |
1971 | Zagalav Abdulbekov (URS)(RUS) | Šaoddin Sejídabbásí (IRI) | Kijoši Abe (JPN) | |
1973 | Zagalav Abdulbekov (URS)(RUS) | Heinz Stahr (GDR) | Rezá Naváí (IRI) | |
1974 | Dzevegín Ojdov (MGL) | Dončo Žekov (BUL) | Vehbi Akdağ (TUR) | |
1975 | Dzevegín Ojdov (MGL) | Théodule Toulotte (FRA) | Jang Čong-mo (KOR) | |
1977 | Vladimir Jumin (URS)(RUS) | Jim Humphrey (USA) | Micho Dukov (BUL) | |
1978 | Vladimir Jumin (URS)(RUS) | Jang Čong-mo (KOR) | Mohammad Rezáí (IRI) | |
1979 | Vladimir Jumin (URS)(RUS) | Micho Dukov (BUL) | Andre Metzger (USA) | |
1981 | Simeon Šterev (BUL) | Marian Skubacz (POL) | Viktor Alexejev (URS)(RUS) | |
1982 | Sergej Beloglazov (URS)(UKR) | Simeon Šterev (BUL) | József Orbán (HUN) | |
1983 | Viktor Alexejev (URS)(RUS) | Lee Roy Smith (USA) | Simeon Šterev (BUL) | |
1985 | Viktor Alexejev (URS)(RUS) | Avirmedín Enché (MGL) | Alben Kumbarov (BUL) | |
1986 | Chazar Isajev (URS)(RUS) | Joe McFarland (USA) | Avirmedín Enché (MGL) | |
1987 | John Smith (USA) | Chazar Isajev (URS)(RUS) | Kazuhito Sakae (JPN) | |
1989 | John Smith (USA) | Gary Bohay (CAN) | Karsten Polky (GDR) | |
1990 | John Smith (USA) | Rosen Vasilev (BUL) | Gadži Rašidov (URS)(RUS) | |
1991 | John Smith (USA) | Giovanni Schillaci (ITA) | Gadži Rašidov (URS)(RUS) | |
1993 | Tom Brands (USA) | Lázaro Reinoso (CUB) | Ramil Ataullin (UZB) | |
1994 | Magomed Azizov (RUS) | Sergej Smal (BLR) | Giovanni Schillaci (ITA) | |
1995 | Elbrus Tedejev (UKR) | Takahiro Wada (JPN) | Magomed Azizov (RUS) | |
1997 | Abbás Hádžkinárí (IRI) | Cary Kolat (USA) | Magomed Azizov (RUS) | |
1998 | Serafim Barzakov (BUL) | Abbás Hádžkinárí (IRI) | Cary Kolat (USA) | |
1999 | Elbrus Tedejev (UKR) | Čang Če-song (KOR) | Ramil Islamov (UZB) | |
2001 | Serafim Barzakov (BUL) | Alírezá Dábir (IRI) | Elbrus Tedejev (UKR) | |
2002 | Aram Margaryan (ARM) | Oyuunbilegiin Pürevbaatar (MGL) | Mohammad Talaei (IRI) | |
2003 | Arif Abdullayev (AZE) | Yandro Quintana (CUB) | Song Jae-myung (KOR) | |
2005 | Alan Dudaev (RUS) | Yandro Quintana (CUB) | Martin Berberyan (ARM) | Morad Mohammadi (IRI) |
2006 | Morad Mohammadi (IRI) | Mike Zadick (USA) | Noriyuki Takatsuka (JPN) | Mavlet Batirov (RUS) |
2007 | Mavlet Batirov (RUS) | Anatolie Guidea (BUL) | Sahit Prizreni (ALB) | Bazar Bazarguruev (KGZ) |
2009 | Besik Kudukhov (RUS) | Zelimkhan Huseynov (AZE) | Vasyl Fedoryshyn (UKR) | Dilshod Mansurov (UZB) |
2010 | Besik Kudukhov (RUS) | Vasyl Fedoryshyn (UKR) | Zelimkhan Huseynov (AZE) | Morad Mohammadi (IRI) |
2011 | Besik Kudukhov (RUS) | Franklin Gómez (PUR) | Kenichi Yumoto (JPN) | Dauren Zhumagaziyev (KAZ) |
2013 | Bekkhan Goygereev (RUS) | Vladimir Dubov (BUL) | Bajrang Punia (IND) | Masoud Esmaeilpour (IRI) |
2014 | Hadži Alijev (AZE) | Masúd Esmáílpúr (IRI) | Yowlys Bonne (CUB) | Sajnžargalyn Ňam-Očir (MGL) |
2015 | Hadži Alijev (AZE) | Batboldyn Nomin (MGL) | Vladimir Dubov (BUL) | Vasyl Šuptar (UKR) |
2016 | Logan Stieber (USA) | Beka Lomtadze (GEO) | Achmed Čakajev (RUS) | Achmednabi Gvarzatilov (AZE) |
2017 | Hadži Alijev (AZE) | Gadžimurad Rašidov (RUS) | Yowlys Bonne (CUB) | Vladimer Chinčegašvili (GEO) |
2018 | Yowlys Bonne (CUB) | Gadžimurad Rašidov (RUS) | Joe Colon (USA) | Tümenbilegín Tüvšintulga (MGL) |
2019 | Beka Lomtadze (GEO) | Magomedrasul Idrisov (RUS) | Behmán Ehsánpur (IRI) | Rahul Aware (IND) |
2021 | Abasgadži Magomedov (RUS) | Daton Fix (USA) | Arsen Harutyunyan (ARM) | Toshihiro Hasegawa (JPN) |
2022 | Rei Higuchi (JPN) | Reza Atri (IRI) | Arsen Harutyunyan (ARM) | Narmandakhyn Narankhüü (MGL) |
2023 | Vito Arujau (USA) | Abasgadzhi Magomedov (AIN) | Shota Phartenadze (GEO) | Taiyrbek Zhumashbek Uulu (KGZ) |
Lehká váha
- 67 kg: 1951–1961
- 70 kg: 1962–1967
- 68 kg: 1969–1995
- 69 kg: 1997–2001
- 66 kg: 2002–2013
- 65 kg: 2014–
Rok | Limit | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|---|
1951 | Olle Anderberg (SWE) | Garibaldo Nizzola (ITA) | İbrahim Zengin (TUR) | ||
1954 | Džahanbacht Tovfíg (IRI) | Olle Anderberg (SWE) | Sergo Gabaraevi (URS)(GEO) | ||
1957 | Alimbeg Bestajev (URS)(RUS) | Hayrullah Şahin (TUR) | Kazuo Abe (JPN) | ||
1959 | Volodymyr Syňavskyj (URS)(UKR) | Eňo Valčev (BUL) | Hayrullah Şahin (TUR) | ||
1961 | Mohammadalí Sanatkarán (IRI) | Volodymyr Syňavskyj (URS)(UKR) | Udey Chand (IND) | ||
1962 | Eňo Valčev (BUL) | Robert Džgamadze (URS)(RUS) | Osvaldo Ferrari (ITA) | ||
1963 | Iwao Horiuči (JPN) | Zarbeg Berijašvili (URS)(GEO) | Greg Ruth (USA) | ||
1965 | Abdolláh Movahhed (IRI) | Mahmut Atalay (TUR) | Zarbeg Berijašvili (URS)(GEO) | ||
1966 | Abdolláh Movahhed (IRI) | Iwao Horiuči (JPN) | Seyit Ahmet Ağralı (TUR) | ||
1967 | Abdolláh Movahhed (IRI) | Zarbeg Berijašvili (URS)(GEO) | Eňo Valčev (BUL) | ||
1969 | Abdolláh Movahhed (IRI) | Eňo Valčev (BUL) | Nodar Chochašvili (URS)(GEO) | ||
1970 | Abdolláh Movahhed (IRI) | Ismail Juseinov (BUL) | Bobby Douglas (USA) | ||
1971 | Dan Gable (USA) | Vasilij Kazachov (URS)(RUS) | Ismail Juseinov (BUL) | ||
1973 | Lloyd Keaser (USA) | Nasrulla Nasrullajev (URS)(RUS) | János Kocsis (HUN) | ||
1974 | Nasrulla Nasrullajev (URS)(RUS) | Jasaburó Sugawara (JPN) | Cedendambyn Nacagdordž (MGL) | ||
1975 | Pavel Pinigin (URS)(RUS) | Cedendambyn Nacagdordž (MGL) | Ismail Juseinov (BUL) | ||
1977 | Pavel Pinigin (URS)(RUS) | Šaban Sejdiu (YUG)(MKD) | Dzevegín Ojdov (MGL) | ||
1978 | Pavel Pinigin (URS)(RUS) | Akira Mijahara (JPN) | Ivan Jankov (BUL) | ||
1979 | Michail Charačura (URS)(BLR) | Akira Mijahara (JPN) | Eberhard Probst (GDR) | ||
1981 | Sajpulla Absaidov (URS)(RUS) | Šaban Sejdiu (YUG)(MKD) | Kamen Penev (BUL) | ||
1982 | Michail Charačura (URS)(UKR) | Raúl Cascaret (CUB) | Eberhard Probst (GDR) | ||
1983 | Arsen Fadzajev (URS)(UZB) | Bujandelgerín Bold (MGL) | Kamen Penev (BUL) | ||
1985 | Arsen Fadzajev (URS)(UZB) | Bujandelgerín Bold (MGL) | Pat Sullivan (CAN) | ||
1986 | Arsen Fadzajev (URS)(UZB) | Andre Metzger (USA) | Simeon Šterev (BUL) | ||
1987 | Arsen Fadzajev (URS)(UZB) | Jorgos Athanasiadis (GRE) | Andre Metzger (USA) | ||
1989 | Boris Budajev (URS)(RUS) | Kósei Akaiši (JPN) | Ahmet Çakıcı (FRG) | ||
1990 | Arsen Fadzajev (URS)(RUS) | Jorgos Athanasiadis (GRE) | Jesús Rodríguez (CUB) | ||
1991 | Arsen Fadzajev (URS)(RUS) | Chris Wilson (CAN) | Valentin Gecov (BUL) | ||
1993 | Akbar Falláh (IRI) | Vadim Bogijev (RUS) | Chris Wilson (CAN) | ||
1994 | Alexander Leipold (GER) | Jesús Rodríguez (CUB) | Kendžebek Omuralijev (KGZ) | ||
1995 | Arajik Gevorgjan (ARM) | Akbar Falláh (IRI) | Jesús Rodríguez (CUB) | ||
1997 | Arajik Gevorgjan (ARM) | Hwang Sang-ho (KOR) | Zaza Zozirovi (UKR) | ||
1998 | Arajik Gevorgjan (ARM) | Zaza Zozirovi (UKR) | Lincoln McIlravy (USA) | ||
1999 | Daniel Igali (CAN) | Lincoln McIlravy (USA) | Yüksel Şanlı (TUR) | ||
2001 | Nicolae Pâslaru (BUL) | Amír Tavakkolían (IRI) | Čang Če-song (KOR) | ||
2002 | Elbrus Tedejev (UKR) | Alírezá Dábir (IRI) | Zaur Botajev (RUS) | ||
2003 | Irbek Farnijev (RUS) | Serafim Barzakov (BUL) | Kazuhiko Ikemacu (JPN) | ||
2005 | Machač Murtazalijev (RUS) | Serafim Barzakov (BUL) | Geandry Garzón (CUB) | Otar Tušišvili (GEO) | |
2006 | Bill Zadick (USA) | Otar Tušišvili (GEO) | Geandry Garzón (CUB) | Andrij Stadnyk (UKR) | |
2007 | Ramazan Şahin (TUR) | Geandry Garzón (CUB) | Otar Tušišvili (GEO) | Irbek Farnijev (RUS) | |
2009 | Mahdí Tagáví (IRI) | Rasul Džukajev (RUS) | Tacuhiro Jonemicu (JPN) | Leonid Spiridonov (KAZ) | |
2010 | Sušíl Kumár (IND) | Alan Gogajev (RUS) | Džabrajil Hasanov (AZE) | Geandry Garzón (CUB) | |
2011 | Mahdí Tagáví (IRI) | Tacuhiro Jonemicu (JPN) | Džabrajil Hasanov (AZE) | Liván López (CUB) | |
2013 | Davit Safarjan (ARM) | Liván López (CUB) | Gandzorigín Mandachnaran (MGL) | Magomed Kurbanalijev (RUS) | |
2014 | Soslan Ramonov (RUS) | Ahmad Mohammadí (IRI) | Gandzorigín Mandachnaran (MGL) | Mihai Sava (MDA) | |
2015 | Frank Chamizo (ITA) | Ixtiyor Navroʻzov (UZB) | Ahmad Mohammadí (IRI) | Soslan Ramonov (RUS) | |
2017 | Zurab Ijakobišvili (GEO) | Magomedmurad Gadžijev (POL) | Alejandro Valdés (CUB) | Alan Gogajev (RUS) | |
2018 | Takuto Otoguro (JPN) | Badžarang Púnija (IND) | Achmed Čakajev (RUS) | Alejandro Valdés (CUB) | |
2019 | Gadžimurad Rašidov (RUS) | Daulet Nijazbekov (KAZ) | Bajrang Punia (IND) | Islam Musukajev (HUN) | |
2021 | Zagir Šachijev (RUS) | Amir Mohammad Yazdani (IRI) | Alibek Osmonov (KGZ) | Tömör-Ochiryn Tulga (MGL) | |
2022 | Rahman Amouzad (IRI) | Yianni Diakomihalis (USA) | Iszmail Muszukajev (HUN) | Bajrang Punia (IND) | |
2023 | Iszmail Muszukajev (HUN) | Sebastian Rivera (PUR) | Shamil Mamedov (AIN) | Vazgen Tevanyan (ARM) |
Lehká velterová váha
- 70 kg: 2014–
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|
2014 | Chetag Cabolov (RUS) | Yakup Gör (TUR) | Ali Šabanov (BLR) | Bekzod Abdurahmonov (UZB) |
2015 | Magomedrasul Gazimagomedov (RUS) | Hasan Jazdání (IRI) | Yakup Gör (TUR) | James Green (USA) |
2016 | Magomed Kurbanalijev (RUS) | Nurlan Bekdžanov (KAZ) | Elaman Dogdurbekúlu (KGZ) | Mostafa Hosejnchání (IRI) |
2017 | Frank Chamizo (ITA) | James Green (USA) | Akžurek Tanatarov (KAZ) | Juhi Fudžinami (JPN) |
2018 | Magomedrasul Gazimagomedov (RUS) | Adam Batyrov (BRN) | Franklin Maren (CUB) | Zurab Ijakobišvili (GEO) |
2019 | David Bajev (RUS) | Nurkodža Kajpanov (KAZ) | Magomedmurad Gadžijev (POL) | Júnes Emámí (IRI) |
2021 | Magomedmurad Gadžijev (POL) | Ernazar Akmataliev (KGZ) | Yevgeny Zherbaev (RUS) | Zurab Ijakobišvili (GEO) |
2022 | Taishi Narikuni (JPN) | Zain Retherford (USA) | Ernazar Akmataliev (KGZ) | Zurabi Iakobishvili (GEO) |
2023 | Zain Retherford (USA) | Amir Mohammad Yazdani (IRI) | Arman Andreasyan (ARM) | Ramazan Ramazanov (BUL) |
Velterová váha
- 73 kg: 1951–1961
- 78 kg: 1962–1967
- 74 kg: 1969–1995
- 76 kg: 1997–2001
- 74 kg: 2002–
Lehká střední váha
- 79 kg: 2018–
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|
2018 | Kyle Dake (USA) | Džabrajil Hasanov (AZE) | Achmed Gadžimagomedov (RUS) | Ali Šabanov (BLR) |
2019 | Kyle Dake (USA) | Džabrajil Hasanov (AZE) | Gadži Nabijev (RUS) | Tajmuraz Salkazanov (SVK) |
2021 | Jordan Burroughs (USA) | Mohammad Nokhodi (IRI) | Radik Valiev (RUS) | Nika Kentchadze (GEO) |
2022 | Jordan Burroughs (USA) | Mohammad Nokhodi (IRN) | Arsalan Budazhapov (KGZ) | Vasyl Mykhailov (UKR) |
2023 | Akhmed Usmanov (AIN) | Vladimeri Gamkrelidze (GEO) | Mohammad Nokhodi (IRI) | Vasyl Mykhailov (UKR) |
Střední váha
- 79 kg: 1951–1961
- 87 kg: 1962–1967
- 82 kg: 1969–1995
- 85 kg: 1997–2001
- 84 kg: 2002–2013
- 86 kg: 2014–
Lehká těžká váha
- 87 kg: 1951–1961
- 97 kg: 1962–1967
- 90 kg: 1969–1995
- 92 kg: 2018–
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|
1951 | Yaşar Doğu (TUR) | Viking Palm (SWE) | Max Leichter (FRG) | |
1954 | August Englas (URS)(EST) | Adil Atan (TUR) | Viking Palm (SWE) | |
1957 | Petko Sirakov (BUL) | Boris Kulajev (URS)(RUS) | İsmet Atlı (TUR) | |
1959 | Golamrezá Tachtí (IRI) | Petko Sirakov (BUL) | Maurice Jacquel (FRA) | |
1961 | Golamrezá Tachtí (IRI) | Borys Hurevyč (URS)(UKR) | Hasan Güngör (TUR) | |
1962 | Mansúr Mehdízade (IRI) | Hasan Güngör (TUR) | Šuniči Kawano (JPN) | |
1963 | Prodan Gardžev (BUL) | Anatolij Albul (URS)(RUS) | Mansúr Mehdízade (IRI) | |
1965 | Mansúr Mehdízade (IRI) | Francisc Balla (ROU) | Prodan Gardžev (BUL) | |
1966 | Prodan Gardžev (BUL) | Hasan Güngör (TUR) | Josef Urban (TCH)(CZE) | |
1967 | Borys Hurevyč (URS)(UKR) | Francisc Balla (ROU) | Džigdžidín Mönchbat (MGL) | |
1969 | Borys Hurevyč (URS)(UKR) | Rusi Petrov (BUL) | Henk Schenk (USA) | |
1970 | Gennadij Strachov (URS)(RUS) | Bill Harlow (USA) | Makoto Kamada (JPN) | |
1971 | Rusi Petrov (BUL) | Paweł Kurczewski (POL) | Russell Hellickson (USA) | |
1973 | Levan Tedyjašvili (URS)(GEO) | Horst Stottmeister (GDR) | Benjamin Peterson (USA) | |
1974 | Levan Tedyjašvili (URS)(GEO) | Ismail Abilov (BUL) | Mehmet Güçlü (TUR) | |
1975 | Levan Tedyjašvili (URS)(GEO) | Horst Stottmeister (GDR) | Šukri Ljutviev (BUL) | |
1977 | Anatolij Prokopčuk (URS)(RUS) | Uwe Neupert (GDR) | Šukri Ljutviev (BUL) | |
1978 | Uwe Neupert (GDR) | Anatolij Prokopčuk (URS)(RUS) | İsmail Temiz (TUR) | |
1979 | Chasan Orcujev (URS)(RUS) | Uwe Neupert (GDR) | Ivan Ginov (BUL) | |
1981 | Sanasar Oganisjan (URS)(RUS) | Ivan Ginov (BUL) | Uwe Neupert (GDR) | |
1982 | Uwe Neupert (GDR) | Clark Davis (CAN) | Viktor Batnija (URS)(RUS) | |
1983 | Pjotr Nanijev (URS)(RUS) | Ivan Ginov (BUL) | Uwe Neupert (GDR) | |
1985 | William Scherr (USA) | Roland Dudziak (GDR) | Kamen Tomov (BUL) | |
1986 | Macharbek Chadarcev (URS)(UZB) | Torsten Wagner (GDR) | Jim Scherr (USA) | |
1987 | Macharbek Chadarcev (URS)(UZB) | Jim Scherr (USA) | Jerzy Nieć (POL) | |
1989 | Macharbek Chadarcev (URS)(UZB) | Jim Scherr (USA) | Gábor Tóth (HUN) | |
1990 | Macharbek Chadarcev (URS)(RUS) | Chris Campbell (USA) | Mohammadhasan Mohabbí (IRI) | |
1991 | Macharbek Chadarcev (URS)(RUS) | Eraklis Deskulidis (GRE) | Roberto Limonta (CUB) | |
1993 | Melvin Douglas (USA) | Eldar Kurtanidze (GEO) | Macharbek Chadarcev (RUS) | |
1994 | Rasúl Chádem (IRI) | Macharbek Chadarcev (RUS) | Melvin Douglas (USA) | |
1995 | Rasúl Chádem (IRI) | Macharbek Chadarcev (RUS) | Melvin Douglas (USA) | |
2018 | J'den Cox (USA) | Ivan Jankovskij (BLR) | Acuši Macumoto (JPN) | Alírezá Karímí (IRI) |
2019 | J'den Cox (USA) | Alírezá Karímí (IRI) | Irakli Mcituri (GEO) | Alichan Džabrajilov (RUS) |
2021 | Kamran Ghasempour (IRI) | Magomed Kurbanov (RUS) | Osman Nurmagomedov (AZE) | J'den Cox (USA) |
2022 | Kamran Ghasempour (IRI) | J'den Cox (USA) | Miriani Maisuradze (GEO) | Osman Nurmagomedov (AZE) |
2023 | Rizabek Aitmukhan (KAZ) | Osman Nurmagomedov (AZE) | Feyzullah Aktürk (TUR) | Zahid Valencia (USA) |
Těžká váha
- +87 kg: 1951–1961
- +97 kg: 1962–1967
- 100 kg: 1969–1995
- 97 kg: 1997–2001
- 96 kg: 2002–2013
- 97 kg: 2014–
Supertěžká váha
- +100 kg: 1969–1983
- 130 kg: 1985–2001
- 120 kg: 2002–2013
- 125 kg: 2014–
Ukončené disciplíny
Papírová váha
- 48 kg: 1969–1995
Muší váha
- 52 kg: 1951–1995
- 54 kg: 1997–2001
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz | |
---|---|---|---|---|
1951 | Ali Yücel (TUR) | Mahmúd Mollágásemí (IRI) | Bengt Johansson (SWE) | |
1954 | Hüseyin Akbaş (TUR) | Júšú Kitano (JPN) | Mirian Calkalamanidze (URS)(GEO) | |
1957 | Mehmet Kartal (TUR) | Mirian Calkalamanidze (URS)(GEO) | Luigi Chinazzo (ITA) | |
1959 | Ali Alijev (URS)(RUS) | Ahmet Bilek (TUR) | Muhammad Niaz (PAK) | |
1961 | Ali Alijev (URS)(RUS) | Nasrolláh Soltánínedžád (IRI) | Cemal Yanılmaz (TUR) | |
1962 | Ali Alijev (URS)(RUS) | Norijuki Harada (JPN) | Satılmış Tektaş (TUR) | |
1963 | Cemal Yanılmaz (TUR) | Ali Alijev (URS)(RUS) | Stojčo Malov (BUL) | |
1965 | Jošihisa Jošida (JPN) | Bajo Baev (BUL) | László Ölveti (HUN) | |
1966 | Čang Čchang-son (KOR) | Jasuo Kacumura (JPN) | Rick Sanders (USA) | |
1967 | Šigeó Nakata (JPN) | Rick Sanders (USA) | O Čong-jung (KOR) | |
1969 | Rick Sanders (USA) | Mohammad Gorbání (IRI) | Tariel Alibegašvili (URS)(GEO) | |
1970 | Ali Rıza Alan (TUR) | Bajo Baev (BUL) | Mohammad Gorbání (IRI) | |
1971 | Mohammad Gorbání (IRI) | Bajo Baev (BUL) | Aminulla Nasrullajev (URS)(RUS) | |
1973 | Ebráhím Džavádí (IRI) | Arsen Allahverdijev (URS)(RUS) | Júdži Takada (JPN) | |
1974 | Júdži Takada (JPN) | Ali Rıza Alan (TUR) | Roman Dmitrijev (URS)(RUS) | |
1975 | Júdži Takada (JPN) | Telman Pašajev (URS)(AZE) | Dimitar Filipov (BUL) | |
1977 | Júdži Takada (JPN) | Władysław Stecyk (POL) | Hartmut Reich (GDR) | |
1978 | Anatolij Beloglazov (URS)(UKR) | Hartmut Reich (GDR) | Luis Ocaña (CUB) | |
1979 | Júdži Takada (JPN) | James Haines (USA) | Hartmut Reich (GDR) | |
1981 | Tošio Asakura (JPN) | Hartmut Reich (GDR) | Nandzadyn Buregdá (MGL) | |
1982 | Hartmut Reich (GDR) | Osman Efendijev (URS)(RUS) | Joe Gonzales (USA) | |
1983 | Valentin Jordanov (BUL) | Tošio Asakura (JPN) | Anatolij Beloglazov (URS)(UKR) | |
1985 | Valentin Jordanov (BUL) | Minatula Daibov (URS)(RUS) | Micuru Sató (JPN) | |
1986 | Kim Jong-sik (PRK) | Micuru Sató (JPN) | Valentin Jordanov (BUL) | |
1987 | Valentin Jordanov (BUL) | Kim Jong-sik (PRK) | Micuru Sató (JPN) | |
1989 | Valentin Jordanov (BUL) | Volodimir Toguzov (URS)(RUS) | Madžíd Torkán (IRI) | |
1990 | Madžíd Torkán (IRI) | Valentin Jordanov (BUL) | Aslan Agajev (URS)(AZE) | |
1991 | Zeke Jones (USA) | Valentin Jordanov (BUL) | Volodimir Toguzov (URS)(RUS) | |
1993 | Valentin Jordanov (BUL) | Golámrezá Mohammadí (IRI) | Sergej Zambalov (RUS) | |
1994 | Valentin Jordanov (BUL) | Namig Abdullajev (AZE) | Golámrezá Mohammadí (IRI) | |
1995 | Valentin Jordanov (BUL) | Golámrezá Mohammadí (IRI) | Zeke Jones (USA) | |
1997 | Wilfredo García (CUB) | Čin Ču-Tong (PRK) | Maulen Mamyrov (KAZ) | |
1998 | Sammie Henson (USA) | Namig Abdullajev (AZE) | Golámrezá Mohammadí (IRI) | |
1999 | Kim U-jong (KOR) | Adhamjon Ochilov (UZB) | Oleksandr Zacharuk (UKR) | |
2001 | German Kontojev (BLR) | Bábak Núrzád (IRI) | Alexandr Kontojev (RUS) |
Mistrovství světa v zápasu | |
---|---|
Muži volný styl |
|
Muži řecko-římský | |
Ženy volný styl | |
Medailisté – muži Zápas řecko-římský | |
Medailisté – muži Zápas ve volném stylu | 57 kg • 61 kg • 65 kg • 70 kg • 74 kg • 79 kg • 86 kg • 92 kg • 97 kg • 125 kg • 48 kg (ukončeno) • 54 kg (ukončeno) |
Medailistky – ženy Zápas ve volném stylu |
Portály: Sport